Glion Institute of Higher Education
Les Roches School of Hotel Management

Trendy v cestovním ruchu a hotelnictví

11.11.2014 17:00

Světový cestovní ruch v číslech: 3,2 biliony dolarů a stále roste. V České republice se zvyšuje zájem o vzdělávání v tomto oboru. Glion Institute of Higher Education & Les Roches School of Hospitality Management pořádají v pražském hotelu Four Seasons informační dny.

Podle výsledků nedávné studie trhu sítě prestižních vzdělávacích institucí Laureate Hospitality Education (LHE), která sdružuje jedny z nejuznávanějších a nejrespektovanějších vysokých škol v oblasti hotelového managementu a cestovního ruchu, nabídne tento sektor do roku 2023 dvacet pět milionů nových pracovních míst, což z něj učiní druhého největšího světového zaměstnavatele.

V roce 2013 bylo jen v USA a Asii otevřeno více než 6 000 hotelů, tedy odhadem 1 milion pokojů. Zvýšila se také poptávka po manažerech a dalších vedoucích pracovnících, a to dokonce až v rozsahu 100 000 pracovních míst. V rámci cestovního ruchu, jehož světový objem je 3,2 biliony dolarů, zažívají největší nárůst lázeňství a wellness, které aktuálně z této částky zaujímají objem 438,6 miliardy dolarů. Předpokládá se, že lázeňství a wellness porostou každý rok o 9,1 % ročně až do 2017, což je dvakrát rychleji než turistický ruch jako celek. Více než polovina tohoto nárůstu se očekává v Asii, Latinské Americe, na Blízkém východě a v severní Africe.

Nedílnou součástí boomu v cestovním ruchu jsou nové online platformy pro recenze a rezervace. Podle odhadů si dnes 27 % lidí rezervuje svoje ubytování na serverech cestovních agentur a 23 % přímo na stránkách konkrétních ubytovatelů. 24 % lidí také potvrdilo, že využívá sociální média, když si rezervuje ubytování. 53 % dotázaných by si nikdy neobjednalo hotel, aniž by si předtím nepřečetli recenze na Trip Advisoru, kde je aktuálně neuvěřitelných více než 170 milionů hodnocení.

Za hlavní hnací motor tohoto sektoru v budoucnosti se považují aplikace umožňující rezervace přes mobilní zařízení. V současnosti používá mobilní telefon přibližně 4,55 miliardy lidí, přitom jen polovina z nich je online. Očekává se, že do konce roku 2024 bude používat chytré mobilní telefony 1,75 miliardy lidí.

„Hotelnictví a cestovní ruch jsou jedním z hlavních iniciátorů globálního ekonomického růstu a jedním z hlavních tvůrců pracovních míst. Důkazem toho je i fakt, že 84 % našich studentů má v den své promoce nabídku konkrétní pozice. U postgraduálních studentů je to dokonce ohromujících 98 %,“ říká Nijat Musayev, Regional Admissions Manager, Laureate Hospitality Education, „naše vzdělávací instituce Glion a Les Roches nabízejí několik akademických programů, které připraví jejich absolventy na špičkové pozice v rámci našeho průmyslu.“

Podle World Travel & Tourism Council tvořil tento sektor v České republice minulý rok přibližně 10,4 % pracovních míst (cca 511 500 míst, včetně pozic nepřímo podporovaných tímto sektorem). Do roku 2024 by toto číslo mělo narůst na 11,1 %.

„Region střední a východní Evropy má vynikající potenciál z řad studentů v oblasti hotelnictví a cestovního ruchu, mají pro tento obor talent. Češi jsou otevření, milují cestování a mají správný postoj k poskytování služeb. Proto v této oblasti zaznamenáváme výrazný nárůst zájmu,“ dodává Nijat Musayev, „aktuálně máme více než čtyřicet absolventů z České republiky, kteří pracují na nejrůznějších pozicích v oboru po celém světě. V letošním akademickém roce máme zapsaných 17 českých studentů, což je nejvyšší číslo v naší historii.“

Soukromé švýcarské vzdělávací instituce Glion Institute of Higher Education a Les Roches School of Hotel Management jsou součástí divize hotelnictví a cestovního ruchu v LHE a patří mezi top tři školy v oboru na světě. Aktuálně mají více než 3 000 studentů z nejrůznějších částí světa, nejvíce z Evropy a Asie, ale také z Ameriky, Blízkého východu a Afriky.

Obě elitní školy pořádají v České republice vůbec první informační dny pro zájemce o studium, a to dne 28. listopadu od 19:00 do 20:30 v pražském hotelu Four Seasons.

www.glion.edu
www.lesroches.edu
_____________________________________________________________________________________________
O Glion Institute of Higher Education a Les Roches School of Hotel Management
Glion Institute of Higher Education a Les Roches School of Hotel Management jsou součástí Laureate International Universities (LIU), což je síť vysokých škol, které se nacházejí v 29 zemích světa. Divize vzdělávání v hotelnictví a cestovního ruch v LIU vede čtyři z nejvíce respektovaných a uznávaných škol v tomto oboru. Glion a Les Roches jsou soukromé švýcarské vzdělávací instituce, které nabízejí bakalářské, magisterské a postgraduální programy v délce studia až 3,5 roku. Glion nabízí programy v oblasti mezinárodního hotelového managementu, cestovního ruchu, eventového, sportovního a zábavního managementu.

Datum:11.11.2014 17:00
Reklama

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

5 krásných tipů nejen na vánoční dárky

Vánoce se sice mohou zdát daleko, ale opak je pravdou. Vyhněte se vánočnímu šílenství, zkuste dárky nakoupit už teď.

Činy jsou více než slova

Každý konec bude také novým začátkem. Nespresso představuje nejnovější počiny na cestě k cirkulární ekonomice.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
13.11.2020

Ozzy Osbourne & Judas Priest

Několikanásobný držitel ceny Grammy navštíví v rámci svého turné "NO MORE TOURS 2" i Českou republiku.

Reklama