Luxury Bahia Principe Cayo Levantado, Dominikánská republika
Pláž Bávaro, Dominikánská republikaOkružní plavby po exotické Dominikánské republiceZdravotní turismus v Dominikánské republiceV Dominikánské republice vznikne v pořadí 9. letiště

Novinky z Dominikánské republiky

29.04.2015 11:00

Pozici nejoblíbenější karibské destinace si již několik let drží Dominikánská republika. Země přitahuje turisty všestrannou nabídkou – nejen plážemi a vyhlášenými all-inclusive resorty, ale i památkami z koloniálních dob, horami a národními parky. Mezi nejlépe hodnocená v regionu Latinské Ameriky patří také dvě dominikánská letiště.

Nejnavštěvovanější destinace Karibiku
Podle údajů Karibské organizace cestovního ruchu (CTO) za rok 2014 byla vloni nejnavštěvovanější destinací karibského regionu Dominikánská republika s rekordním počtem 5 648 743 návštěvníků. „Podle výzkumu Centrální banky Dominikánské republiky jsou pro 38.6 % zahraničních turistů hlavním motivem cesty naše pláže, 15.6 % láká počasí a 11.1 % pohostinnost místních obyvatel,“ říká Leila Boasier Budecker, ředitelka tuzemského zastoupení Ministerstva cestovního ruchu Dominikánské republiky.

Nejlepší karibské pláže
Každý rok získávají dominikánské pláže nejrůznější mezinárodní ocenění. Například prestižní cestovatelský magazín Condé Nast Traveler řadí pláž Rincon na poloostrově Samaná mezi top 50 nejhezčích pláží světa. Z výsledků výzkumu Centrální banky dokonce vyplývá, že až 48.3 % turistů hodnotí pláže severovýchodního regionu jako nejlepší v Karibiku. Návštěvníci portálu TripAdvisor vybrali v anketě „Travellers Choice“ mezi 25 nejlepších pláží Karibiku pláž Bávaro na východním pobřeží (8. místo), Bonita na Samaná (18. místo) a Sosúa na severním pobřeží ostrova (22. místo). Pláž Bávaro se pyšní certifikátem Modré vlajky, který uděluje Evropská nadace pro vzdělávání v otázkách životního prostředí (Foundation for Environmental Education – FEE).

Top all-inclusive podle TripAdvisoru
V anketě „Travellers Choice“, ve které hlasují turisté na základě spokojenosti a osobních zkušeností z daného místa, se umístily také hotelové resorty. Nejlepší servis all-inclusive v Dominikánské republice podle klientů nabízí resort Luxury Bahia Principe Don Pablo Collection (v La Romana a na Cayo Levantado), Iberostar Grand Bavaro (Punta Cana) a Casa Colonial (Puerto Plata).

Nejvyšší hodnocení pro dominikánská letiště v regionu Latinské Ameriky
Dominikánská letiště patří mezi nejlépe hodnocená letiště Latinské Ameriky a Karibiku. Mezinárodní letiště v Punta Caně (PUJ) bylo dokonce jediným latinskoamerickým letištěm, které figurovalo mezi finalisty Routes Americas Marketing 2015. Tato prestižní soutěž každoročně oceňuje letiště, osobnosti a inovativní projekty v cestovním ruchu. V loňském roce zavítalo do Punta Cany 2.9 milionů pasažérů, tedy celkem 52 % všech turistů. I proto byl na podzim 2014 otevřen nový letištní terminál B o ploše 33 000 m2, který za hodinu umožňuje odbavení tří tisíc pasažérů. Druhým nejfrekventovanějším se stalo Mezinárodní letiště Las Américas v Santo Domingu (24 %). Tento vzdušný přístav získal od Mezinárodní rady letišť (ACI) ocenění v kategorii „Nejlepší inovace“ a páté místo za „Nejlepší letiště Latinské Ameriky a Karibiku“. Slavnostní předání cen proběhne koncem dubna na regionální konferenci ACI Asie-Pacifik v Jordánsku.

Zdravotní turismus v Dominikánské republice
V pátek 10. dubna se na prestižní Iberoamerické univerzitě (UNIBE) v Santo Domingu uskutečnilo první fórum zdravotní turistiky, na kterém se diskutovalo o marketingových možnostech a investicích do tohoto segmentu v Dominikánské republice.

Zdravotní turismus je globálním fenoménem, který se rozšířil zejména v posledních deseti letech. Podle údajů Asociace zdravotní turistiky (MTA) přináší celkem 60 bilionů USD za rok. Každoročně zaznamenává zhruba 25% navýšení.

Podle statistik cestuje až 83 % tzv. zdravotních turistů v doprovodu rodiny, přičemž tito návštěvníci utrácí až osmkrát více než běžní turisté,“ říká Leila Boasier Budecker, ředitelka Národního turistického úřadu Dominikánské republiky v Praze.

Potenciál Dominikánské republiky
Dominikánská republika disponuje výborným leteckým spojením (šest set týdenních linek), kvalitní ubytovací nabídkou a zavedenými turistickými produkty světové úrovně. Je vyhlášenou „zdravotní destinací“ zejména v Severní Americe.

Dohoda o spolupráci
Na fóru byla mj. podepsána dohoda o spolupráci mezi Dominikánským centrem exportu a investic (CEI-RD) a Asociací zdravotní turistiky Dominikánské republiky (ADTS).

Zdravotní turistika významnou měrou pomáhá zvyšovat příjezdové statistiky,“ říká šéf CEI-RD Jean Alan Rodríguez a dodává: „Proto je nutné nadále zlepšovat standarty kvality a image zdravotní destinace.

Podle prezidenta ADTS Dr. Alejandra Cambiaso Rathe posílí zahraniční investice konkurenceschopnost a positioning zdravotnického systému a současně umožní vzájemnou výměnu znalostí jednotlivých léčebných procedur, jako jsou plastické operace, rehabilitace, estetické terapie nebo lázeňské služby.

Aktivity MITURU
Oddělení Zdravotní turistiky Ministerstva cestovního ruchu pod vedením Wendy Sánchez v současnosti jedná se soukromými klinikami, resorty, poskytovateli služeb, tour operátory, dopravci a zaměstnanci na letištích a v přístavech o možnostech podpory a spolupráce. Cílem je získání oficiální certifikace Zdravotní asociace MTA. Dominikánská republika se tak připojí k dalším 79 státům, které propagují zdravotní turismus.

Okružní plavby po exotické Dominikánské republice

Nový terminál pro zaoceánské parníky
V říjnu 2015 bude na severním pobřeží otevřen nový přístav pro zaoceánské parníky. Provoz přístavu Amber Cove slavnostně zahájí příjezd lodi Carnival Victory s 2754 pasažéry na palubě.

Do projektu investovala společnost Carnival Cruise Lines 65 milionů USD. V terminálu budou k dispozici bary, restaurace a trh s uměleckými předměty a suvenýry. Ambar Cove bude mít zázemí také pro nejrůznější volnočasové aktivity, od výletů za památkami, přes exkurze do výroben doutníků a rumu, až po jízdy v terénních vozech, projížďky na koních, lekce potápění a kulinářské cesty za ochutnáním autentické dominikánské kuchyně.

Mezinárodní ocenění pro Dominikánskou republiku
Dominikánská republika získala na mezinárodním poli dvě významné ceny v segmentu okružních plaveb. První cena je za nejlepší sponzorství asociace Florida Caribbean Cruise Association. Druhá cena přišla od samotných turistů, kteří hlasovali v anketě britského magazínu Cruise Insight.

Expozice Dominikánské republiky zaujala v březnu na veletrhu Cruise Ship v Miami hlavní pozornost investorů, tour operátorů a dalších profesionálů z oboru. Na veletrhu byl přítomen viceministr cestovního ruchu Julio Almonte a Orfila Salazar, ředitelka oddělení okružních plaveb Ministerstva cestovního ruchu (MITUR).

Díky dosavadním výsledkům se Dominikánská republika stane vůbec poprvé sídlem Konference PAMAC Cruise Summit 2015, která se koná od 24. do 26. června v Puerto Plata na severu země.

V Dominikánské republice vznikne v pořadí 9. letiště

Ve vnitrozemí ostrova u města San Francisco de Macorís bude brzy otevřeno nové letiště, které má do regionu přilákat turisty z pobřežních letovisek a současně podpořit místní výrobce a podnikatele.

Dominikánská republika má osm mezinárodních letišť, která obsluhují hlavní plážové destinace a dvě metropolitní oblasti Santo Domingo a Santiago.

Nové letiště spolu s heliportem na Maleconu v Santo Domingu podpoří vnitrozemské provincie především ekonomicky,“ uvedl Marino Collante, ředitel Letištního oddělení a dodává: „Jeho dokončení podpoří výrobu, obchod, ekoturismus a sporty.

Výstavba nového aerodromu Múltiple del Nordeste za 60 milionů pesos je momentálně prioritou prezidenta Danilo Mediny. Z terminálu budou těžit především provincie Hermanas Mirabal, Juan Sánchez Ramírez a La Vega. Na letišti bude otevřena škola letectví, letecký klub a hangary pro malá letadla, dopravní letadla a helikoptéry. V plánu do budoucna je také konstrukce přistávací dráhy v San Juan a v Cibao.

Punta Cana Food & Wine Festival

Ve dnech 29. a 30. května se v oblasti Bávaro-Punta Cana v Dominikánské republice uskuteční třetí ročník známého gastronomického festivalu Punta Cana Food & Wine Festival.

Festival každý rok přináší zajímavé novinky a účastní se ho mezinárodní osobnosti z kulinářského světa, letos např. uznávaný španělský šéfkuchař Pepe Solla, nositel ocenění Michelin nebo Antonio Paz, šéfkuchař resortu Puntacana Resort & Club.

Festival se letos koná v hotelu Grand Iberostar a v restauraci La Yola v marině resortu Puntacana Resort & Club, jež se pyšní třemi diamanty Americké automobilové asociace (AAA).

Akci organizuje marketingová společnost Creato pod záštitou Ministerstva cestovního ruchu a Asociace hotelů regionu Punta Cany, kam patří mimo jiné Puntacana Resort & Club, Iberostar a obchodní centrum Plaza San Juan.

puntacanafoodandwine.com

Kontakt
Mgr. Leila Boasier Budecker
Ředitelka pro střední a východní Evropu
Ministerstvo cestovního ruchu Dominikánské republiky/
Národní turistický úřad Dominikánské republiky
Štěpánská 611/14
Praha 1

Datum:29.04.2015 11:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama