Merengue
Playa Moron

Kam v létě na dovolenou?

26.05.2014 06:00

Pokud ještě nejste rozhodnuti, kam vyrazit v létě na dovolenou, zde vám přinášíme pět důvodů k návštěvě Dominikánské republiky. Tato fascinující země spojuje typickou karibskou atmosféru s dobře fungující infrastrukturou a kvalitními službami. Najdeme zde nejen jedny z nejkrásnějších pláží na světě a národní parky, ale i koloniální památky UNESCO. Od června do srpna se v zemi koná celá řada hudebních festivalů a dalších akcí, které rozhodně stojí za vidění.

Země věčného léta
Dominikánskou republiku je možné díky příjemnému klimatu navštívit kdykoliv. Průměrná teplota se po celý rok pohybuje kolem 27 °C. Nejteplejším měsícem roku je srpen, kdy teploty dosahují až 34 °C.

Cenová dostupnost
Podle portálu TripAdvisor je Dominikánská republika čtvrtou nejlevnější destinací Karibiku pro rodinnou dovolenou. Zájezd s odletem z Německa se dá pořídit v cenové relaci do 30 000 Kč. Dominikánské hotely nabízejí v letních měsících zvýhodněné balíčky. Na výběr je ze široké nabídky – od tematických resortů přes luxusní boutique hotely, pronájem apartmánů, privátních vil až po hostely. Trendem posledních let jsou „adults only“ hotely pro dospělé (16+), které poskytují 24hodinový servis all-inclusive.

Bohatství a různorodost
Dominikánská republika je ideální destinací nejen pro rodiny, ale i pro aktivní jedince a zamilované páry. Přestože většina návštěvníků nejčastěji míří na proslulé písečné pláže, dovolená v této zemi rozhodně není jen o lenošení u moře. Milovníci přírody mohou navštívit některý z devatenácti národních parků, kde žijí stovky endemických druhů rostlin a živočichů, podniknout trek na nejvyšší vrchol Karibiku – třítisícovou horu Pico Duarte, výlet k vodopádům nebo k solnému jezeru Enriquillo, kde žijí Krokodýli američtí a které je současně nejnižším bodem karibského regionu.

Letní festivaly v rytmech merengue
Tu pravou karibskou atmosféru a dominikánské zvyky nejlépe poznáte v létě při oslavách a festivalech, na které se sjíždějí lidé ze všech koutů země. Již od roku 1967 se v Koloniální zóně Santo Dominga pravidelně setkávají uznávané kapely z celého světa, aby představily své hudební novinky. Festival Merengue de Santo Domingo (25.07 – 10.08.2014) zahájí i letos tanečníci velkolepou přehlídkou. V průběhu festivalu vystoupí na pobřežní promenádě El Malecón řada populárních umělců. Součástí doprovodného programu budou výstavy a ochutnávky místních specialit.

V srpnu je vyhledávaným festivalem na severním pobřeží Restauracion de Puerto Plata. Jedná se o významnou kulturní událost, která podporuje současné dominikánské umělce a zároveň umožňuje nahlédnout do historie tohoto regionu. Netradičním zážitkem jistě bude návštěva Býčího festivalu ve městě Higüey, který nabízí velkolepou podívanou na kovboje na koních a velká stáda dobytka.

Kulinářské zážitky
K Dominikánské republice neodmyslitelně patří káva, rum a doutníky. Do tajů vynikající chuti zdejší kávy můžete proniknout na festivalu Festicafé (01.06 – 30.06.2014). Jedná se o výstavu doprovázenou workshopy, přednáškami a degustacemi. Součástí doprovodného programu jsou sportovní závody na kolech či v paraglidingu.

Při návštěvě Dominikánské republiky byste rozhodně neměli vynechat návštěvu typické restaurace. Santo Domingo je známé svou širokou gastronomickou nabídkou jako kulinářská metropole Střední Ameriky. V Punta Caně se letos koná již podruhé Festival jídla a vína (06.06 – 07.06.2014), který kombinuje potěšení ze skvělé kuchyně s úžasnou karibskou atmosférou. Všechny akce v Dominikánské republice samozřejmě doprovází taneční rytmy merengue a bachaty.

O Dominikánské republice
Dominikánská republika patří mezi nejoblíbenější turistické destinace Karibiku. Zabírá přibližně dvě třetiny ostrova Hispaniola, který se nachází jihovýchodně od Floridy. Tato destinace je po Kubě druhou největší zemí v Karibském moři, kde se hovoří španělsky, a má velmi různorodou krajinu. Najdeme zde nekonečně dlouhé panenské pláže, tropické pralesy i horské oblasti. Cestovní ruch patří mezi nejrychleji rostoucí průmyslová odvětví v zemi. Dominikánská republika má pět hlavních turistických oblastí, kterými jsou Puerto Plata – Cabarete – Sosua, La Romana – Bayahibe, Samana – Las Terrenas, Boca Chica – Juan Dolio a Punta Cana.

Datum:26.05.2014 06:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama