Hamburger společnosti British Airways
Hamburger společnosti British AirwaysHamburger společnosti British Airways

Luxusní burgery na palubě letadla

08.07.2014 17:20

U příležitosti uvedení speciálního burgerového menu představuje British Airways deset nejlepších burgerových restaurací na světě.

Letecká společnost British Airways dlouhodobě sleduje poslední trendy světové gastronomie, které poté nabízí svým cestujícím v rámci svého palubního menu. Nově mají zákazníci British Airways možnost pochutnat si na palubách letadel největší britské letecké společnosti na prvním pravém „létajícím“ burgeru. Na jeho speciální receptuře pracovali šéfkuchaři téměř 10 měsíců – museli se totiž vypořádat s faktem, že v 11 km nad zemí člověk ztrácí 30 % chuťových buněk a hůře tak rozeznává jednotlivé pokrmy či nápoje. Pro zajištění plné chuti nakonec šéfkuchaři zkombinovali tři druhy pravého britského hovězího. To zajistilo perfektní chuť burgeru i ve standardní letové hladině.

Mark Tazzioli, šéfkuchař British Airways, říká: „Hamburgery zažívají renesanci – ve všech velkých městech po celém světě se otvírají nové burger bary a restaurace. Hamburgery jsou prostě něco, na čem si vždycky rádi pochutnáme. A nyní si tento gastronomický zážitek budou moci dopřát i cestující přímo na palubě letadel British Airways.“ Hamburger bude servírován společně s hranolkami a omáčkou dle výběru, a to od letošního června zákazníkům v prémiové třídě First na vybraných dálkových letech.

A co víc – na novém přírůstku palubního menu je něco málo pro zákazníky z nejrůznějších koutů světa! Kdo by odolal 100% britskému hovězímu, které potěší snad každého gurmána? Chutný polotvrdý sýr Monterey Jack zase přijde vhod především americkým cestujícím. Sladkokyselá zelenina naopak potěší zejména zákazníky z Polska či Německa. Na speciální rajčatové omáčce, jejíž součástí jsou i pražené rozinky, si zase pochutnají britští, američtí nebo kanadští cestující. A konečně – lahodné pečivo nasládlé chuti ocení zákazníci z Francie a Itálie.

A pokud vám nestačí létající varianta tohoto oblíbeného pokrmu, zaleťte si s British Airways do jedné z 10 nejlepších restaurací, kde podávají ty nejchutnější burgery na světě! Přinášíme vám jejich seznam.

Lucky Chip, Londýn, Velká Británie
Lucky Chip je jedna z nejlepších restaurací ve východní části města, s chutnými hamburgery vtipných jmen. Kdo by odolal hamburgeru „Strýčka Skrblíka“ s lahodným kachním a telecím masem, lanýži, a to vše podbarvené chutí červeného vína značky Pedro Ximenez!
http://www.lucky-chip.co.uk/

Mallies, Detroit – USA
Tento podnik servíruje největší hamburgery na světě a tak není divu, že je zapsán i v Guinessově knize rekordů. Restaurace pravidelně pořádá závody ve stylu „člověk vs. jídlo“, takže jestli se na tento souboj cítíte, stačí se je jen 72 hodin dopředu registrovat!
http://malliesbar.com

Fleur at The Mandalay Bay Hotel, Las Vegas – USA
Tato restaurace je naopak domovem nejdražšího hamburgeru na světě. Ten vás zde vyjde na neuvěřitelných 5 000 amerických dolarů. Šéfkuchař Hubert Keller ho připravuje ze speciálního hovězího Kobe s černými lanýži. Podává ho s vynikajícím vínem Château Pétrus, ročník 1990. 
http://www.mandalaybay.com/dining/fleur/

Rockpool Bar nad Grill, Sydney – Austrálie
Hamburgery jsou v této pravidelně oceňované restauraci tou největší lahůdkou. Všichni masomilci se jednoduše zamilují do toho nejlepšího japonského hovězího z grilu.
http://www.rockpool.com/sydney/bar-and-grill/

Local House – Dubaj
Tento podnik je po celém světě známý díky své specialitě – velbloudím hamburgerům. Ačkoliv byste to možná neřekli, je tento burger překvapivě velmi šťavnatý. Pro jedinečný gurmánský zážitek si k němu dejte smaženou zmrzlinu z pravého velbloudího mléka!
http://www.localhousedubai.com

Hamburgueria do Bairro, Lisabon – Portugalsko
S výběrem z patnácti variant chutných hamburgerů, včetně čtyř vegetariánských variant, si portugalskou restauraci prostě zamilujete!
http://www.hamburgueriadobairro.com

Gourmet Boerie, Kapské město – Jihoafrická republika
Boerewors, tradiční jihoafrická uzenina, je podávána ve speciálním srolovaném tvaru. Zkuste Gorgonzola burger, který vám naservírují s vařenou hruškou a karamelizvanými pekanovými oříšky.
http://gourmetboerie.sitefly.co

Agadir Burger, Tel Aviv – Izrael
Tato restaurace vévodí podnikům v Tel Avivu, a to přibližně už od roku 1997. Navštivte ji a pochutnejte si nejen na skvělých hamburgerech, ale také na unikátních omáčkách a skvělých kořeněných husích prsíčkách.
http://www.agadir.co.il/

Heart Attack Grill, Las Vegas – USA
Jméno tohoto podniku odpovídá tomu, co by se vám v něm mohlo jednoduše stát: zdejší hamburgery se totiž mohou chlubit výrazně vyšším obsahem tuků než kdekoliv jinde. Nezbývá než si pochutnat na skvělém „Trojitém bypassu“.
http://www.heartattackgrill.com/

Burger Mania, Tokio – Japonsko
Zdejší hamburgery jsou připravené ze speciálního 100% japonského hovězího. Restaurace patří mezi jednu z nejlepší svého druhu v Tokiu. Ochutnejte například „platinový“ burger připravený z japonského hovězího steaku, ze kterého se vám budou sbíhat sliny.
http://www.burger-mania.com

Do všech těchto restaurací vás spolehlivě dopraví British Airways, které do uvedených destinací létají přímými lety z Londýna. Při cestě z Prahy si tedy přestoupíte pouze jednou a to právě v městě nad Temží, na největším evropském letišti Heathrow.

O British Airways
British Airways je největší britskou leteckou společností, která létá do více než 150 destinací v 75 zemích celého světa. Je jednou z pouhých 10 společností, jež létají do všech pěti obydlených kontinentů planety. Za více než 90 let přepravily aerolinky asi 1.2 miliard zákazníků a patří mezi elitní světové přepravce. Jako jedny z největších na světě přepraví za rok přibližně 36 milionů zákazníků. Operují na londýnském letišti Heathrow, na zdejším nejmodernějším terminálu T5, který mají k dispozici exkluzivně jen zákazníci British Airways a Iberia Airlines. V květnu 2013 vyhodnotila na základě výzkumu mezi 12 miliony cestujícími společnost Skytrax Terminál 5 jako nejlepší na světě. T5 také vyhrál cenu Nejlepší nákupní letištní prostor na světě.

V září 2013 obdržely britské aerolinky ocenění jako nejlepší aerolinie, nejlepší dopravce na krátké lety, nejlepší první třída, nejlepší věrnostní program a nejlepší letištní salónky na Heathrow. Ocenění si vysloužili na základě výsledků výzkumů mezi čtenáři časopisů ve Velké Británii.

Čeští zákazníci mohou služeb British Airways využít na lince z Prahy do Londýna, která je v rámci letního letového řádu obsluhována až pětkrát denně v těchto odletových časech: Praha – Londýn: v 7:00, 11:55, 13:35, 15:50 a v 20:15, Londýn – Praha: 7:30, 9:50, 11:55, 16:25 a 19:20. Více informací na www.ba.com.

Datum:08.07.2014 17:20
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama