Lekce chůze lákají do Korutan, hotel Hochschober
Lekce chůze lákají do Korutan, hotel HochschoberLekce chůze lákají do Korutan, hotel HochschoberLekce chůze lákají do Korutan, hotel HochschoberLekce chůze lákají do Korutan, hotel Hochschober

Lekce chůze lákají do Korutan

11.06.2015 09:00

Myslíte si, že umíte chodit? Opak je pravdou! Přesvědčí vás o tom v horském středisku Turracher Höhe. Pozvolné svahy korutanských Alp jsou rájem turistů a pozor: specializují se tu na výuku zdravé chůze, která tady prý má doslova očistné účinky.

Vědci z univerzity v nedalekém Salcburku prokázali, že sport významně pomáhá při depresích, a chůze v horském prostředí obzvlášť. Její pozitivní účinky prokázali, když po devíti týdnech vyráželi se skupinou lidí s diagnostikovanou depresí na túry do hor. Už v prvních týdnech začali pociťovat zlepšení stavu a po uplynutí testu konstatovali, že pocit permanentní beznaděje zmizel. „Během pohybu v horském prostředí se v našem těle uvolňují endorfíny, hormony štěstí a dobré nálady. V žádném fitnesscentru na světě není tolik kyslíku jako uprostřed světa hor,“ shrnuje profesor Josef Niebauer výsledky této studie. Navíc je pohyb na čerstvém vzduchu účinný prostředek proti vysokému tlaku, cukrovce, bolestem v zádech i prevence rakoviny.

V horském středisku Turracher Höhe v korutanských Alpách pak tuto myšlenku uvedli v praxi. „Zastáváme názor, že sportovní návyky lze získat nejlépe na dovolené v horách.
Proto zaměstnáváme řadu specialistů na pohyb v horském terénu. Denně pořádáme pohádkové procházky kouzelnými lesy nebo kolem jezer, náročné vysokohorské túry, běh po horských stezkách nebo kolem jezera a mnohé další. Vždy ale dbáme na to, aby lidé chodili skutečně správně a odborník je po celou dobu sleduje,
“ říká Karin Leeb z hotelu Hochschober, který stojí na břehu kouzelného Turašského jezera v nadmořské výšce 1763 metrů. Již skoro devadesát let je přímo pověstný svými inovativními nápady a nezapomenutelnými zážitky.

Jóga na horách je skoro jako meditace
Hotel Hochschober byl jedním z prvních, který nabízel jógu v horské atmsféře. Má tady blahodárné účinky, protože ve výšce téměř dva tisíce metrů se dýchá zcela jinak, zdravěji a také volněji. I Češi sem míří za bohatým programem jak pro začátečníky, tak i pro zkušené jogíny. Vyhlášené po celé Evropě pak jsou tady pořádané Týdny jógy na horách (letos se konají 7. června až 11. července), kdy do Hochschoberu přijíždějí ti nejlepší lektoři jógy z celého světa, ukazují mnoho druhů jóg od kundalinijógy, Yin & Vinyasa jogy až po Iyengaru nebo meditační jógou.

Co ještě dělat v Turracher Hohe
Určitě navštivte legendární svět wellness v Hochschoberu. Mají tady hned čtyři okruhy relaxace: severský s dokonalým světem saun, mediteránní s vyhřívaným jezerním koupa-lištěm, svět Dálného východu s autentickou čínskou věží a orientální svět s tureckými lázněmi hamam.

Více informací najdete na www.hochschober.com.

Datum:11.06.2015 09:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama