Vars, Beta tour
Plate de la Nonne avec vallée enneigée, Beta tourPlate de la Nonne E, Beta tourSur les pistes, Beta tourSkimapa, Beta tourPra Sainte Marie, Beta tourPra Sainte Marie, Beta tourPra Sainte Marie, Beta tourHameau des Rennes, Beta tourHameau des Rennes, Beta tour

Lyžování v Risoul Vars

13.02.2015 11:00

Risoul a Vars jsou jihoalpská střediska vzájemně propojená přes hřeben s vrcholem Pic de Chabrières (2 750 m n. m.), odkud je za příznivého počasí krásný výhled na Mont Blanc.

Minulé zimní sezony ukázaly, že Risoul Vars je pro svou celistvou sněhovou plochu jedním z nejlepších míst ve francouzských Alpách. A to i díky tomu, že většina sjezdovek má severovýchodní orientaci. Celý areál nese označení Forêt Blanche (Bílý les) a svým návštěvníkům nabízí 55 lanovek a vleků, obsluhujících 180 km značených tratí, často vedených právě řídkým smrkovo modřínovým lesem. Členitý areál je jedním z nejrozsáhlejších v Jižních Alpách.

Největšího převýšení 920 m a zároveň nejvyšší sjezdařské atraktivity, a tedy i obliby návštěvníků, dosahuje trať vedoucí z vrcholu Le Mayt (2 580 m n. m.) do vesnice Sainte Marie.

Červená sjezdovka s názvem Olympique bývá spolehlivě sjízdná po většinu sezóny díky podkladu z technického sněhu. Přímo nad střediskem Risoul je skvělý slalomový svah, který je označen jako červená sjezdovka, ovšem má spíš parametry černé. Pochoutkou náročnějších jsou tratě vedené z vrcholu Pic Chabrières a z hřebene Col de Crevoux (2 530 m n. m.).

Nejobtížnější černá sjezdovka La Coni se sklonem 43˚ a sjezdovka pro“letmý kilometr“, kde si můžete nechat za poplatek změřit svoji rychlost. Lyžaři, kteří milují rychlost, si mohou vyzkoušet po Les Arc 2000 druhou největší závodní sjezdovou dráhu pro rychlostní lyžování z vrchu Crete de Chabries (2 750 m n. m.). Světový rekord z roku 1997 v letmém kilometru: Jeffrey Hamilton: 243 km/h, na snowboardu 180 km/h. Na stejné trati se v létě jezdí na horských kolech (rekord 207 km/h).

Vars nabízí i zajímavou možnost běžeckého lyžování. Leží totiž na silnici, která vede do sedla Col de Vars – jednoho z emblematických míst Tour de France. Podél zmíněné silnice je 25 km upravovaných běžeckých stop.

Dobře se tu vyžijí i milovníci freestylu. Snowpark je přímo v srdci střediska, další prostor věnovaný těmto disciplínám se jmenuje Espace Nouvelle Glisse. Vedle nejrůznějších vymožeností pro zpříjemnění pobytu snowboardistů na sněhu je zde také zvláštní prostor vyhrazený mladším bratříčkům snowboardů snowskatům.

Ve středisku Risoul se nachází jeden z největších areálů pro snowboard „Surfland“ (délka 2 km, převýšení 500 m) a 2x týdně osvětlená U rampa s hudbou. I sousední propojený areál Vars může nabídnout boarder cross dráhu se skoky a raily, která je umístěna pod Col de Crevoux nad Vars ve výšce 2 400 m.

Společenský život i après ski se soustředí do Risoulu, ve Varsu je naopak skromnější. Tam je třeba si užívat především přes den na terasách vysokohorských restaurací, které bohatě zalévá jižní slunce. 

 CK BETA TOUR
 Vojtěšská 8, 110 01
 Praha 1
 Otvírací doba:
 po–pá 9 -18 hod.
 www.betatour.cz
 tel.: 224 214 403

Datum:13.02.2015 11:00
Reklama

Nespresso káva v Karlových Varech již po osmé

Svátek filmu a hlavní společenská událost se blíží. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, bude počátkem července opět patřit výjimečným snímkům.

Jak má vypadat pořádná zahrada

Zahrada je oblíbeným místem nejen pro mnohé zahrádkáře a nadšence pěstování, ale i milovníky odpočinku.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama