Golfschaukel, Stegersbach, zdroj: Kames Media
Stegersbach, zdroj: Kames MediaVenkovní termální bazén v hotelu Larimar, zdroj: Kames MediaWellness v hotelu Balance, zdroj: Kames Media

Za odpočinkem do Stegersbachu

14.04.2015 00:00

Člověk nemusí cestovat daleko, když dobře je tak blízko! V rakouském Stegersbachu si odpočine (aktivmě i pasivně) každý po svém.

Cestování do vzdálených destinací přestává být kvůli rostoucím problémům na letištích atraktivní. A nekonečná čekání při přestupech, otravné kontroly, fast food a káva z papírových pohárků, imigrační ceremonie, chybějící zavazadla – na to už přece nemáme náladu. Navíc dáváme přednost kratším, zato častějším únikům.

Není nic příjemnějšího než se ve čtvrtek večer podívat na předpověď počasí a spontánně se rozhodnout o programu víkendu: na kolo a na golf, nebo jen na skvostný relax do termálních lázní či pěkného wellness hotelu? To vše lze uskutečnit v rakouském Stegersbachu v Jižním Burgenlandu, protože když v pátek sednete do auta, už večer si můžete u skleničky veltlínského lebedit na lehátku u hotelového bazénu nebo v restauraci... a vymýšlet sobotní a nedělní program.

Naučte se odpočívat
Odpočinek je pro lidské tělo stejně důležitý jako potrava a voda. Přesto dnes odpočívat neumíme. Správný moderní člověk je aktivní a neustále on-line. Je však prokázáno, že přiměřený odpočinek prodlužuje život. „Naše neschopnost odpočívat souvisí se ztrátou spontánnosti nás všech,“ říká MUDr. Helena Máslová z Centra psychosomatické péče, která je přesvědčená, že se naše společnost dostala do fáze, kdy žije podle vzorců manažerského přístupu. „Pokud bychom se řídili vlastními pocity a potřebami, odjížděli bychom na dovolenou v době, kdy se cítíme unaveni,“ pokračuje MUDr. Máslová.Tak proč ne?

Stegersbach je pro oraz jako stvořený
Celý Jižní Burgenland se prezentuje jako oáza dobré pohody: Mírně zvlněná krajina, jejíž svahy jsou porostlé lesy a vinicemi, hodně slunce a příjemné klima. Celá oblast je právem označována jako nejslunnější region s více než 300 slunečními dny v roce. Půvab těchto končin spočívá ve spojení líbezné pahorkaté krajiny s uvolněnou panensko-středomořskou atmosférou.

Až když máte za sebou několik dní v jednom ze čtyř hotelů na kopci nad Stegersbachem, pochopíte: ne, čas se tu nezastavil, ale lidé tu mají úplně jiný životní rytmus a tempo. Dar, který se automaticky přenese na hosty a inkubační doba závisí na ochotě a schopnosti každé jedince, zařadit nižší rychlost.

V termálních lázních klesá hladina kortisolu již po 25 minutách
Voda je živel, díky kterému můžete vyléčit tělo i unavenou mysl. Významně totiž snižuje v těle hladinu stresového hormonu kortizolu. Koupání v termální vodě lze tedy z lekářsko-psychologického hlediska všem stresovaným vřele doporučit,“ říká Johann Haberl z hotelu Larimar, který se specializuje na terapie termální vodou.

Odpočívat tu lze i aktivně – sportovní aréna Stegersbach
Sportovní aréna Stegersbach - to je příležitost ke skvělému sportovnímu vyžití a tréninku s moderní technologií v idylické kopcovité krajině. Lze si vybrat podle individuální formy, chuti a zálib z 20 dobře značených a pomocí GPS změřených tras pro běh, nordic walking a turistiku.

Pohodová cyklistika se zastávkami na dobré jídlo a unikátní víno a samozřejmě golf
bez hranic a kousek od hranic!

Na kopci nad Stegersbachem navíc najdete moderní hotely pro každý vkus a potřebu:
www.larimarhotel.at
www.balanceresort.falkensteiner.com
www.puchasplus.at
www.allegria-resort.com
www.stegersbach.at

Datum:14.04.2015 00:00
Reklama

Léto plné brazilské energie

Propojení tropických kávových receptů a pozitivní mantry pro povznášející letní zážitek.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Kam s penězi v nejisté době?

Není dne, abychom se nezabývali problematikou bezpečnosti světa, ve kterém žijeme. Osvědčeným řešením je využití bezpečnostní schránky.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama