Sauna je na podzim nejlepší lékař
Sauna je na podzim nejlepší lékařSauna je na podzim nejlepší lékařSauna je na podzim nejlepší lékař

Sauna je na podzim nejlepší lékař

22.10.2014 10:00

Existuje něco příjemnějšího než po únavném pracovním dnu nebo sportovním výkonu navštívit saunu? Není to jen horký vzduch, je to rituál, relax v říši tepla, vody a pohody. Návštěvu sauny navíc doporučují lékaři nejen v chladném období, nýbrž po celý rok. Uděláte tak hodně pro své tělo, ale i znavenou duši.

„Pořádně se zapotit, znamená daleko více než by se mohlo zdát: jde o dokonalou očistu těla i ducha, posílení srdce a krevního oběhu, odplavení stresu, napětí i bolesti. Okamžitá a intenzivní relaxace regeneruje duševní síly a je zdrojem zdraví a vnitřní vyrovnanosti. Sauna má navíc prokazatelně uvolňující účinek na centrální nervový systém a vede ke zlepšení spánku,“ vyjmenovává přednosti sauny finský saunový mistr Harri v tyrolském hotelu Theresa z rakouské skupiny špičkových hotelů Best Wellness Hotels Austria. Ty dovedly saunování do dokonalosti. Velkolepé lázeňské areály jsou prostoupeny teplem, vůněmi, světelnými efekty a ušlechtilými esencemi a nabízejí více saun o různých teplotách, parní lázně, caldaria nebo laconia. A kam se vydat za těmi nejlepšími alpskými saunovacími rituály?

Máme pro vás hned několik zajímavých tipů:

La Luna – slunce a měsíc
V hotelu Alpenrose na jezeře Achensee v Tyrolsku se každý den konají saunové rituály. Jsou to tématizované saunové eventy s různými náměty a vůněmi. Saunový mistr oznámí, že nálev bude například rozmarýnový a chrstne ze stylového škopíku na rozpálená kamna vodu. Máváním ručníku pak každému z přítomných přidělí jeho vlastní porci bylinkové energie.

Rituál La Luna-slunce a měsíc vás unese do fascinujícího království slunce a měsíce, které neustále určují rytmus života na Zemi. Začíná prohřátím v křišťálové sauně a svěžím ovocným překvapením. Potom povzbudí vaše smysly snová sluneční masáž a pod hvězdným nebem se necháte unášet do království smyslů. Nazávěr se vnoříte do útulného vodního lůžka. www.bestwellnesshotels.cz/alpenrose

Multisensorické pocení
Neuvěřitelně příjemné je saunování v panoramatických saunách, kde se můžete kochat dechberoucími výhledy na vrcholky. Alpský resort Übergossene Alm nedávno uvedl do provozu zážitkovou panoramatickou saunu s výhledem na masív Hochkönigu. Když se pohodlně usadíte, začne inscenace pro všechny smysly.Podle právě zvoleného tématu pracuje saunový mistr se světlem,hudbou, obrazy nebo vůněmi. Například během „Bájného nálevu“ se seznámíte s pověstí o zalité louce Übergossene Alm.

Limbová sauna v hotelu Hochschober
Není však nad klasickou finskou saunu - rozpálená kamna, vůně dřeva, horko kolem 90 0C, ticho, šero, pot a pak skočit rovnou do jezera nebo se ochladit ve sněhu a hvězdy nad hlavou. Výsledek je pocit těla až nadpozemsky lehkého, zbavené všeho „nečistého“ a hlava vygumovaná od všech pozemských starostí a stresu.
www.bestwellnesshotels.cz/hochschober

více na www.bestwellnesshotels.cz

Datum:22.10.2014 10:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Dokonalá relaxace a zkrášlení

Karlovy Vary jsou proslulé lázeňskou péčí. V rozlehlém balneo centru v Luxury Spa Hotel Olympic Palace budou hýčkat vaše tělo i pleť.

Valčík a relaxace

Zažít uzdravující účinek minerálních pramenů a dokonalý odpočinek provázený příjemnými kulturními zážitky lze nejlépe ve špičkovém hotelu.

Luxusní péče v luxusním hotelu

Karlovy Vary skýtají v jakémkoli ročním období okouzlující příležitost k odpočinku a ozdravění.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama