Emirates lítají na jih Austrálie

05.11.2012 00:00

První komerční let společnosti Emirates do jižní Austrálie z Dubaje odletěl ve čtvrtek ráno. Lety do Adelaide zvýší kapacitu mezinárodních letů do a z tohoto města a připojí jej k celosvětové síti společnosti Emirates čítající více než 120 destinací.

Lety Emirates mezi Adelaide a Dubají znamenají pro jižní Austrálii první spojení s Blízkým východem a otevírají nové obchodní příležitosti mezi těmito regiony. Cestující v jižní Austrálii budou také moci těžit z lepšího spojení a kratší doby letu do celého světa, včetně 33 destinací v Evropě.

Let EK440 bude zpočátku létat čtyřikrát týdně a bude obsluhován moderním letounem Boeing 777-300ER, od 1. února 2013 bude létat již denně.

Na palubě inauguračního letu do Adelaide byl i Salem Obaidalla, Senior vice prezident společnosti Emirates pro komerční operace na Dálném východě, v Austrálii a Oceánii; Hiran Perera, Senior vice prezident pro plánování carga a přepravu nákladu; Jeho excelence Pablo Kang, velvyslanec Austrálie v SAE; Eyad Abdul Rahman, výkonný ředitel dubajského Oddělení cestovního ruchu, obchodu a marketingu, dále pak zástupci vlády, přední podnikatelé a zástupci médií.

„Na lety do jižní Austrálie nasazujeme Boeing 777-300ER, který je vybaven těmi nejlepšími palubními produkty. Naše linka zaměstná více než 150 obyvatel jižní Austrálie v oblasti letectví a letištních služeb,“ řekl Salem Obaidalla, „lety do Adelaide jsme chtěli spustit již delší dobu a dnešek je právě tím dnem, který přinesl jižní Austrálii spojení s Dubají a dalšími městy ze sítě společnosti Emirates čítající přes 120 destinací.“

„Až tato linka začne létat 1. února každý den, bude to znamenat téměř 5 000 sedadel týdně navíc, což představuje 30% nárůst, posílení místního pracovního trhu a investic do jihoaustralského cestovního ruchu, který má hodnotu 5,3 miliard australských dolarů. Bude to znamenat také dalších 14 tun využitelného cargo prostoru na každém letu,“ dodal Obaidalla, „jižní Austrálie se velmi rychle stává předním australským regionem z hlediska turistického ruchu, obchodu a nerostného bohatství. Zavedení této linky znamená nárůst klíčových turistických a obchodních spojení mezi jižní Austrálií a Spojenými arabskými emiráty i dalšími městy z naší globální sítě.“

„Tato nová linka přepraví každoročně přes 200 000 cestujících mezi jižní Austrálií a Dubají. Předpokládáme, že nejsilnějšími trhy pro turistický ruch oběma směry se stane Velká Británie i celá Evropa. Pro Adelaide bude znamenat také první přímé spojení s Blízkým východem,“ shrnul Obaidalla.

Emirates SkyCargo bude převážet řadu komodit včetně zboží podléhajícího rychlé zkáze jako je maso, ovoce, zelenina, mléčné výrobky a vejce. Další oblasti jihoaustralského průmyslu, které budou z tohoto spojení těžit, jsou dodávky stavebního materiálu, strojní součástky, kosmetika, výroba olejů a pryskyřice.

Let EK440 společnosti Emirates odlétá z Dubaje každé úterý, čtvrtek, pátek a neděli ve 2:00 a v Adelaide přistane ve 20:50. Zpáteční let opouští Adelaide ve 22:35 a v Dubaji přistane v 5:15 následujícího dne.Datum:05.11.2012 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama