La Norma: útulný lyžařský areál, CK Beta tour
La Norma: útulný lyžařský areál, CK Beta tourLa Norma skimapa, CK Beta tourLa Norma, CK Beta tourLa Norma, CK Beta tourLa Norma, CK Beta tour

La Norma: útulný lyžařský areál

20.03.2015 10:00

La Norma patří mezi menší (na francouzské poměry) střediska v horském masivu Maurienne, rozhodně tedy nečekejte obří komplex typu La Plagne nebo Les Arcs. O jedno údolí jižněji, než je pověstné Val Thorens, kam se pořádají lanovkou (ze stanice Orelle) jednodenní výlety.

Malebná vesnice se rozkládá na sedmi stech hektarech v kouzelném národním parku La Vanoise mezi 1350 a 2750 metry nad mořem, nedaleko městečka Modane, kam se lze dostat rychlovlaky TGV. Systémem čtrnácti lanovek a vleků se vyvezete pod dva vrcholy: Col de Pelouse (2798 m) a La Norma (2917 m), mezi nimiž vede spleť 26 sjezdovek o celkové délce 65 km. Podle lyžařského umu můžete volit ze dvou černých, jedenácti červených, šesti modrých a sedmi zelených, nejméně obtížných, přičemž většina z nich dostává také umělou sněhovou "výživu" (109 sněhových děl).

Najdete zde jak prudké, prostorné carvingové tratě na otevřených prostranstvích pod vrcholy, tak užší úseky a řezané zatáčky v lese, nenáročné pozvolné cesty s krásnými výhledy i vyžití pro milovníky boulí a freeridu. Narozdíl od velkých komplexů nemusíte lyžovat s mapou v ruce, jelikož celý systém sjezdovek končí ve středisku. Celý komplex obepíná severozápadní svah, takže sníh tu zůstává i na konci sezony, kdy už jižní svahy v jiných střediscích jsou dávno vydřené. 

Lyžaři i snowboardisty vyhledávanou atrakcí je bezpochyby jízda ve volném terénu - freeride. Dejte však pozor na ukazatel aktuálního rizika lavin! Jinak přírodních skalních skoků a převisů zde najdete spousty, jedny z nejlepších jsou přímo pod sedačkovou lanovkou Carrelet.

Kdyby vás po několika dnech zdejší tratě omrzely, vydejte se do deset kilometrů vzdáleného střediska Aussois (55km tratí) na protější straně údolí. Platí tam permanentka Eski-Mo, stejně jako v nedalekém středisku Valfréjus (65km tratí) a Val Cenis (125km tratí).

Rodinné lyžařské středisko, které poskytuje služby pro děti, školku, hlídání a zábavu pro děti již od 3 měsíců věku.

www.la-norma.com
www.betatour.cz/rezidence-starA-norma-la-norma.html
www.betatour.cz/rezidence-novA-norma-la-norma.html

Aktivity
Abychom Vás přesvědčili, že dovolená v La Normě bude ta nezapomenutelná, uvádíme seznam aktivit, které zde můžete podniknout.

Relaxujte... objevujte... Je spoustu odlišných možností jak si užít zimní dovolenou na horách. Nezáleží na tom, zda preferujete chůzi se sněžnicemi, bruslení, jízdu psím spřežením nebo návštěvu barokního kostela. Každý určitě najde něco zajímavého a nového na Alpách. Kde jinde můžete obdivovat dechberoucí výhled na masiv Vanoise z komfortního křesílka na terase jedné z horských restaurací? (přístup pro pěší pomocí lanovky).
 • Uvítací přípitek: každou neděli
 • Večerní lyžování: každé úterý (zdarma)
 • Skupinové sáňkování
 • Stavba soch z ledu a sněhu
 • Zimní fotbal na sněhu
 • Badmintonové a pingpongové turnaje
 • Astronomické večery
 • Trampolína, kluziště
 • Sumo, wrestling
 • Dětské hřiště
Sjezdové tratě a vleky
 • 26 sjezdovek v délce 65 km: 2x černá, 11x červená, 6x modrá, 7x zelená, vhodné pro tyto styly: carving, snowboard, télémark, klasické lyžování
 • 14 lanovek a vleků: 1 kabina, 7 sedaček, 6 vleků, dětský vlek
 • snowpark, slalom, sněžnice, 2 pikniková místa, osvětlená sjezdovka, sáňkařská dráha, lyžařská škola
Restaurace
 • ve středisku je restaurací nepřeberně - většina z nich nabízí hlavní francouzské sýrové speciality raclette nebo fondue              (30 €/os.)
 • ceny v restauracích jsou přijatelné: tomatová polévka 3,50 €, menu hamburger s hranolkami a salátem 8,50 €, Cola 3 €
 • v hlavní uličce střediska je i samoobsluha s cenami velmi podobnými těm v Česku 
Doprava do střediska
 • vzdálenost z Prahy cca 1 150 km (cca 10 až 11 hodin autem, 15 až 16 hodin autobusem) - nejrychlejší trasa přes Norimberk, Karsruhe, Freiburg, Basilej, Bern, Ženevu, Chambéry, Saint Jean de Maurienne a Modane
 • vzdálenost z Brna cca 1240 km (cca 11-12 hodin autem, 16-17 hodin autobusem) - nejrychlejší trasa vede přes Vídeň, Graz, Villach, Milán, Turín, Bardonecchiu a Modane - tuto trasu ale velice prodraží silniční poplatky, protože téměř 700 km vede po italských dálnicích (cca 6 EUR za 100 km) a průjezd tunelem Fréjus stojí něco přes 30 EUR (zpáteční lístek stojí asi 45 EUR, ale platí pouze 7 dní) 
Zájezdy
Zájezdy do tohoto malebného horského střediska zkoupíte u cestovní kanceláře Beta tour, která má výhradní zastoupení pro tento resort v České a Slovenské republice.
Cena za osobu a den začíná u Beta tour již na 837,50 Kč (8 denní skipas, 7x ubytování, bus, povlečení, pobyt. taxy, služby delegáta).

Cestovní kancelář Beta tour – specialista na lyžařské pobyty
Cestovní kancelář Beta tour byla založena v roce 1990. Beta tour se specializuje na lyžařské pobyty v zahraničí, především Francii a Itálii, dále také Švýcarsku a Rakousku. V současné době nabízí zájezdy do více jak 20 lyžařských center. Zájezdy do Francie jsou nabízeny vč. dopravy luxusními autobusy. Beta tour nabízí u vybraných destinací v základní ceně skipas na 7 nebo 8 dní!

CK Beta tour
Vojtěšská 8
110 00 Praha 1
tel. 224 214 403
777 292 524
ck@betatour.cz
web: betatour.cz
Autor:Beta tour
Datum:20.03.2015 10:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama