Vánoce již za 3 měsíce

24.09.2012 00:00

První podzimní dny jsou tady a s ním se pomalu blíží chvíle, kdy začneme přemýšlet nad vánočními dárky pro své nejbližší. Pokud vám nestačí nabídka českých obchodů, nebo chcete rodinu a přátele potěšit něčím skutečně výjimečným, vydejte se na nákupy do Londýna.

Právě teď je ten správný čas, protože více, než kdykoliv v minulosti máte možnost výrazně ušetřit. Letecká společnost British Airways, která létá z Prahy do Londýna pětkrát denně, nabízí momentálně zpáteční letenky do města nad Temží za speciální cenu od 3.699 Kč. V ceně letenky je přitom odbavení jednoho velkého zavazadla, dvě malá palubní zavazadla, občerstvení na palubě, možnost zvolit si dopředu zdarma libovolné sedadlo v letadle a v neposlední řadě doprava na Heathrow, největší letiště v Evropě, které je s centrem města spojené metrem.

Navíc, nezapomeňte, že s British Airways zvládnete vánoční nákupy v hlavním měste Velké Británie za jediný den. Na hlavní londýnské letiště Heathrow se vypravíte z Prahy prvním ranním letem, zpět domů se vrátíte posledním večerním. Vše v pohodě a bez většího stresu.
Abyste nákupní výlet zvládli co nejlépe, přinášíme vám pár tipů, kam zamířit.

Harrods
Svou cestu za nákupy v Londýně nemůžeme začít nikde jinde, než v největším a nejstarším obchodním domě v celé Velké Británii. Od roku 1849 se nachází na ulici Brompton Road a o předvánočním a vánočním období se pyšní nádhernou výzdobou. Nákupní dům nepatří zrovna k nejlevnějším a pro mnoho návštěvníků představuje spíše turistickou atrakci. Ve svých 330 odděleních nabízí obchod široké spektrum produktů a služeb. Naleznete zde vše od módy, přes elektroniku a kosmetiku až po domácí doplňky, nabytek či hračky pro domácí mazlíčky. Kromě toho je tady 32 restaurací, krejčí, lékárna, lázně, kosmetický salon, kadeřnictví, banka, vinotéka či pekárna. Harrods navštíví denně až 300 tisíc zákazníků, o které se stará pět tisíc zaměstnanců z 50 zemí světa. Od roku 2009 koupíte ve zdejší bance dokonce zlaté cihly. Navštívit Harrods se rozhodně vyplatí už jen kvůli atmosféře, ovšem vězte, že od roku 1989 zde platí přísný dress code. Z obchodu bude vykázán každý, kdo nebude vhodně oblečen. To se týká především milovníků roztrhaných džín, vyzývavého oblečení, maskáčů či extravagantních účesů.

Oxford street a Regents street
Rájem na zemi pro všechny milovníky nákupů je Oxford Street a na ni navazující Regents Street, místo s nějvětší koncentrací obchodů v Londýně a možná i v Evropě. Naleznete zde vše. Levné „hrabárny“ Top Shop nebo Prime Market s neuvěřitelně levnými, ale stylovými oděvy, značkové obchody Diesel, Calvin Klein nebo Banana Republic či typicky anglické Next a Marks & Spencer. Vedle nich oko každého kolemjdoucího potěší výlohy obchodů Hugo Boss, Armani, Burberry nebo Prada. Za vidění rozhodně stojí Disney Store na Oxford street nebo obrovský Apple Store na Regents street. Na konci Regents Street, na slavném Piccadilly Circus najdete několikapatrový obchod se sportovním zbožím Lillywhites. Kapitolou samu pro sebe je obchodní dům Selfridge na Oxford Street, který je druhým největším v Londýně. V šesti patrech zde seženete úplně všechno a ve srovnání s Harrods mnohem levněji. Zastavte se především v přízemí, které je vyhrazeno módním doplňkům a kosmetice.

Camden Town Market
Podle některých je Camden Town nejkrásnější a nejúžasnější místo v Londýně. Pravdou je, že něco do sebe rozhodně má. Na místě bývalých stájí a v jejich okolí totiž vyrostlo obrovské tržiště, kde seženete snad úplně všechno, na co si jen vzpomenete. Více, než nabídka zboží je však pro toto místo charakteristiká multikulturnost a obrovská tolerance. Naleznete zde obří starožitnictví s obrazy, nábytkem, dobovými kostýmy a klobouky, knihami či šperky. Mnoho samostatných obchůdků nabízí nejrůznější oděvy. Luxusní butiky prodávají drahé originální svršky, nebo alternativní módu stylu gothic, cyber či jiné podivnosti.Určitě nezapomeňte navštívit například dvoupatrový butik Cyberdog, kde Vám k nákupu bude hrát za obřím mixážním půltem dýdžej. Zde si vyberete z řady slušivých neonových oblečků z PVC a kůže. A jelikož za originál se platí, ceny jsou zde poměrně vysoké. V Camdentown market se také najíte. K dispozici jsou snad všechny světové kuchyně. My však doporučujeme kavárnu v Camden Lock Market, která se nachází ve druhém patře domu přímo nad tržištěm. Dělají zde vynikající kávu a úchvatné brownies. A ještě jedna důležitá věc: nehledejte zde provozovny velkých nadnárodních řetězců typu Burger King nebo Starbucks. Ty totiž mají do Camdenu přísný zákaz vstupu!

Kensington
Kensington je nádherná čtvrť v západním Londýně, která ústí do Kensingtonských zahrad, kde měla své domovské sídlo princezna Diana. Zdejší Hight Kensington Street je hned po své slavnější kolegyni Oxford street prohlašována za nejlepší nákupní ulici v Londýně. Najdete zde první a největší obchod s výhradně organickými potravinami v celé Velké Británii. V roce 2007 jej otevřel známý americký producent bio produktů Whole Foods Market. Zkrátka však nepříjdou ani milovníci módy, především pak bot. Na ulici se nachází několik obuvnických butiků. Naleznete zde však i klasické a známé značky, např. britský Marks & Spencer, Zara nebo Gap. Budete-li po celodenních nákupech unaveni, zamiřte do některé ze zdejších kaváren, usedněte s kávou a dezertem u okna s výhledem na ulici a jen tak vstřebávejte jedinečnou anglickou atmosféru tohoto místa. Kousek na sever se nachází slavná čtvrť Nothing Hill, která každou sobotu hostí trhy Portobello Road Market. Jde o obrovské pouliční starožitnictví, plné nejrůznější veteše, suvernýrů, oblečení, domácích potřeb a spousty dalších možných i nemožných věcí. Vedle stovky roztodivných stánků zde najdete také mnoho malých kavárniček, restaurací a antikvariátů. O sobotách a nedělích je tady pěkný nátřesk. Sjíždí se sem zejména obrovské množství turistů. Nakupuje zde ale tak spousta místních.

Long Acre a Covent Garden
Pro něco opravdu speciálního se vydejte do ulice Long Acre. Po celé její délce a v přilehlých uličkách najdete malé a příjemné butiky se spoustou módy nejrůznějšího druhu. V podstatě zde objevíte samé originální kousky, které vám doma budou všichni závidět. Na výběr je móda formální, běžná, ale také úplně divoká. Kromě nejrůznějších stylů dostanete na výběr i z několika cenových relací. Luxusní místa totiž pravidelně střídají obchůdky více než cenově dostupné. Od nákupů si trochu odpočinete ve staré tržnici na náměstí Covent Garden, i když ne zcela. I zde se nachází řada krámků s velmi originálním zbožím, především bytovými doplňky a uměním. Je tady rovněž pár luxusních butiků. Především se zde ale dobře najíte a napijete. Místní hospůdky, restaurace, kavárny a cukrárny k tomu přímo vybízejí.

Do Londýna se nejlépe dostanete s British Airways, které jako jediná letecká společnost létají z Prahy na největší londýnské letiště Heathrow. Odtud máte s centrem města přímé spojení metrem. Cena zpáteční letenky v ekonomické třídě se pohybuje kolem 3.699 Kč. K dostání je v rámci speciální prodejní akce, která trvá do 7. října a vztahuje se na cesty s odletem od 19. listopadu 2012 do 29. března 2013.


Na trase z Prahy Ruzyně (Terminál 1) do Londýna/Heathrow provozují British Airways v rámci letního letového řádu 2012 pět letů denně, a to v 8:25, 12:15, 14:00, 15:50, 19:35. Trasa Heathrow – Praha je pasažérům dostupná v 7:50, 10:20, 12:05, 15:50 a 19:15. 
Datum:24.09.2012 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama