Lekce chůze lákají do Korutan, hotel Hochschober
Lekce chůze lákají do Korutan, hotel HochschoberLekce chůze lákají do Korutan, hotel HochschoberLekce chůze lákají do Korutan, hotel HochschoberLekce chůze lákají do Korutan, hotel Hochschober

Lekce chůze lákají do Korutan

11.06.2015 09:00

Myslíte si, že umíte chodit? Opak je pravdou! Přesvědčí vás o tom v horském středisku Turracher Höhe. Pozvolné svahy korutanských Alp jsou rájem turistů a pozor: specializují se tu na výuku zdravé chůze, která tady prý má doslova očistné účinky.

Vědci z univerzity v nedalekém Salcburku prokázali, že sport významně pomáhá při depresích, a chůze v horském prostředí obzvlášť. Její pozitivní účinky prokázali, když po devíti týdnech vyráželi se skupinou lidí s diagnostikovanou depresí na túry do hor. Už v prvních týdnech začali pociťovat zlepšení stavu a po uplynutí testu konstatovali, že pocit permanentní beznaděje zmizel. „Během pohybu v horském prostředí se v našem těle uvolňují endorfíny, hormony štěstí a dobré nálady. V žádném fitnesscentru na světě není tolik kyslíku jako uprostřed světa hor,“ shrnuje profesor Josef Niebauer výsledky této studie. Navíc je pohyb na čerstvém vzduchu účinný prostředek proti vysokému tlaku, cukrovce, bolestem v zádech i prevence rakoviny.

V horském středisku Turracher Höhe v korutanských Alpách pak tuto myšlenku uvedli v praxi. „Zastáváme názor, že sportovní návyky lze získat nejlépe na dovolené v horách.
Proto zaměstnáváme řadu specialistů na pohyb v horském terénu. Denně pořádáme pohádkové procházky kouzelnými lesy nebo kolem jezer, náročné vysokohorské túry, běh po horských stezkách nebo kolem jezera a mnohé další. Vždy ale dbáme na to, aby lidé chodili skutečně správně a odborník je po celou dobu sleduje,
“ říká Karin Leeb z hotelu Hochschober, který stojí na břehu kouzelného Turašského jezera v nadmořské výšce 1763 metrů. Již skoro devadesát let je přímo pověstný svými inovativními nápady a nezapomenutelnými zážitky.

Jóga na horách je skoro jako meditace
Hotel Hochschober byl jedním z prvních, který nabízel jógu v horské atmsféře. Má tady blahodárné účinky, protože ve výšce téměř dva tisíce metrů se dýchá zcela jinak, zdravěji a také volněji. I Češi sem míří za bohatým programem jak pro začátečníky, tak i pro zkušené jogíny. Vyhlášené po celé Evropě pak jsou tady pořádané Týdny jógy na horách (letos se konají 7. června až 11. července), kdy do Hochschoberu přijíždějí ti nejlepší lektoři jógy z celého světa, ukazují mnoho druhů jóg od kundalinijógy, Yin & Vinyasa jogy až po Iyengaru nebo meditační jógou.

Co ještě dělat v Turracher Hohe
Určitě navštivte legendární svět wellness v Hochschoberu. Mají tady hned čtyři okruhy relaxace: severský s dokonalým světem saun, mediteránní s vyhřívaným jezerním koupa-lištěm, svět Dálného východu s autentickou čínskou věží a orientální svět s tureckými lázněmi hamam.

Více informací najdete na www.hochschober.com.

Datum:11.06.2015 09:00
Reklama

Sladkosti pod kontrolou

Všechny výrobky značky DIANELLA jsou určené nejen pro diabetiky, ale pro všechny z vás, kteří si hlídají příjem cukrů.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Nejlepší výkony jezdců

Nejstarší freestyle motokrosová show v Evropě, FMX Gladiator Games má za sebou zřejmě svůj nejzdařilejší ročník.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

Inteligentní robot na recepci

OREA Hotels & Resorts přichází s neotřelou novinkou. Na recepci přivítá hotelové hosty inteligentní robot Pepper.

Světem business jetů

JetBook: vychází 2. vydání populárního průvodce světem business jetů a helikoptér.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
17.11.2018

Noc divadel 2018

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Reklama