Stolová hora, zdroj: Flickr, autor: Rachel Richard
Pláž Boulders, zdroj: Flickr, autor: Graeme ChurchardVinařství Groot Constantia, zdroj: Flickr, autor: David Stanley Mziki safari, zdroj: Flickr, autor: Rob PughsleySandton, zdroj: Flickr, autor: Frank Hayman Johannesburg, zdroj: Flickr, autor: Rckr88 Waterfont, zdroj: Flickr, autor:  Paulo Classic

Příroda i velkoměsto

29.04.2015 00:00

Jihoafrická republika: Místo, kde se snoubí tradice s moderním světem. Dvě z jejích největších měst Johannesburg a Kapské město lákají turisty mnoha atrakcemi od přírody po nákupy. Do těchto velkoměst létají pravidelně aerolinky British Airways, které vám zaručí pohodlnou cestu do ráje zážitků a ještě mnohem dále. Největší Britská letecká společnost navíc nabízí v rámci jihoafrického regionu velmi pohodlné spojení také do Durbanu, Port Elizabeth, Windhoeku nebo na Viktoriiny vodopády, a to prostřednictvím franchiseové společnosti Comair, létající v barvách British Airways a poskytující naprosto totožný a stejně kvalitní servis jako britský přepravce.

Příroda s ruchem velkoměsta
Kapské město není jen centrem moderních budov, nákupních center a turisticky atraktivních památek. Najdete zde jednu z nejkrásnějších pláží světa – Boulders. Její zajímavostí je kolonie afrických tučňáků, pro které se stala domovem. V okolí pláže se nachází také mnoho luxusních restaurací, jež lákají na skvělá jídla z tradičních místních surovin. Z Boulders je to jen kousek lodí k Tulenímu ostrovu. Jak již název napovídá, je sídlem 75 tisíc tuleňů, kteří jsou k vidění přímo z paluby výletní lodi. Pokud máte rádi adrenalin a budete chtít zakončit odpočinkový den v přírodě netradičně, máte možnost vyzkoušet si zde potápění s třímetrovými bílými žraloky.

Do Kapského města se dostanete snadno a pohodlně s British Airways. Přestoupíte si pouze jednou v Londýně. Cena zpáteční letenky v ekonomické třídě se u British Airways pohybuje od 16 240 CZK.

Safari na dosah ruky
Jihoafrická republika je proslulá svou rozmanitou divočinou. Jednu z nejzajímavějších naleznete v Mziki Safari Lodge. Leží pouhých 90 minut jízdy autem od Johannesburgu. Půjčení auta si zakoupíte společně s letenkou ve výhodném balíčku na www.ba.com. Mziki Safari nenabízí jen atraktivní přírodu a divoká zvířata. Pochutnáte si zde na rozsáhlých kolekcích nejkvalitnějších vín od místních vinařů. Pokud vás některé z nich zaujme, můžete vyrazit na exkurzi přímo ke zdroji do místních vinic.

Do Johannesburgu se dostane z Prahy s jedním přestupem v Londýně s British Airways. Největší britské aerolinky nasazují na svou linku do Johannesburgu největší a nejmodernější dopravní letadlo na světě Airbus A380. Zpáteční letenka vás vyjde na 14 590 CZK.

Staré vinařství v národním parku
Jestliže jste se rozhodli pro návštěvu tradičního vinařství, vydejte se kousek za Kapské město. Nejznámější a zároveň nejstarší vinařství v Jihoafrické republice - Groot Constantia - leží v půvabném Constantia Valley, tedy v národním parku, který patří ke Stolové hoře. Nabízí nejrůznější druhy ochutnávek. Kromě gurmánského zážitku na vás čeká i půvabné okolí historického vinařství. Využijte místního průvodce, který vás po vinohradech provede a povypráví příběhy o kraji, ve kterém se zrodilo vynikající víno.

Do Kapského města létá největší Britská letecká společnost z největšího evropského letiště Heathrow až dvakrát denně. Lety jsou plně dostupné i českým cestujícím, jelikož na ně plynně navazují linky z Prahy.

Kam za nákupy
Pokud rádi nakupujete a máte v oblibě netradiční značky, je pro vás jako stvořené moderní tržiště V&A Waterfront v Kapském městě. Narazíte zde na hand-made výrobky, o jejichž ceně můžete smlouvat s místními prodejci. Další výhodou jsou originální kousky oblečení, které spojují jihoafrickou tradici a západní modernitu. Buďte si jistí, že při návratu domů nikoho ve stejném modelu nepotkáte. Po obcházení krámů přijde vhod občerstvení. Na výběr máte ve V&A z 80 restaurací, které jsou umístěny tak, abyste měli výhled na moře a Stolovou horu.

Ani v Johannesburgu nebudete ochuzeni o kvalitní místo pro nákupy. Středisko Sandton, jedno z nejznámějších obchodních center v Jihoafrické republice, v sobě skrývá přes tři sta obchodů místních i světově proslulých značek. Stejně tak jako ve V&A Waterfront, i zde se setkáte s místními obchodníky, kteří s vámi o svém zboží budou rádi smlouvat a diskutovat.

Nenechte si tedy ujít návštěvu Jihoafrické republiky, kde naleznete okouzlující přírodu, historickou tradici i moderní obchodní domy.

Do Johannesburgu se dostanete nejlépe s britskou leteckou společností British Airways, která sem létá dvakrát denně. Na svých linkách do Jihoafrické republiky nabízí prvotřídní servis ve všech svých čtyřech cestovních třídách, včetně nejluxusnější první třídy First. Linky jsou plně dostupné také všem cestujícím z České republiky, kteří mohou využít pohodlných navazujících letů British Airways z Prahy.

Budete-li si chtít svůj pobyt na africkém kontinentě prodloužit, doporučujeme výlet do namibijského Windhoeku nebo na Viktoriiny vodopády. Za návštěvu určitě stojí také další jihoafrická města, například Port Elizabeth nebo Durban. Do všech těchto destinací vás dopraví British Airways, a to prostřednictvím své partnerské letecké společnosti Comair. Ceny zpátečních letenek z Prahy se momentálně pohybují v následujících cenových relacích: Viktoriiny vodopády – od 23 690 CZK, Durban – od 22 290 CZK, Port Elizabeth – od 21 990 CZK, Windhoek – od 24 590 CZK.

Datum:29.04.2015 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama