Zoëtry Agua Punta Cana, Dominikánská republika
Monkey Land, Dominikánská republikaDominikánská republikaPinewood Indomina Studios, Dominikánská republikaPunta Cana ranking, Dominikánská republika

Zprávy z Dominikánské republiky

15.06.2015 10:00

Dominikánské resorty na seznamu Top all-inclusive Karibiku 2015
Prestižní magazín Caribbean Journal publikoval ranking Nejlepších All-Inclusive resortů Karibiku roku 2015. Na tomto seznamu se umístily také čtyři dominikánské hotely. Klasifikace se zakládá na hodnocení služeb typu all inclusive, rezervačního procesu až po check out.

  • Dreams Palm Beach Punta Cana: 500pokojový kompletně zrenovovaný resort leží přímo na proslulé pláži Cabeza de Toro, jen 15 minut jízdy z letiště v Punta Caně.
  • Zoëtry Agua Punta Cana: 53pokojový hotel cílí na klientelu vyhledávající spa a wellness služby. Hotel leží na pláži Uvero Alto.
  • Hard Rock Hotel & Casino Punta Cana: Hotel, kterému se jinak přezdívá karibské Las Vegas, má k dispozici celkem 13 bazénů, každý s vlastními animacemi a osobitým stylem.
  • The Reserve at Paradisus Palma Real: Tento luxusní resort umístěný na pláži Bávaro v Punta Caně je zaměřený především na rodiny s dětmi. K dispozici je celkem 80 velkých rodinných suit a kvalitní servis pro rodiče i jejich ratolesti.
Aktuálně z Punta Cana: na safari do opičí země
Turisté, kteří se chystají svou dovolenou strávit v Punta Caně, se mohou těšit na výletní novinku: společnost Runners Adventures začala pořádat výlety na Safari do tzv. „Opičí země“.

V rámci tohoto výletu klienti navštíví horskou oblast v okolí řeky Anamuya, kde si prohlédnou typická dominikánská obydlí, ochutnají čerstvé tropické ovoce, dozví se více o pěstování zemědělských plodin a životě místních obyvatel a na závěr si pochutnají na vynikající kávě a ručně vyrobené čokoládě. Hlavní atrakcí výletu je pak návštěva „Opičí země“, kde se turisté setkají s hravými opicemi druhu “ardilla”.

Společnost Runners Adventures organizuje pestrou škálu dalších výletů. Zároveň provozuje i nejvyšší zip line v Dominikánské republice. Lanová dráha je umístěna ve výšce 800 metrů nad zemí, odkud se každému odvážlivci nabízí úžasné výhledy na členité pobřeží, tropický prales a bujnou přírodu.

Dominikánská republika jako filmová destinace
Dominikánská republika propojuje aktivity na poli filmového průmyslu a cestovního ruchu. Letos se již po třetí sebou zúčastnila Filmová asociace Dominikánské republiky (DGCINE) světoznámého filmového festivalu v Cannes. Asociace DGCINE prezentuje Dominikánskou republiku jako ideální místo pro natáčení filmů.

V Cannes jsme se dostali do kontaktu s lidmi z filmové branže z celého světa, informovali jsme je o působení Dominikánské filmové asociace a investičních pobídkách. Překvapil nás obrovský zájem producentů a televizních dramaturgů, kteří projevili zájem o natáčení v naší zemi,“ zhodnotila přínos festivalu Yvette Marichal, ředitelka asociace DGCINE.

Dominikánská republika je díky své geografické poloze, nízkým nákladům na ubytování štábu a nízkým produkčním výdajům pro filmaře mimořádně atraktivní. Během jediného dne je možné se přesunout z pouštní krajiny do tropického pralesa nebo do pásma třítisícových hor. V přímořském letovisku Juan Dolio nedaleko hlavního města Santo Dominga jsou k dispozici moderně vybavená studia společnosti Vicini Group a Pinewood Film British Studios vhodná pro natáčení vodních scén.

Dominikánská legislativa je vstřícná k filmovým pobídkám. Každoročně se v zemi natočí šest až deset filmů. Z těch posledních jmenujme například film Havana (Sydney Pollack), The Lost City (Andy García), The Good Shepherd (Robert de Niro) nebo Miami Vice (Michael Mann). Letos byl v Cannes představen dominikánsko-mexický koprodukční snímek Dolary z písku (Laura Amelia Guzman, Israel Cárdenas) s britskou herečkou Geraldine Chaplin v hlavní roli. Do budoucna plánují dominikánští filmaři rozvíjet spolupráci s mexickým koncernem Televisa. Vláda Dominikánské republiky chce také podpořit vytvoření nového studijního oboru „Scenaristika“.

V Punta Caně se utrácí nejvíce v regionu Latinské Ameriky
Podle žebříčku společnosti MasterCard byla dominikánská Punta Cana destinací, ve které turisté v roce 2014 nejvíce utráceli během dovolené v porovnání s ostatními destinacemi regionu Latinské Ameriky.

Za rok 2014 se v Punta Caně utratilo celkem 2,4 miliard USD, což je o 3,9 % více oproti roku 2013. Na Mezinárodním letišti v Punta Caně přistává celkem 60 % všech turistů, kteří navštíví Dominikánskou republiku.

Na seznamu se jako druhé umístilo brazilské Sao Paulo (2,3 mld. USD), následuje argentinské Buenos Aires (2,2 mld. USD), mexické Ciudad de México (2 mld. USD) a peruánská Lima (1,8 mld. USD).

Big Five Fishing Open aneb Mezinárodní turnaj v rybaření
Mezinárodní turnaj Big Five Fishing Tournament se letos koná od 8. do 12. července v proslulém letovisku Cap Cana Marina na východním pobřeží. V loňském roce se zde během rybářské sezóny od května do září chytilo 2 093 mečounů.

Na soutěžící čeká i letos spousta hudebních koncertů, expozice jachet a bohatý doplňkový program, v rámci kterého mohou vyhrát mj. např. luxusní vůz nebo jachtu. Součástí turnaje jsou i semináře pro investory a obchodníky, kteří plánují začít podnikat v Dominikánské republice.

Turnaj BIG FIVE organizuje IGFA pod patronací Ministerstva cestovního ruchu Dominikánské republiky a dominikánských i mezinárodních společností jako WT Planner Box, Galerias Publicitarias, Pinturas Tropical, Nautimar, M Costa Yachts, La Regata News Puerto Rico, Nautica Puerto Rico Magazine, Cap Cana Real State, Cap Cana Marina, Universo Marino Magazine Miami, Paul & Shark a dalších. Výtěžek z turnaje půjde na podporu dětí z chudých rodin.

Cestovní ruch v Karibiku
Region Karibiku zaznamenal od ledna do dubna 6% nárůst v příjezdech zahraničních turistů. Za první čtyři měsíce roku 2015 přijelo na karibské ostrovy celkem 7,9 milionů lidí, pocházejících většinou ze Spojených států a Kanady. Podobný vývoj se očekává i po zbytek roku, oznámil Richard Seal, prezident Karibské turistické organizace (OTC), jež se zabývá rozvojem cestovního ruchu a propagací tohoto regionu.

Kontakt
Mgr. Leila Boasier Budecker
Ředitelka pro střední a východní Evropu
Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky/
Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Štěpánská 611/14
Praha 1
www.godominicanrepublic.cz
www.facebook.com/godominicanrepublic.cz
Twitter: @dominikanska
Datum:15.06.2015 10:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama