Tower Bridge, Londýn
Tower Bridge, LondýnBig Ben, LondýnLondon Eye, LondýnJeden ze symbolů Londýna, červená telefonní budka

Jaro v Londýně

05.05.2015 00:00

Jarní měsíce lákají k návštěvě evropských metropolí. Jednou z největších a nejkrásnějších je Londýn. Svou historickou i moderní částí vás oslní a během svého pobytu nebudete vědět, co dřív navštívit. Aby vaše cestování bylo pohodlné a vy měli jasný itinerář, přinášíme vám tipy, co v Londýně neminout. Z Prahy se do Londýna dostanete snadno s British Airways, které létají do metropole nad Temží až pětkrát denně, a to přímo na největší evropské letiště Heathrow, ze kterého se pohodlně a rychle dopravíte do samotného srdce města přímou linkou metra.

Projděte se historií
Historické památky můžete zvládnout během dvou dnů. Začněte hradem Tower, nejznámějším evropským vězením a zároveň bývalým královským palácem. Bílá tvrz uprostřed komplexu – White Tower – byla pevností, zbrojnicí, pokladnicí, ale i místem poprav a vězením především pro vězně z vyšších vrstev. Dnes zde najdete muzeum zbroje či královských klenotů. U královských klenotů se můžete podívat na video z korunovace královny Alžběty II. i na šaty, které měla na sobě. Vstupné vás vyjde na 24 liber a návštěvní hodiny jsou od devíti hodin do půl šesté.

Z Toweru přejdete Temži po proslulém zvedacím mostu Tower Bridge. Most začali stavět v roce 1886 a jeho stavba trvala šest let. Tower Bridge můžete prozkoumat i prostřednictvím prohlídky, která vám představí jeho historii a nabídne krásný výhled na Londýn z jedné z věží mostu.

Pod mostem je stanice metra, kterou využijte pro přesun k sídlu parlamentu - Westminsterskému paláci, na nějž vás upozorní do výšky se tyčící Big Ben. Každou sobotu a v době parlamentních prázdnin jsou pořádané komentované prohlídky palácem. Za cenu 25 liber si prohlédnete westminsterskou halu, královskou galerii a mnoho dalších prostorů, které se v této památce skrývají. Odtud dojdete za pár minut na Trafalgarské náměstí na němž se tyčí socha admirála Nelsona, která připomíná bitvu u Trafalgaru.

Z Trafalgarského náměstí je to dvacet minut procházkou přes známou třídu The Mall k Buckinghamskému paláci, sídlu královské rodiny. Od prvního dubna do 27. září se zde konají komentované dvouhodinové prohlídky. Vstupenku si můžete zakoupit v pokladně u paláce za 20 liber.

Rozlehlé parky lákají k pikniku
Londýnské parky jsou k dispozici všem návštěvníkům k odpočinku. Máte možnost využít krásně upraveného trávníku pro svůj piknik, učení nebo odpočinek.

Nejznámější je Hyde park, jehož Speaker’s Corner byste neměli minout. Každý zde má možnost veřejně promluvit třeba k aktuálním problémům či událostem. Rozsáhlý park se nachází také u nultého poledníku v Greenwichi, kam se dostanete od Westminsterského paláce například krásnou vyhlídkovou plavbou lodí po Temži. Na palubě vám představí historii všech význačných budov, které budete míjet. Zpáteční jízdenku koupíte v pokladně u přistavených lodí za 14 liber. Plavba trvá zhruba 45 minut a lodě ze svého stanoviště vyplouvají každou půl hodinu.

Po stopách vévody a vévodkyně
Za zmínku stojí Kensingtonské zahrady, v jejichž nitru leží Kensingtonský palác – domov prince Williama a vévodkyně z Cambridge Kate. Pokud máte tento sympatický pár v oblibě, vydejte se po jejich stopách. Londýnské taxi nabízí speciální projížďku, během níž uvidíte oblíbená místa Williama a Kate. Neminete ani byt, kde Kate bydlela a bary, které s Williamem navštívila.

Taxi vás zaveze i k domu, kde vyrůstala současná královna Alžběta II. Prohlídka trvá tři hodiny a pro čtyřčlennou skupinu vyjde na 285 liber. Projížďka se koná každý den a odjezdové časy jsou v 9.00 a ve 13.00. Voucher si lze zakoupit online na webových stránkách www.sightseeingtours.co.uk. Absolvujte tedy zajímavou projížďku, při níž poznáte královskou rodinu.

Za kulturou i poznáním
Příznivci historie se nadchnou v obrovském British museum například z Rossetské desky nebo z rozsáhlé sbírky antických památek. Vstup je zdarma a muzeum má otevřeno denně od 10.00 do 17.30, v pátky do 20.30. Připravte se však na to, že zde strávíte opravdu jeden celý den. Zdejší sbírky jsou totiž neuvěřitelně rozsáhlé.

Moderní umění objevíte v Tate Modern. Jelikož se Tate Modern nachází v prostorách bývalé tovární haly, ohromí vás už samotná budova. Každý den mají otevřeno od 10.00 hodin do 18.00. Vstupné je do většiny expozic zdarma, ale speciální výstavy jsou zpoplatněny. Konkrétní cena záleží na typu expozice, obvykle se pohybuje od 10 do 20 liber. Lístek koupíte přímo ve vstupní hale Tate Modern nebo online na oficiálních stránkách galerie.

Londýn je rozmanitým lákadlem a nabízí mnoho vyžití. Rezervujte si svůj let včas na www.ba.com. Na těchto internetových stránkách v pohodlí zarezervujete také ubytování či vstupy na místní atrakce a pamětihodnosti.

O British Airways
British Airways je největší britskou leteckou společností, která létá do více než 150 destinací v 75 zemích celého světa. Je jednou z pouhých 10 společností, jež létají do všech pěti obydlených kontinentů planety. Za více než 90 let přepravily aerolinky asi 1.2 miliard zákazníků a patří mezi elitní světové přepravce. Jako jedny z největších na světě přepraví za rok přibližně 36 milionů zákazníků. Operují na londýnském letišti Heathrow, na zdejším nejmodernějším terminálu T5, který mají k dispozici exkluzivně jen zákazníci British Airways a Iberia Airlines. V květnu 2013 vyhodnotila na základě výzkumu mezi 12 miliony cestujícími společnost Skytrax Terminál 5 jako nejlepší na světě. T5 také vyhrál cenu Nejlepší nákupní letištní prostor na světě.

V září 2013 obdržely britské aerolinky ocenění jako nejlepší aerolinie, nejlepší dopravce na krátké lety, nejlepší první třída, nejlepší věrnostní program a nejlepší letištní salónky na Heathrow. Ocenění si vysloužili na základě výsledků výzkumů mezi čtenáři časopisů ve Velké Británii.

Čeští zákazníci mohou služeb British Airways využít na lince z Prahy do Londýna, která je v rámci letního letového řádu obsluhována až pětkrát denně v těchto odletových časech: Praha – Londýn: v 7.00, 11.55, 13.35, 15.50 a v 20.15, Londýn – Praha: 7.30, 9.50, 11.55, 16.25 a 19.20. Více informací na www.ba.com.

Datum:05.05.2015 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama