Louis Vuitton a Series 1
Louis Vuitton a Series 1Louis Vuitton a Series 1

Louis Vuitton a Series 1

30.06.2014 09:00

Louis Vuitton opět posouvá hranice originality o něco dál – tentokrát svojí novou reklamní kampaní, jejímž autorem je Nicolas Ghesquière, který tak chce oslavit svoji první kolekci pro tuto značku. Ale to není jediné prvenství této jedinečné kampaně – vůbec poprvé má reklamní kampaň formát cyklu, na němž spolupracují tři fotografové na společné téma inspirované samotnou kolekcí.

Na účast na tomto fascinujícím projektu kývli fotografové Annie Leibovitz, Bruce Weber a Juergen Teller. Každý z nich téma, které si ‚vysnil‘ Nicolas Ghesquière, pojímá svým osobitým vizuálním stylem. Dá se říci, že téma kampaně vznikalo současně s kolekcí – modely a fotografie vycházejí ze společné vize.

Každý ze tří samostatných fotografických ‚příběhů‘ byl nasnímán během jednoho dne a každý na jiném místě. Bruce Weber pracoval s modelkami Liyou Kedebe, Jean Campbell a Kirstin Liljegren ve světlem prostoupeném ateliéru a v pískovně blízko Miami, aby docílil svěžího pocitu svobody, který je pro jeho dílo typický. Skandinávský pavilon ve Venice Giardini je úchvatnou kulisou pro fotografie Juergena Tellera. Jeho múzou je Freja Beha jako odvážná hrdinka pózující u prototypu vozu ze sedmdesátých let. Annie Leibovitz si vybrala jako svůj model Charlotte Gainsbourg, která představuje tvůrčího ducha v tvůrčím kontextu – v ateliérech umělců Ellswortha Kellyho a Brice Mardena ve Storm King Art Centre v Upstate New York. Každý jeden ze tří příběhů v sobě obsahuje jemně podané, ale silné asociace na svět cestování, dobrodružství a kreativity, tedy oblastí, které jsou pro identitu značky Louis Vuitton a pro kolekce Nicolase Ghesquièra pro ni charakteristické.

Nezávislé, silné a krásné – ženy vybrané do kampaně zosobňují archetyp ženy Louis Vuitton, která je hrdinkou na své vlastní cestě. To nejsou jen modelky, ale osobnosti s vlastním výrazem. Jsou to ženy v pohybu, které vystihují jejich činy. Freja Beha otevírala módní přehlídku podzim/zima 2014-15, a byla tedy první ženou, kterou svět spatřil v modelu Nicolase Ghesquièra pro Louis Vuitton. Charlotte Gainsbourg pojí s Nicolasem Ghesquièrem silné přátelství a je tedy přirozenou volbou do kampaně Louis Vuitton. Herečka a zpěvačka vyniká svojí přirozenou krásou, kterou umí nenuceně předvádět. Všechny tři příběhy jsou nasnímány v přirozeném světle, které je co nejblíže světlu, které bylo na módní přehlídce. Fotografie prošly minimálními retušovacími úpravami.

Stejně jako stěžejní modely z přehlídky podzim/zima 2014-15 se v kampani objeví detailní záběry doplňků – boty z kůže Épi, kabelka Alma BB z kůže Losange a nový typ rafinované kabelky Petite Malle.

Styling pro tuto inovativní kampaň, která nemá ve světě reklamy luxusních značek obdoby, dělala Marie-Amélie Sauvé. Umělecké vedení poskytla Ronnie Cooke Newhouse z House + Holme, jenž projektu dodává ‚revoluční‘ punc a posouvá ho z teritoria módy do říše umění. „Není to pouhá kampaň, je to skutečná cesta,“ vysvětluje Ronnie Cooke.

Fotografie Annie Leibovitz, Bruce Webera a Juergena Tellera se objeví na kombinovaných dvojstranách s titulkem Series 1. Kampaň bude mít podobu malé fotografické výstavy s jasně uvedeným jménem autora fotografií. V některých případech budou jednotlivým stránkám předcházet (nebo je následovat) kombinace fotografií pro demonstraci záběru a koncepce celé kampaně.

Tři vybraní fotografové jsou považováni za přední osobnosti svého média, a každý má svůj vlastní jedinečný styl.

Annie Leibovitz je známá svými silnými portrétními fotografiemi, na nichž osobnost a vlastní prostředí fotografovaného objektu jakoby vyzařují ze snímku. Leibovitz již pro značku Louis Vuitton dříve nafotografovala cyklus kampaní s výraznými a mimořádnými osobnostmi. Do kampaně Series 1 vnesla svými portréty Charlotte Gainsbourg silný kontext.

Juergen Teller definuje své estetické pojetí formou spontánních momentek. Jeho charakteristické podání moderní krásy je vždycky velmi osobní. Jeho smysl pro nenucenost, v kombinaci se schopností vždy překvapit, se projevuje v jeho momentkách ze zákulisí módních přehlídek a ‚look-books’, které Teller zrealizoval ve spolupráci s Nicolasem Ghesquièrem pro kolekci Louis Vuitton podzim/zima 2014-15.

Bruce Weber je autorem legendárních snímků v duchu osobní interpretace klasické americké fotografie, s vytříbeným citem pro detail a dobrodružství. Jeho vlastní odvážný přístup není nepodobný tomu, který má značka Louis Vuitton.

Společně tyto tři velmi rozdílné fotografické styly dávají dohromady konsistentní dílo, které komunikuje sílu vize značky Louis Vuitton.

Název Series 1 napovídá, že kampaň je prvním počinem a že bude mít pokračování. Schválně na fotografiích nejsou uvedena data a označení sezony kolekce, čímž Nicolas Ghesquière’s demonstruje svoji orientaci na elegantní nadčasovost na své nové cestě u značky Louis Vuitton. Ostatně jak bylo uvedeno v krátkém dopise novinářům u příležitosti jeho první přehlídky: „Nadčasové je právě teď.“
 

Datum:30.06.2014 09:00
Reklama

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Disco party v Myslbeku

Disco party v stylu 90. let na oslavu nové designerské kolekce MOSCHINO [tv] H&M.

Styl, originalita, funkčnost

Harley-Davidson je zřejmě jedinou motocyklovou značkou na světě, jejíž kolekce oblečení jsou stejně tak slavné a žádané jako její motocykly.

Mickey x Levi´s

Spojení slavné ikonografie Mickeyho s klasickými siluetami Levi´s® a společných 235 let historie přináší svěží a hravé kousky.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama