Kniha Louis Vuitton Fashion Photography
Kniha Louis Vuitton Fashion PhotographyKniha Louis Vuitton Fashion Photography

Kniha Louis Vuitton Fashion Photography

14.08.2014 17:45

Na pozadí téměř 200 fotografií od předních fotografů dob minulých i ze současnosti tato výpravná publikace prezentuje fotografický náhled na historii módy prostřednictvím reklamních snímků a editorialových fotografií produktů Louis Vuitton.

Módní fotografie původně sloužila k zachycení aktuálních trendů, ale postupem času se z ní stal reprezentativní obraz konkrétního stylu nebo looku…způsob sdílení vize ženského ideálu. Módní fotografie je také cenným dokumentem doby a vývoje. V současnosti je módní fotografie již uznávaná jako svébytná umělecká forma.

Umění, které – viděno očima fotografa – nastavuje zrcadlo společnosti a jejím hodnotám. Dvě stovky fotografií prezentovaných v této publikaci nabízejí jedinečný vhled do ženské historie a historie fotografie od padesátých let minulého století do současnosti. Najdeme zde fotografie od skutečných velikánů tohoto média: Mert Alas & Marcus Piggott, Henry Clarke, Patrick Demarchelier, Annie Leibovitz, Peter Lindbergh, Craig McDean, Steven Meisel, Helmut Newton, Juergen Teller, Mario Testino, and Inez van Lamsweerde & Vinoodh Matadin. Všem jmenovaným se podařilo jedinečně zachytit ducha značky Louis Vuitton.

Každá ze tří hlavních částí knihy – editovaly od roku 1977, reklamní kampaně Louis Vuitton a flashback do padesátých let – je uvedena předmluvou od publicistky a kurátorky fotografie Charlotte Cotton. Úvodní slovo napsal Martin Harrison, kurátor umění a fotografie, který je uznáván za jednu z předních autorit na dílo Francise Bacona. Je také autorem několika monografií.

Publikace vychází v limitované edici. V prodeji bude exkluzivně ve značkových obchodech Louis Vuitton a online na www.louisvuitton.com. Bude se nabízet v deluxe vazbě z bílého plátna; na výběr bude ze tří různých titulních fotografií – od Patricka Demarcheliera, Craiga Mc Deana nebo Berta Sterna.

Cena: 2 450 Kč

ZASTOUPENÍ FOTOGRAFOVÉ
Mert Alas & Marcus Piggott, Miles Aldridge, Richard Avedon, Maria Vittoria Backhaus, David Bailey, Pierre Bailly, Coppi Barbieri, Jeff Bark, Robert Bellamy, David Bellemere, Nicole Bentley, Eric Boman, Bela Borsodi, Guy Bourdin, Cédric Buchet, Richard Burbridge, Alex Cayley, Mathieu César, Walter Chin, Henry Clarke, Liz Collins, Corinne Day, Bruno Dayan, Patrick Demarchelier, Gleb Derujinsky, Jérôme Ducrot, Ghislain Dussart, Sante Forlano, Boo George, Jean-Paul Goude, Guzman, Hervé Haddad, William Helburn, Steve Hiett, Daniel Jackson, Ina Jang, Mikael Jansson, Kayt, Jones, Matt Jones, Kacper Kasprzyk, Kelly Klein, Steven Klein,William Klein, Peter Knapp, Nick Knight, Karl Lagerfeld, Jean Larivière, Thierry LeGouès, Annie Leibovitz, Peter Lindbergh, Greg Lotus, Sebastian Mader, Chen Man, Craig McDean, Raymond Meier, Steven Meisel, François Nars, Helmut Newton, Suzy Parker, Walter Pfeiffer, Denis Piel, Rankin, John Rawlings, Terry Richardson, Mischa Richter, David Roemer, Paolo Roversi, Georges Saad, Viviane Sassen, Francesco Scavullo, Norbert Schoerner, Giampaolo Sgura, David Sims, David Slijper, Carter Smith, Mario Sorrenti, Bert Stern, Emma Summerton, Sølve Sundsbø, Juergen Teller, Mario Testino, Michael Thompson, Phillip Toledano, Inez van Lamsweerde & Vinoodh Matadin, Ellen von Unwerth, Tim Walker, Bruce Weber, Txema Yeste.

AUTOŘI
Charlotte Cotton je nezávislou kurátorkou a publicistkou v oblasti fotografie. Dříve působila jako kurátorka a ředitelka fotografické sekce muzea LACMA (Los Angeles County Museum of Art). Byla též kurátorkou fotografických sbírek londýnského Victoria and Albert Museum. Je autorkou a redaktorkou několika knih, včetně Imperfect Beauty (2000), Guy Bourdin (2003) a The Photograph as Contemporary Art (2004).

Martin Harrison se začal vážně zabývat módní fotografií, když psal katalog k výstavě Shots of Style, Victoria and Albert Museum (1985), pro niž vybral fotografie od slavných fotografů sám David Bailey. Je také autorem mnoha publikací, včetně Beauty Photography in Vogue (1987) a Appearances: Fashion Photography since 1945 (1991). Je autorem monografií Lillian Bassman, Patricka Demarcheliera, Lisy Fonssagrives, Petera Lindbergha, Normana Parkinsona, Paola Roversiho, Melvina Sokolsky a Bruce Webera. Od roku 1999 zpracovává knižně dílo Francise Bacona. V roce 2015 se chystá vydání čtyřsvazkového kompletního katalogu jeho obrazů.

Michel Mallard, kreativní ředitel působící na křižovatce umění a médií, je tvůrčím motorem stojícím za oživením legendárních titulů jako je Vogue Hommes International, L’Officiel de la Mode, Jalouse. Je také kurátorem výstav; mezi jeho kurátorské počiny patří výstavy Melvina Sokolskyho, Stevena Meisela, Stevena Kleina, Guy Bourdina, Saula Leitera, Inez & Vinoodh, Petera Knappa. Jeho pařížské kreativní studio navrhlo knižní design například pro Thomase Ruffa, Jonase Mekase a Jean Baptiste Mondina. Třináct let byl kurátorem mezinárodního festivalu módy a fotografie v Hyères. Mezi jeho nejúspěšnější projekty patří Fashion in the Mirror (2008, The Photographer’s Gallery, Londýn) a Art Director’s Cut (2005, La Chaufferie, Štrasburk). Druhá z jmenovaných výstav je věnována jeho vlastnímu dílu jako uměleckého ředitele.

INFORMACE O PUBLIKACI
Éditions Louis Vuitton
Datum vydání: 1. říjen 2014
K dostání ve francouzské a anglické verzi
€ 100 / $ 130.
Formát: 9˝ x 12˝
Více než 200 černobílých a barevných fotografií.
408 stran včetně 40 stran v deluxe vydání.

Limitovaná edice bude exkluzivně v prodeji ve značkových obchodech Louis Vuitton a online na www.louisvuitton.com. Bude se nabízet v deluxe vazbě z bílého plátna; na výběr bude ze tří různých titulních fotografií – od Patricka Demarcheliera, Craiga Mc Deana nebo Berta Sterna.

O značce LOUIS VUITTON
Již od roku 1854 přináší Louis Vuitton světu jedinečný design, v němž se snoubí inovace a styl podtržené tou nejlepší kvalitou. I dnes zůstává značka věrna duchu svého zakladatele Louise Vuittona, který díky svým zavazadlům, taškám a doplňkům pro cestovatele, které byly stejně elegantní jako praktické, je považován i za zakladatele filosofie ‚umění cestování‘. Již od dnů Louise Vuittona zdobí příběh značky odvaha, a věrna tomuto odkazu značka Louis Vuitton pravidelně zve architekty, umělce a designéry ke spolupráci na kolekcích ready-to-wear, bot, doplňků, hodinek, šperků a papírového zboží. Dokonalá kvalita produktů Louis Vuitton je důkazem toho, jakou péči věnuje značka řemeslnému zpracování.

Více informací na www.louisvuitton.com

Datum:14.08.2014 17:45
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Jak se správně starat o spodní prádlo

Spodní prádlo je částí oblečení, která je nejblíže naší pokožce. Právě proto by měla odpovídat dostatečné kvalitě a pohodlnost rovněž nezanedbávejte.

Vaše fantazie. Váš Levi´s a Lego

Málokdo miluje kreativitu a hravost, stejně jako nekonečné možnosti individuálních úprav, víc než Levi´s.

Použij svůj hlas s Levi´s

Letošní kolekce s mottem Use Your Voice! se nese ve znamení maximálního sebevyjádření.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama