Emirates zahájí denní linku do Alžírska

24.09.2012 00:00

Po úspěšném spuštění linky do Washingtonu DC, které proběhlo 12. září 2012, společnost Emirates oznamuje zahájení denní linky do Alžírska, která bude spuštěna v březnu 2013. Tato linka je další krokem v rozšiřování prosperující africké letecké sítě společnosti.

„Alžír se stane naší 22. destinací v Africe a bude poskytovat rozsáhlé množství nových cestovatelských příležitostí pro naše zákazníky v Alžírsku, kteří budou moci denně cestovat do naší centrály v Dubaji a získají pohodlné spojení s dalšími místy na Blízkém východě, Indickém poloostrově, Dálném východě a v Austrálii a Oceánii,“ uvedlo jeho veličenstvo šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel Emirates Airline a Emirates Group.

Denní linka bude spuštěna 1. března příštího roku. Z Dubaje bude letadlo odlétat v 8:45 a na letišti v Alžíru přistane v 13:30. Zpáteční let bude odlétat z Alžíru v 15:35 a do Dubaje přiletí následující den v 00:55. Linku bude obsluhovat letoun Airbus A330-200, který nabízí místa ve třech cestovních třídách.

Alžírsko je podle rozlohy desátou největší zemí světa a stane se 130. destinací společnosti Emirates. Po obnovení linky do Libye v listopadu 2012 se stane pátou destinací společnosti v severní Africe.

„Zahájení třetí linky do Afriky během 13 měsíců je dalším důkazem svědčícím o velkém potenciálu tohoto rychle se ekonomicky rozvíjejícího regionu. Alžírsko disponuje rozsáhlými zásobami přírodních zdrojů a je jedním z hlavních světových dodavatelů ropy a zemního plynu. Provoz nové linky společnosti Emirates posílí obchodní linky a pomůže vytvořit nové trhy pro dovoz a vývoz,“ dodalo jeho veličenstvo.

S kapacitou 12 tun v nákladním prostoru Airbusu 330-200 plánuje Emirates SkyCargo dopravovat do destinací své letecké sítě z Alžírska komodity jako mražené ryby, humry, zařízení pro těžbu a zpracování ropy a zemního plynu a palmový olej. Na druhé straně dovážet do Alžírska bude především široké spektrum průmyslového zboží.

V hlavním městě, Alžíru, lze nalézt bohaté historické dědictví a vlivy fénické, románské, byzantské, turecké a francouzské kultury, město je domovem mnoha různých architektonických skvostů a velkolepých kulturních památek. Země se může také pochlubit jedním z nejkrásnějších pobřeží, ale i hornatou krajinou a pouštěmi.

S neustále se rozrůstající flotilou 183 letadel je Emirates největším provozovatelem letounů A380 a B777 na světě. Po spuštění linky do Washingtonu DC společnost v současné době létá do více než 120 destinací v 74 zemích světa. V nadcházejících měsících do letecké sítě Emirates přibudou další linky do Adelaide, Lyonu, na ostrov Phuket a do Varšavy.
Datum:24.09.2012 00:00
Reklama

Léto plné brazilské energie

Propojení tropických kávových receptů a pozitivní mantry pro povznášející letní zážitek.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Kam s penězi v nejisté době?

Není dne, abychom se nezabývali problematikou bezpečnosti světa, ve kterém žijeme. Osvědčeným řešením je využití bezpečnostní schránky.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

Splitboard = svoboda

Při splitboardingu skoro žádný terén není nedostupný. Je to svoboda pohybu. Pokud zrovna nešlapete, využijete ho jako standardní snowboard.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama