Poznejte podzimní Washington s British Airways

Poznejte podzimní Washington

22.09.2014 11:00

Vydejte se na podzim za kulturou a vychutnejte si jedinečnou atmosféru hlavního města USA.Nově létá britská letecká společnost British Airways do Washingtonu D.C. největším dopravním letadlem Airbus 380.

Hlavní město Spojených států není jen Bílý dům nebo budova Kongresu. Washington je pulzující metropolí plnou nádherných památek, parků a obrovských muzeí. Nejlepší období pro návštěvu Distriktu, jak se hlavnímu městu přezdívá, je právě podzim. Toho si je vědoma i největší britská letecká společnost British Airways, která od 1. října nově vypravuje do Washingtonu své největší dopravní letadlo, supermoderní Airbus A380. Užijte si jedinečnou atmosféru prezidentského města už tento podzim a prozkoumejte i méně známé turistické cíle, jako výstavu šatů prvních dam nebo expozici nejslavnějšího diamantu na světě.

Obdivujte nádherné šaty nejvýznamnějších žen Ameriky
Vydejte se na jedinečnou pouť napříč dvěma stoletími ženské módy. Expozice s názvem First Lady nabízí desítky modelů, jež byly ozdobou všech prvních dam Spojených států amerických. Mezi nejzajímavější modely z posledních let patří například garderoba Jacquelin Kennedy, šaty Laury Bush nebo nejnovější kousky patřící současné manželce prezidenta, Michelle Obama. Velkým lákadlem jsou samozřejmě i historické šaty, mezi kterými najdete nádherné kousky ze skříně Mary Lincoln nebo Edith Roosevelt. Kromě šatníku vám muzeum poskytne jedinečné detaily ze života nejvýznamnějších žen USA. Dozvíte se, jak se měnila role ženy v průběhu let a jak první dámy zasahovaly do vedení jednoho z nejvýznamnějších států světa. Výstava nadchne nejednu ženu a je k vidění v Národním muzeu americké historie ve Washingtonu D.C., které je otevřeno celoročně a vstup je zdarma.

Dotkněte se Měsíce v muzeu letectví a kosmonautiky (NASA)
Touha po vědění a rozvoj technologií dovedly lidstvo v minulém století k jednomu z největších úspěchů moderní doby, cestě do vesmíru. Ve Washingtonském muzeu letectví a kosmonautiky máte jedinečnou možnost prohlédnout si skutečné kosmické lodi opálené atmosférou při návratu z vesmíru, modul slavného Apolla 11 nebo třeba raketoplán Discovery. Velkou raritou je kámen přivezený z Měsíce, kterého se můžete i dotknout. Na trenažéru si sami vyzkoušíte přistání na Měsíci, nebo si posedíte v pilotní kabině Boeingu 747. Nesmí chybět ani obchod se suvenýry s vesmírnou tématikou, které potěší malé i velké dobrodruhy. Muzeum otevřené v sedmdesátých letech minulého století se nachází jen kousek od slavné budovy Kapitolu a vstup je jako ve všech ostatních muzeích ve Washingtonu zdarma.

Navštivte nejznámější prokletý diamant světa Hope
Je opředen nespočtem legend a záhadných příběhů. Možná i proto je diamant Hope tak známý a obdivovaný. Z Indie se dostal až do rukou francouzského krále Ludvíka XIV, který ho nechal zasadit do korunovačních klenotů. Štěstí ale královskému rodu nepřinesl a po popravě Ludvíka XVI zmizel, aby se zhruba o století později objevil v Amsterdamu. Smithsonovu institutu ve Washingtonu ho v 19. století věnoval obchodník s diamanty H. Winston možná i ze strachu z údajné kletby, většina majitelů diamantu totiž zemřela násilnou smrtí. Více o historii diamantu i nechvalně známých účincích na jeho vlastníky se dozvíte v geologické sekci Národního muzea přírody ve Washingtonu. Kromě slavného diamantu v muzeu najdete okolo 126 milionů exponátů v různých tematicky rozdělených sekcích. K vidění je jedna z největších sbírek koster dinosaurů vůbec, kostry a zrekonstruované obličeje předků člověka nebo rozsáhlá oddělení věnující se americké fauně a flóře.

Největší dopravní letadlo
Do Washingtonu se dostanete nejlépe s leteckou společností British Airways. Cena zpáteční letenky z Prahy v ekonomické třídě World Traveller se pohybuje od 16.790 Kč a ve vyšší ekonomické třídě World Traveller Plus od 29.890 Kč. Cena zpáteční letenky z Prahy v business třídě Club World se momentálně pohybuje od 62.990 Kč. Své letenky si zerevujte na www.ba.com.

Jedinečným zážitkem bude i samotný let. Airbus A380, největší dopravní letadlo současnosti, disponuje dvěma palubami pro cestující, velkými jako tři tenisové kurty. Pro delší let, jako je ten z Londýna do Washingtonu, doporučujeme využít business třídy Club World. Již na letišti se můžete těšit na spoustu výhod, mimo jiné také vstup do luxusních letištních salónků. V nádherných designově řešených prostorách je vše, co potřebujete k relaxaci nebo práci. Bohatý bufet s teplou i studenou kuchyní, několik barů, samoobslužných kaváren, velká plně vybavená pracovna a dokonce i kino.

I samotný interiér letadla vám vyrazí dech. Široké pohodlné sedačky, dostatek místa, soukromá plazmová televize se spoustou filmových a hudebních novinek. Samozřejmostí je také výborné jídlo. Vybírat můžete zpravidla ze čtyř chodů, které jsou všechny připraveny těmi nejvěhlasnějšími britskými šéfkuchaři. K jídlu se servírují samozřejmě ta nejlepší vína nebo pravé šampaňské. Letadlo British Airways je jako luxusní létající hotel.

Doporučujeme také registraci do věrnostního programu Executive Club, prostřednictvím kterého sbírají členové cenné míle, tzv. Avios points, které potom mohou vyměnit například za volné letenky. Již za pouhou jednu zpáteční cestu do Washingtonu s British Airways nasbírá cestující dostatek Avios bodů k získání jedné jednosměrné letenky z Prahy do Londýna. Více informací na www.ba.com.

O British Airways
British Airways je největší britskou leteckou společností, která létá do více než 150 destinací v 75 zemích celého světa. Je jednou z pouhých 10 společností, jež létají do všech pěti obydlených kontinentů planety. Za více než 90 let přepravily aerolinky asi 1.2 miliard zákazníků a patří mezi elitní světové přepravce. Jako jedny z největších na světě přepraví za rok přibližně 36 milionů zákazníků. Operují na londýnském letišti Heathrow, na zdejším nejmodernějším terminálu T5, který mají k dispozici exkluzivně jen zákazníci British Airways a Iberia Airlines. V květnu 2013 vyhodnotila na základě výzkumu mezi 12 miliony cestujícími společnost Skytrax Terminál 5 jako nejlepší na světě. T5 také vyhrál cenu Nejlepší nákupní letištní prostor na světě.

V září 2013 obdržely britské aerolinky ocenění jako nejlepší aerolinie, nejlepší dopravce na krátké lety, nejlepší první třída, nejlepší věrnostní program a nejlepší letištní salónky na Heathrow. Ocenění si vysloužili na základě výsledků výzkumů mezi čtenáři časopisů ve Velké Británii.

Čeští zákazníci mohou služeb British Airways využít na lince z Prahy do Londýna, která je v rámci letního letového řádu obsluhována až pětkrát denně v těchto odletových časech: Praha – Londýn: v 7:00, 11:55, 13:35, 15:50 a v 20:15, Londýn – Praha: 7:30, 9:50, 11:55, 16:25 a 19:20. Více informací na www.ba.com.

Datum:22.09.2014 11:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama