Kongresový hotel The Grand Vígľaš
Sanatorium Kriváň, Karlovy VaryBardejovské Kúpele, Hotel AstóriaHotel Alexandria, LuhačoviceLázně Rajecké TepliceHotel SOREA Titris, Tatranská Lomnica

Tipy na léto? Přece hory a voda

18.06.2015 10:00

Nejlepší volbou je sázka na ověřenou kvalitu, tradici a jedinečnost prostředí. Pokud máte děti, určitě vás nezklamou Vysoké a Nízké Tatry, wellness zařízení, nebo Bojnice s kouzelným zámkem a největší ZOO na Slovensku. Pokud upřednostňujete oddech, pohodu, relax, tak oceníte lázeňský pobyt. O vaši přízeň se ucházejí slovenské Bardějovské lázně, Lázně Rajecké Teplice, moravské Luhačovice, ale i světoznámé Karlovy Vary. Představíme vám několik zařízení, které vás svým prostředím a službami nezklamou. Vezměte děti do Vysokých Tater na Štrbské Pleso do rodinného Hotelu Solisko, nebo do některého z hotelů sítě Sorea (všechny větší mají své wellness). Alternativou je návštěva wellness zařízení v hotelu Chopok v Jasné v Nízkých Tatrách, wellness v Bardějovských lázních, moravských Lázních Luhačovice, nebo v zařízeních lázeňské společnosti Bohemia lázně, a. s., v Karlových Varech. Pokud se chcete cítit jako na zámku, tak zvolte kongresový hotel The Grand Vígľaš s poskytováním wellness služeb přímo na opravdovém zámku. Při poznávání krás stověžaté matičky Prahy vás potěší pohodlí a luxus hotelové sítě Sivek Hotels.

Jedním z nejkrásnějších míst ve Vysokých Tatrách je Štrbské Pleso, které je bezkonkurenčně nejoblíbenějším místem na procházky ve Vysokých Tatrách. Kolem plesa vede 2,2 km dlouhý udržovaný chodník, který vyhovuje i vozíčkářům, starým lidem, malým dětem i matkám s kočárky. Celá trasa vede po rovině a poskytuje nádherné výhledy. Vedle jezeře je vybudována kyslíková dráha se šesti stanovišti z dřevěno-kovových konstrukcí sportovního náčiní. Jejich použití je zdarma. Štrbské Pleso je základnou pro nenáročné i náročné túry. Nejen alergici, ale každý ocení vzduch plný kyslíku a vůně jehličnanů.

Pro rodiny s dětmi nabízí atraktivní ubytování rodinný Hotel Solisko, situovaný přímo na břehu Štrbského plesa. V případě nepříznivého počasí je k dispozici wellness a fitness zóna. Restaurace hotelu s názvem ,,Al lago" nabízí speciality vynikající mediteránské kuchyně, doplněné o tradiční slovenská jídla, která uspokojí každého. Vyberou si i děti. Mají zde v nabídce italskou pizzu, špagety, různé těstoviny a v sezóně i domácí hamburgery.

Největší hotelová síť na Slovensku SOREA má svá zařízení po celém Slovensku a nechybí mezi nimi ani Hotel SOREA *** TRIGAN na Štrbském Plese, s jedinečným Wellness světem regenerace a odpočinku. Turisté si po vydatné procházce rádi dopřejí wellness balíčky s relaxačními procedurami. Pro milovníky turistiky jsou nejatraktivnějšími Vysoké Tatry. Nedaleko Hotelu *** SOREA HREBIENOK ve Starém Smokovci je pozemní lanovka na Hrebienok, který je výchozím bodem náročných, i středně náročných horských túr. Přímo u lanovky na Skalnaté Pleso, s přestupem na lanovku na Lomnický štít, je zas zrekonstruovaný Hotel *** SOREA URÁN v centru Tatranské Lomnice. V Hotelu *** SOREA TITRIS, také v Tatranské Lomnici se děti mohou pobavit na 36 metrovém tobogánu v AQUA RELAX centru a dospělí si užít vodní atrakce, masážní trysky, bohatý animační program, hudební večery. Na své si přijdou rekreanti i v dalších zařízeních SOREA po celém Slovensku. Stačí si jen vybrat. Ceny jsou atraktivní i pro rodiny s dětmi a důchodce.

Podobně jako Vysoké Tatry, jsou oblíbené i Nízké Tatry, hlavně středisko Jasná. Právě zde leží Wellness Hotel Chopok **** Jasná, který je vyhledávaným wellness hotelem. Lákadlem hotelu jsou 2 saunové světy (saunový svět Plesnivec pro rodiny s dětmi a saunový svět Praslička pro osoby nad 16 let), nebo 2 dětské světy a velké dětské hřiště. Pro ubytované hosty je k dispozici i vstup do 2 plaveckých bazénů, dětského bazénu, do 2 saunových světů (10 saun, 2 vnitřní vířivky, ochlazovací vnitřní bazén, venkovní vířivka, venkovní ochlazovací bazén, Kneippova koupel), vstup do profesionálního fitness centra, dětský koutek Chopíkov dětský svět a LEGO dětský koutek, animace.

Symbolem nového trendu v hotelnictví na Slovensku je nově zrekonstruovaný Vígľašský zámek, ze kterého je dnes kongresový hotel The Grand Vígľaš **** s poskytováním wellness služeb. Připravil pro své hosty atraktivní letní zážitkové pobyty, akce a slevy. Aktuální pobytové balíčky jsou 3 noci za 2, 5 nocí za cenu 3 a 7 nocí za 4. V ceně ubytování je zahrnuta snídaně, volný vstup do Wellness - Queen Barbara Spa, WiFi na pokojích, parkování u hotelu a prohlídka zámku. Balíčky obsahují i slevu na tříchodou večeři s výběrem, adrenalinové aktivity ve středisku Košútka a na greenfee v středisku Golf Tri Duby. V závislosti na délce pobytu jsou v nabídce i různé slevy na masáže a procedury. Uvedené ceny jsou platné od června do 1. 9. 2015. Pro širokou veřejnost je připraven i Velký šachový turnaj včetně live show, který se bude konat v neděli 28. 6. v době od 10 - 15 hodin.

Dobrou kuchyni se švédskými stoly, pěkné výhledy na lázeňské domy, posezení v rozlehlém parku, či procházky po okolních horách nabízejí i Bardějovské lázně. O léto je vždy největší zájem mezi lázeňskými hosty. Ze všech slovenských lázní mají Bardějovské nejširší indikační zaměření. Léčí se zde onkologické choroby, nemoci oběhového a trávicího ústrojí, nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, netuberkulózní nemoci dýchacích cest, nemoci z povolání, onemocnění ledvin a močových cest, nemoci pohybového ústrojí a nemoci ženské. Lázně však už nejsou jen pro dlouhodobě nemocné, nebo na prevenci. Každý si zde může užívat komplex WellnessSpa v hotelu Ozón, s bazénem, saunovým světem fitness, masážemi a soláriem.

Lázně Rajecké Teplice patří k nejoblíbenějším lázním pro samoplátce. Jako první na Slovensku zavedli wellness služby, víkendové wellness pobyty a to už v 90. letech minulého století. Rajecko-teplická termální léčivá voda má certifikované léčebné účinky, známé již od 14. století. Vnitřní a venkovní vodní svět mohou využívat klienti lázní ubytováni v hotelu APHRODITE, ale také v nově otevřeném luxusním čtyřhvězdičkovém lázeňském hotelu APHRODITE PALACE. Ten je situován v centru lázeňského městečka, přemostěním spojený přímo s lázeňským domem v antickém stylu APHRODITE, v němž hosté absolvují všechny procedury. S lázeňským domem APHRODITE hotel spojuje prosklené přemostění, díky kterému projdou hosté "suchou nohou" přímo k vodnímu a saunovému světu, nebo špičkově vybavenému centru krásy BeautyAphrodite.

Pro Slováky jsou atraktivní nejen domácí lázně, ale rádi navštěvují i moravské Lázně Luhačovice. Roční návštěvnost hostů ze Slovenska se vyšplhala na cca 2000. K nejoblíbenějším pobytům se řadí prodloužené wellness víkendy, relaxační pobyty, týdenní pro seniory, ale i klasické léčebné pobyty. Na lázeňské pobyty je nejoblíbenější čtyřhvězdičkový Jurkovičův dům a na wellness hotel Alexandria. Hotel Alexandria **** nabízí komfortní pokoje, reprezentační prostory, atraktivní balíčky, profesionální servis a špičkovou gastronomii - vše pod jednou střechou. Dále má wi-fi připojení, bazén, saunový svět, fitness centrum, lázeňské a wellness procedury. K dispozici jsou Francouzská restaurace a Night Club s kapacitou až 80 osob.

V Luhačovicích se dá příjemně strávit den procházkami, posezením v obnoveném lázeňském parku, ochutnáváním zdejších světoznámých minerálních vod na čele s Vincentkou a obdivováním pohádkově krásných staveb ve stylu lidové secese, které zde po sobě zanechal nejvýznamnější slovenský architekt Dušan Jurkovič. Nejnověji se do Luhačovic chodí i za gurmánskými zážitky. Luhačovice jsou po cestě vzdáleny pouze 25 km od hraničního přechodu Drietoma - Starý Hrozenkov, 54 km od Trenčína a 165 km od Bratislavy.

Mnozí Češi (ale i Slováci) si myslí, že tak slavné lázně, jako Karlovy Vary, se zahraniční klientelou, musí mít vysoké ceny a oni si je nemohou dovolit. Není to však pravda. V Karlových Varech najdete ubytovací zařízení všech cenových úrovní - od závratných až po ,,lidové". V zařízeních lázeňské společnosti Bohemia lázně, a. s., Karlovy Vary, jsou opravdu přijatelné ceny pobytů. Společnost nabízí lázeňské léčebné pobyty na léčbu trávicího traktu a pohybového ústrojí, relaxační a rekondiční pobyty. Nově zrekonstruovaný balneoprovoz s novým rehabilitačním bazénem a moderním wellness centrem poskytuje nadstandardní vybavení a profesionální péči na bázi termominerální vody. Poloha v bezprostřední blízkosti kolonád, vlastní garáže, příjemné ubytování, nové konferenční prostory, široká paleta doplňkových služeb, jsou hlavními konkurenčními výhodami společnosti. Jedinečná přitažlivost lázní spočívá v unikátních účincích karlovarské minerální vody. Léčebné lázeňské pobyty probíhají v sanatoriu Kriváň a hotelích Slovan a Concordia, které jsou umístěny v blízkosti kolonád. Všechny kúry jsou poskytovány v nově vybaveném balneoprovozu s více než 45 druhy procedur. Jako jedny z mála lázní v rámci pobytu nabízejí 24 hodinovou lékařskou pohotovost. Kromě klasických léčebných pobytů jsou k dispozici i vánoční, silvestrovské, velikonoční, nebo několikadenní relaxační a regenerační pobyty. Víkendové wellness pobyty nabízejí skvělé možnosti odpočinku i aktivního strávení volného času - plavání v relaxačním bazénu, přehřátí v saunovém koutku a zchlazení v ledové komoře nebo sprchových chrliče.

Pokud byste chtěli strávit léto v Praze, nejlepší základnou bude síť hotelů SIVEK HOTELS. V nabídce jsou hotely v Praze Kampa - Stará Zbrojnice ****, William *** +, Melantrich *** a Harmony ***. Pro návštěvníky má společnost bohatý doprovodný program s atrakcemi a exkurzemi. V nabídce jsou například poznávací balíky Židovská Praha, Praha stověžatá, Praha po stopách rytířů, Prohlídka pivovaru Plzeň, Kutná Hora-město Unesco, Karlštejn a jiné. Společnost byla oficiálním incomingovým partnerem letošních hokejových mistrovství světa. Viliam Sivek - Sivek HOTELS je rodinná hotelová a gastronomická společnost s více než 25-letou tradicí v oboru cestovního ruchu a týmem profesionálů, jejichž každodenní činností je zajistit vysoce kvalitní služby svým klientům a partnerům. SIVEK HOTELS, předtím EuroAgentur Praha, se v roce 2011 přejmenovala a pokračuje tak ještě více v propagaci podnikatelského měna Sivek, které bylo a je v Slovenské republice v uplynulých více než 20 letech spojováno s oborem hotelnictví a gastronomie. V současnosti provozuje na Slovensku, na základě franšízové smlouvy, hotel Pramen, Dudince.

Více informací je na: www.hotelsolisko.sk, www.sorea.sk, www.hotelchopok.sk, www.grandviglas.com, www.kupele-bj.sk, www.spa.sk, www.LazneLuhacovice.cz, www.HotelAlexandria.cz, www.bohemia-lazne.cz, www.sivekhotels.cz

Datum:18.06.2015 10:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama