Emirates zahájí denní linku do Alžírska

24.09.2012 00:00

Po úspěšném spuštění linky do Washingtonu DC, které proběhlo 12. září 2012, společnost Emirates oznamuje zahájení denní linky do Alžírska, která bude spuštěna v březnu 2013. Tato linka je další krokem v rozšiřování prosperující africké letecké sítě společnosti.

„Alžír se stane naší 22. destinací v Africe a bude poskytovat rozsáhlé množství nových cestovatelských příležitostí pro naše zákazníky v Alžírsku, kteří budou moci denně cestovat do naší centrály v Dubaji a získají pohodlné spojení s dalšími místy na Blízkém východě, Indickém poloostrově, Dálném východě a v Austrálii a Oceánii,“ uvedlo jeho veličenstvo šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel Emirates Airline a Emirates Group.

Denní linka bude spuštěna 1. března příštího roku. Z Dubaje bude letadlo odlétat v 8:45 a na letišti v Alžíru přistane v 13:30. Zpáteční let bude odlétat z Alžíru v 15:35 a do Dubaje přiletí následující den v 00:55. Linku bude obsluhovat letoun Airbus A330-200, který nabízí místa ve třech cestovních třídách.

Alžírsko je podle rozlohy desátou největší zemí světa a stane se 130. destinací společnosti Emirates. Po obnovení linky do Libye v listopadu 2012 se stane pátou destinací společnosti v severní Africe.

„Zahájení třetí linky do Afriky během 13 měsíců je dalším důkazem svědčícím o velkém potenciálu tohoto rychle se ekonomicky rozvíjejícího regionu. Alžírsko disponuje rozsáhlými zásobami přírodních zdrojů a je jedním z hlavních světových dodavatelů ropy a zemního plynu. Provoz nové linky společnosti Emirates posílí obchodní linky a pomůže vytvořit nové trhy pro dovoz a vývoz,“ dodalo jeho veličenstvo.

S kapacitou 12 tun v nákladním prostoru Airbusu 330-200 plánuje Emirates SkyCargo dopravovat do destinací své letecké sítě z Alžírska komodity jako mražené ryby, humry, zařízení pro těžbu a zpracování ropy a zemního plynu a palmový olej. Na druhé straně dovážet do Alžírska bude především široké spektrum průmyslového zboží.

V hlavním městě, Alžíru, lze nalézt bohaté historické dědictví a vlivy fénické, románské, byzantské, turecké a francouzské kultury, město je domovem mnoha různých architektonických skvostů a velkolepých kulturních památek. Země se může také pochlubit jedním z nejkrásnějších pobřeží, ale i hornatou krajinou a pouštěmi.

S neustále se rozrůstající flotilou 183 letadel je Emirates největším provozovatelem letounů A380 a B777 na světě. Po spuštění linky do Washingtonu DC společnost v současné době létá do více než 120 destinací v 74 zemích světa. V nadcházejících měsících do letecké sítě Emirates přibudou další linky do Adelaide, Lyonu, na ostrov Phuket a do Varšavy.
Datum:24.09.2012 00:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Zážitek s MAX 8

Společnost flydubai začala používat letadla Boeing 737 MAX 8, čímž změnila svou palubní nabídku a poskytuje tak zcela nové zážitky z cestování.

Inteligentní robot na recepci

OREA Hotels & Resorts přichází s neotřelou novinkou. Na recepci přivítá hotelové hosty inteligentní robot Pepper.

Světem business jetů

JetBook: vychází 2. vydání populárního průvodce světem business jetů a helikoptér.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
17.11.2018

Noc divadel 2018

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Reklama