Podzimní Londýn s British Airways
Podzimní Londýn s British AirwaysPodzimní Londýn s British AirwaysPodzimní Londýn s British Airways

Podzimní Londýn plný zábavy

22.08.2014 14:05

 Nenechte si ujít akcemi nabitou britskou metropoli s British Airways

Ještě teď vyklepáváte písek z kufru a už přemýšlíte, kam vyrazit na podzim? Perfektní volbou je Londýn, kde si letos přijdou na své milovníci kultury i večírků. Nenechte si ujít jedinečnou výstavu svatebních šatů, koktejlový týden nebo velkolepý průvod Londýnem. Společnost British Airways bude vaším spolehlivým partnerem na cestách, a to ať už chcete v hlavním městě britského království strávit celý týden nebo dokonce jen jediný den. S British Airways, jako jedinou leteckou společností zvládnete navštívit Londýn na otočku. Jednodennní výlet do města nad Temží s odletem z Prahy v brzkých ranních hodinách a návratem tentýž den večer vás s British Airways výjde na od 4.110 Kč.

Svatební šaty 1775-2014
Vydejte se na jedinečnou pouť napříč dvěma stoletími svatební módy. Výstava s názvem Wedding Dresses 1775-2014 nabízí desítky modelů od světoznámých návrhářů jako Charles Frederick Worth, Norman Hartnell, Charles James, John Galliano, Christian Lacroix, Vivienne Westwood či Vera Wang. Mezi nejzajímavější modely z posledních let patří například fialové šaty, které oblékla Dita Von Teese při uzavření manželství se zpěvákem Marilynem Mansonem, šaty zpěvačky Gwen Stefani z obřadu s Gavinem Rossdalem nebo kabát Camilly, vévodkyně z Cornwallu, navržený pro svatbu s Charlesem, princem z Walesu. Velkým lákadlem jsou i historické svatební šaty, mezi kterými najdete nádherné kousky pošité brokátem nebo šaty z nejjemnějšího hedvábí. Výstava je k vidění až do příštího jara v muzeu Victoria & Albert. Do města nad Temží vás spolehlivě dopraví letecká společnosti British Airways, která jako jediná létá z Prahy na hlavní londýnské letiště Heathrow, a to až pětkrát denně. Cena zpáteční letenky v ekonomické třídě se pohybuje od 3.890 Kč a pořídíte ji nejlépe na stránkách www.ba.com.

Koktejlový týden
Pro všechny milovníky koktejlů tady máme něco vskutku speciálního. Více než 100 nejlepších koktejlových barů po celém Londýně se od 6. do 12. října zúčastní letošního již tradičního koktejlového týdne. Ten se koná v hlavním městě Velké Británie každý rok na oslavu zdejší jedinečné „koktejlové kultury“. Hlavním dějištěm koktejlových oslav bude překrásná historická část Covent Garden Seven Dials, plná luxusních butiků, stylových restaurací a bister a prvotřídních barů. Zde se odehrají nejen party, ochutnávky a nejrůznější barmanské soutěže, ale také semináře věnované přípravě a historii koktejlů. Hlavní atrakcí však bude pro všechny zúčastněné koktejlová tour Londýnem, na kterou bude vypraven speciální autobus typu doubledecker. Ten své služby nabídne zájemcům zcela zdarma. Zastávky jsou zřejmé: ty nejúžasnější a nejvěhlasnější koktejlové bary v Londýně. Na největší koktejlovou párty v Evropě se dostanete s British Airways. Cena zpáteční letenky ekonomickou třídou se pohybuje od 3.890 Kč včetně všech poplatků. V ceně je občerstvení na palubě s plným barem. Letenky pořídíte spolehlivě na stránkách www.ba.com

Lord Mayor’s show
Rio de Janeiro není jediným městem pořádajícím velkolepý průvod. V sobotu 8. listopadu se v britské metropoli koná Lord Mayor’s show pořádaná už přes 800 let, která nabídne přehlídku až 6000 pochodujících - vojenskou kapelu, čínské akrobaty, slavnostní zlatý kočár a bezpočet nádherně zdobených masek a kostýmů znázorňujících historii země. Průvod začíná u Mansion House v 11:00 hodin přeletem stíhaček Royal Air Force. Poté se vám představí celá velkolepá show, do které se zapojí londýnský primátora i se svými úředníky. Po skončení průvodu jsou k dispozici průvodci, kteří zdarma provedou návštěvníky Londýna těmi nejzajímavějšími kouty města. Velkolepé zakončení proběhne v 17:00 hodin, kdy bude z lodě na řece Temži spuštěn oslňující ohňostroj. Zpátečný letenku do Londýna pořídíte od 3.890 Kč na internetových stránkách www.ba.com. Do města nad Temží vás ve velkém stylu dopraví British Airways.

O British Airways
British Airways je největší britskou leteckou společností, která létá do více než 150 destinací v 75 zemích celého světa. Je jednou z pouhých 10 společností, jež létají do všech pěti obydlených kontinentů planety. Za více než 90 let přepravily aerolinky asi 1.2 miliard zákazníků a patří mezi elitní světové přepravce. Jako jedny z největších na světě přepraví za rok přibližně 36 milionů zákazníků. Operují na londýnském letišti Heathrow, na zdejším nejmodernějším terminálu T5, který mají k dispozici exkluzivně jen zákazníci British Airways a Iberia Airlines. V květnu 2013 vyhodnotila na základě výzkumu mezi 12 miliony cestujícími společnost Skytrax Terminál 5 jako nejlepší na světě. T5 také vyhrál cenu Nejlepší nákupní letištní prostor na světě.

V září 2013 obdržely britské aerolinky ocenění jako nejlepší aerolinie, nejlepší dopravce na krátké lety, nejlepší první třída, nejlepší věrnostní program a nejlepší letištní salónky na Heathrow. Ocenění si vysloužili na základě výsledků výzkumů mezi čtenáři časopisů ve Velké Británii.

Čeští zákazníci mohou služeb British Airways využít na lince z Prahy do Londýna, která je v rámci letního letového řádu obsluhována až pětkrát denně v těchto odletových časech: Praha – Londýn: v 7:00, 11:55, 13:35, 15:50 a v 20:15, Londýn – Praha: 7:30, 9:50, 11:55, 16:25 a 19:20. Více informací na www.ba.com.

Datum:22.08.2014 14:05
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama