Glion Institute of Higher Education
Les Roches School of Hotel Management

Trendy v cestovním ruchu a hotelnictví

11.11.2014 17:00

Světový cestovní ruch v číslech: 3,2 biliony dolarů a stále roste. V České republice se zvyšuje zájem o vzdělávání v tomto oboru. Glion Institute of Higher Education & Les Roches School of Hospitality Management pořádají v pražském hotelu Four Seasons informační dny.

Podle výsledků nedávné studie trhu sítě prestižních vzdělávacích institucí Laureate Hospitality Education (LHE), která sdružuje jedny z nejuznávanějších a nejrespektovanějších vysokých škol v oblasti hotelového managementu a cestovního ruchu, nabídne tento sektor do roku 2023 dvacet pět milionů nových pracovních míst, což z něj učiní druhého největšího světového zaměstnavatele.

V roce 2013 bylo jen v USA a Asii otevřeno více než 6 000 hotelů, tedy odhadem 1 milion pokojů. Zvýšila se také poptávka po manažerech a dalších vedoucích pracovnících, a to dokonce až v rozsahu 100 000 pracovních míst. V rámci cestovního ruchu, jehož světový objem je 3,2 biliony dolarů, zažívají největší nárůst lázeňství a wellness, které aktuálně z této částky zaujímají objem 438,6 miliardy dolarů. Předpokládá se, že lázeňství a wellness porostou každý rok o 9,1 % ročně až do 2017, což je dvakrát rychleji než turistický ruch jako celek. Více než polovina tohoto nárůstu se očekává v Asii, Latinské Americe, na Blízkém východě a v severní Africe.

Nedílnou součástí boomu v cestovním ruchu jsou nové online platformy pro recenze a rezervace. Podle odhadů si dnes 27 % lidí rezervuje svoje ubytování na serverech cestovních agentur a 23 % přímo na stránkách konkrétních ubytovatelů. 24 % lidí také potvrdilo, že využívá sociální média, když si rezervuje ubytování. 53 % dotázaných by si nikdy neobjednalo hotel, aniž by si předtím nepřečetli recenze na Trip Advisoru, kde je aktuálně neuvěřitelných více než 170 milionů hodnocení.

Za hlavní hnací motor tohoto sektoru v budoucnosti se považují aplikace umožňující rezervace přes mobilní zařízení. V současnosti používá mobilní telefon přibližně 4,55 miliardy lidí, přitom jen polovina z nich je online. Očekává se, že do konce roku 2024 bude používat chytré mobilní telefony 1,75 miliardy lidí.

„Hotelnictví a cestovní ruch jsou jedním z hlavních iniciátorů globálního ekonomického růstu a jedním z hlavních tvůrců pracovních míst. Důkazem toho je i fakt, že 84 % našich studentů má v den své promoce nabídku konkrétní pozice. U postgraduálních studentů je to dokonce ohromujících 98 %,“ říká Nijat Musayev, Regional Admissions Manager, Laureate Hospitality Education, „naše vzdělávací instituce Glion a Les Roches nabízejí několik akademických programů, které připraví jejich absolventy na špičkové pozice v rámci našeho průmyslu.“

Podle World Travel & Tourism Council tvořil tento sektor v České republice minulý rok přibližně 10,4 % pracovních míst (cca 511 500 míst, včetně pozic nepřímo podporovaných tímto sektorem). Do roku 2024 by toto číslo mělo narůst na 11,1 %.

„Region střední a východní Evropy má vynikající potenciál z řad studentů v oblasti hotelnictví a cestovního ruchu, mají pro tento obor talent. Češi jsou otevření, milují cestování a mají správný postoj k poskytování služeb. Proto v této oblasti zaznamenáváme výrazný nárůst zájmu,“ dodává Nijat Musayev, „aktuálně máme více než čtyřicet absolventů z České republiky, kteří pracují na nejrůznějších pozicích v oboru po celém světě. V letošním akademickém roce máme zapsaných 17 českých studentů, což je nejvyšší číslo v naší historii.“

Soukromé švýcarské vzdělávací instituce Glion Institute of Higher Education a Les Roches School of Hotel Management jsou součástí divize hotelnictví a cestovního ruchu v LHE a patří mezi top tři školy v oboru na světě. Aktuálně mají více než 3 000 studentů z nejrůznějších částí světa, nejvíce z Evropy a Asie, ale také z Ameriky, Blízkého východu a Afriky.

Obě elitní školy pořádají v České republice vůbec první informační dny pro zájemce o studium, a to dne 28. listopadu od 19:00 do 20:30 v pražském hotelu Four Seasons.

www.glion.edu
www.lesroches.edu
_____________________________________________________________________________________________
O Glion Institute of Higher Education a Les Roches School of Hotel Management
Glion Institute of Higher Education a Les Roches School of Hotel Management jsou součástí Laureate International Universities (LIU), což je síť vysokých škol, které se nacházejí v 29 zemích světa. Divize vzdělávání v hotelnictví a cestovního ruch v LIU vede čtyři z nejvíce respektovaných a uznávaných škol v tomto oboru. Glion a Les Roches jsou soukromé švýcarské vzdělávací instituce, které nabízejí bakalářské, magisterské a postgraduální programy v délce studia až 3,5 roku. Glion nabízí programy v oblasti mezinárodního hotelového managementu, cestovního ruchu, eventového, sportovního a zábavního managementu.

Datum:11.11.2014 17:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama