Sauna je na podzim nejlepší lékař
Sauna je na podzim nejlepší lékařSauna je na podzim nejlepší lékařSauna je na podzim nejlepší lékař

Sauna je na podzim nejlepší lékař

22.10.2014 10:00

Existuje něco příjemnějšího než po únavném pracovním dnu nebo sportovním výkonu navštívit saunu? Není to jen horký vzduch, je to rituál, relax v říši tepla, vody a pohody. Návštěvu sauny navíc doporučují lékaři nejen v chladném období, nýbrž po celý rok. Uděláte tak hodně pro své tělo, ale i znavenou duši.

„Pořádně se zapotit, znamená daleko více než by se mohlo zdát: jde o dokonalou očistu těla i ducha, posílení srdce a krevního oběhu, odplavení stresu, napětí i bolesti. Okamžitá a intenzivní relaxace regeneruje duševní síly a je zdrojem zdraví a vnitřní vyrovnanosti. Sauna má navíc prokazatelně uvolňující účinek na centrální nervový systém a vede ke zlepšení spánku,“ vyjmenovává přednosti sauny finský saunový mistr Harri v tyrolském hotelu Theresa z rakouské skupiny špičkových hotelů Best Wellness Hotels Austria. Ty dovedly saunování do dokonalosti. Velkolepé lázeňské areály jsou prostoupeny teplem, vůněmi, světelnými efekty a ušlechtilými esencemi a nabízejí více saun o různých teplotách, parní lázně, caldaria nebo laconia. A kam se vydat za těmi nejlepšími alpskými saunovacími rituály?

Máme pro vás hned několik zajímavých tipů:

La Luna – slunce a měsíc
V hotelu Alpenrose na jezeře Achensee v Tyrolsku se každý den konají saunové rituály. Jsou to tématizované saunové eventy s různými náměty a vůněmi. Saunový mistr oznámí, že nálev bude například rozmarýnový a chrstne ze stylového škopíku na rozpálená kamna vodu. Máváním ručníku pak každému z přítomných přidělí jeho vlastní porci bylinkové energie.

Rituál La Luna-slunce a měsíc vás unese do fascinujícího království slunce a měsíce, které neustále určují rytmus života na Zemi. Začíná prohřátím v křišťálové sauně a svěžím ovocným překvapením. Potom povzbudí vaše smysly snová sluneční masáž a pod hvězdným nebem se necháte unášet do království smyslů. Nazávěr se vnoříte do útulného vodního lůžka. www.bestwellnesshotels.cz/alpenrose

Multisensorické pocení
Neuvěřitelně příjemné je saunování v panoramatických saunách, kde se můžete kochat dechberoucími výhledy na vrcholky. Alpský resort Übergossene Alm nedávno uvedl do provozu zážitkovou panoramatickou saunu s výhledem na masív Hochkönigu. Když se pohodlně usadíte, začne inscenace pro všechny smysly.Podle právě zvoleného tématu pracuje saunový mistr se světlem,hudbou, obrazy nebo vůněmi. Například během „Bájného nálevu“ se seznámíte s pověstí o zalité louce Übergossene Alm.

Limbová sauna v hotelu Hochschober
Není však nad klasickou finskou saunu - rozpálená kamna, vůně dřeva, horko kolem 90 0C, ticho, šero, pot a pak skočit rovnou do jezera nebo se ochladit ve sněhu a hvězdy nad hlavou. Výsledek je pocit těla až nadpozemsky lehkého, zbavené všeho „nečistého“ a hlava vygumovaná od všech pozemských starostí a stresu.
www.bestwellnesshotels.cz/hochschober

více na www.bestwellnesshotels.cz

Datum:22.10.2014 10:00
Reklama

Philips opět slaví

Philips TV opět slaví úspěchy na poli designu, získal hned pět prestižních ocenění.

Vyhrála elegantní ženská silueta

Vítězem soutěže pro začínající módní návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2019 pořádané v rámci Mercedes- Benz Prague Fashion Weeku se stal Boris Kráľ.

Light Moments by Sans Souci

Křišťálové sklo, pokovené povrchy, lehané sklo, a mimořádné komponenty spolu s pečlivým ručním zpracováním českých mistrů sklářů.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Dokonalá relaxace a zkrášlení

Karlovy Vary jsou proslulé lázeňskou péčí. V rozlehlém balneo centru v Luxury Spa Hotel Olympic Palace budou hýčkat vaše tělo i pleť.

Valčík a relaxace

Zažít uzdravující účinek minerálních pramenů a dokonalý odpočinek provázený příjemnými kulturními zážitky lze nejlépe ve špičkovém hotelu.

Luxusní péče v luxusním hotelu

Karlovy Vary skýtají v jakémkoli ročním období okouzlující příležitost k odpočinku a ozdravění.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama