12 let v řetězech, foto: Bontonfilm
12 let v řetězech, foto: BontonfilmNebezpečná metoda, foto: BontonfilmNebezpečná metoda, foto: BontonfilmPrometheus, foto: BontonfilmPrometheus, foto: Bontonfilm

Michael Fassbender

19.09.2014 10:00

Patří do první desítky nejvíce sexy mužů planety. Na kontě má pár amerických velkofilmů i několik ocenění, včetně nominace na prestižního Oscara. Jak se stalo, že se ze skromného irského herce s německými kořeny stala hollywoodská superstar?

Za posledních pár let se stal součástí divokých snů žen po celém světě. Na stříbrném plátně vdechl život postavám, o něž přeplácené americké hvězdy nejevily zájem. A udělal to sakra dobře. V každém ze svých filmů mění podoby jako chameleón, pokaždé je tak jiný a ještě nedostupnější... Možná i proto působí na ženy jako magnet.

Nesnadné začátky
Michael Fassbender se narodil v dubnu roku 1977 v Heidelbergu, pátém největším německém městě. Moc času tady ale nestrávil, už ve dvou letech se s rodiči přestěhoval do Irska, do původní domoviny své matky Adele. Společně se sestrou ale trávili letní prázdniny v Německu, takže Michael mluví plynně německy. Ke kumštu ho to táhlo už jako teenagera, od sedmnácti produkoval, režíroval i hrál v jevištní verzi filmu Quentina Tarantina Reservoir Dogs. V devatenácti se přestěhoval do Londýna, kde začal studovat v Drama Centre London, které je součástí tamní umělecké univerzity. Při studiích si různě přivydělával: po nocích přebíral zboží ve skladu, dělal barmana nebo zásobovače restaurací, přes den obíhal konkursy a castingy. Aby zapůsobil, vydával se za příbuzného slavného německého režiséra Rainera Wernera Fassbindera. Jeho první velká role na sebe nenechala dlouho čekat, v seriálu Bratrstvo neohrožených si zahrál seržanta Burtona „Pata“ Christensena. Desetidílná sága pravdivých hrdinských příběhů roty vojáků ze druhé světové války si získala obrovskou oblibu. Autoři - Steven Spielberg a Tom Hanks - prostě věděli, co dělají. Michael se však stále objevoval hlavně na televizních obrazovkách, jeho nejznámější proto zůstává role vůdce padlých andělů, tajemstvím opředeného a přitažlivého Azazeala v čarodějnickém seriálu Hex.

Britský Marlon Brando
Rok 2006 se stal zlomovým v Michaelově kariéře. Do té doby si sice zahrál několik menších rolích v televizních seriálech a získal práci i v pár filmech, na velký úspěch ale stále čekal. Ten přišel s filmovou adaptací komiksu 300: Bitva u Thermopyl. Za roli Sparťana Steliose si vysloužil samou chválu, tento kasovní trhák ho navíc katapultoval do středu holywoodského dění. Michael Fassbender se ale nenechal úspěchem omámit a dál na sobě tvrdě makal. Získal hlavní roli v životopisném dramatu Hlad od Steva McQueena, v němž ztvárnil vězeňského vůdce Bobbyho Sandse, který se zapsal do dějin novodobých mučedníků vyhlášením sedmitýdenní hladovky. Na oltář filmu sice musel Michael položit čtrnáct kilo váhy, ale kromě uznání získal díky němu také novou přezdívku „Britský Brando“. O rok později se na place potkal s Quentinem Tarantinem při natáčení Hanebných panchartů, kde ztvárnil seržanta Hicoxe. Původně ho sice měl hrát Simon Pegg, ten se ale nepohodl s Tarantinem, a tak byl nekompromisně nahrazen. Michael vtipkoval, že by měl pořádně oprášit němčinu, aby byl v roli dokonalý, jeho milý britský přízvuk v německy mluvících scénách je ale pro film stěžejní.

Chameleón Michael
V každé ze svých rolí je jiný. Svůj vzhled dokáže měnit jako chameleón. Poznali jste hned, že na fotkách u tohoto článku je jeden a tentýž člověk, nebo jste nás podezírali z toho, že si s vámi hrajeme? Ano, na všech je opravdu jeden člověk, a sice Michael Fassbender. Modrooký krasavec, který se nebrání žádné výzvě. Miluje fyzicky náročné filmy, ve kterých ze sebe vydá téměř všecho. Ve snímku filmu Prométheus ztvárnil roli robotického Davida, muže bez emocí. I jeho vzezření bylo čistě robotické, hercovy pronikavé modré oči v kombinaci s ulíznutou blonďatou patkou působily jako magnet, který diváky doslovat „přikurtoval“ k filmovému plátnu. V Nebezpečné metodě, kde se objevil po boku Kiery Knightley, se zase proměnil v psychiatra Carla Junga. Jako brunet s knírkem a kulatými brýlemi se snaží pomocí psychoanalýzy zbavit Kieru hysterie, jejich vztah ale přeroste v divokou sexuální vášeň. Svého nesporného sexappealu využil i v dramatu Stud. Bez uzardění v něm odhalil úplně všechno, aby jako životem zhýčkaný Brandon mohl dát průchod své posedlosti sexem. Zapůsobil také jako Erik Lensherr, známý také jako Magneto, nejstarší zloduch série X-men ve filmu X-men: První třída. V nejnovějším počinu Dvanáct let v řetězech se změnil v krutého otrokáře Edwina Eppse s mužnými zrzavými vousy, za jehož ztvárnění byl i nominován na Oscara za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

F1, vaření a krásné ženy
V Londýně se Michael nakonec usadil natrvalo. Je obdivovatelem závodů Formule 1, několikrát byl i v centru dění a užil si adrenalin závodů na živo. V britském pořadu Top Gear prozradil, že je velkým fanouškem Michaela Schumachera a že je rád, že se s ním potkal na Velké ceně Velké Británie. Miluje vaření, svou vášeň nejspíš zdědil po otci, který působil jako šéfkuchař. Svým kulinářským uměním okouzluje nejčastěji své přátele nebo partnerky. Vybírá si je většinou v nestálých vodách showbusinessu. Randil například se svou kolegyní z X-mena a dcerou zpěváka Lennyho Kravitze - Zoë Kravitz, jejich románek ale neměl dlouhého trvání. V roce 2012 se zamiloval do Nicole Beharie, známé například z filmu Ospalá díra, společně si zahráli v už zmíněném filmu Stud. Teď je ale opět všechno jinak: Michael sbalil rumunskou krásku Madalinu Gehenea, jak dlouho spolu vydrží, je však zatím ve hvězdách. Kolem Michaela se točí spousta krásných žen, které mu samy padají k nohám, nebylo by tedy divu, kdybychom po jeho boku viděli brzy úplně jinou krasavici. O Michaelu Fassbenderovi ale rozhodně ještě uslyšíme hlavně díky jeho nespornému hereckému nadání.

Foto: Bontonfilm

 

Datum:19.09.2014 10:00
Reklama

Každý den nové nabídky

Každý den s nově otevřenými obchůdky. Každý den nové značky. Každý den nové slevy. Ano, to je flash sale.

Pořádná divočina

V Bageterii Boulevard umí i divočinu a nejen tak ledajakou. V propečené křupavé rustikální bagetě najdete šťavnaté pečené jelení plecko.

Styl zakázkové stavby

Nové modely Harley-Davidson Forty-Eight Special a Iron 1200 Sportster kombinují retro styl s moderními jízdními vlastnostmi.

Hledáte únik z města?

Pojeďte si užít klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše od 7 794 Kč/os.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Lewis Hamilton v Japonsku

Čtyřnásobný mistr světa F1 zamířil na Hokkaidó, aby si zdokonalil své snowboardové dovednosti s některými z nejlepších světových jezdců.

Na výstavu z obýváku

Prožijte fascinující životní příběh Steva Jobse ve virtuální variantě největší soukromé sbírky Apple produktů – Apple Museum.

Ruční výroba zblízka

Tereza Maxová spojila síly s přední obuvnickou společností Tod´s a navrhla exkluzivní limitovanou edici Tod´s Limited Edition by Tereza Maxova.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
23.03.2018

MBPFW FW18

Přehlídky edice MBPFW představí zavedené domácí značky i začínající návrháře. Bohatý doprovodný program bude volně přístupný veřejnosti.

Reklama