New York
New YorkNew York

TOP 10 věcí, které v New Yorku musíte zažít

07.05.2014 08:00

S příchodem jara již každoročně vstupují v platnost také letní letové řády leteckých společností. British Airways pro své české zákazníky letos připravila velké změny. Na své si příjdou zejména ti, co rádi létají přes Atlantik. Pokud jste se tedy letos rozhodli například pro cestu do New Yorku, British Airways vám udělají cestování do vaší vysněné destinace ještě snažší. V rámci letního letového řádu, která platí až do konce října totiž navýšili počet přímých letů mezi Evropou a New Yorkem na neuvěřitelných 12 letů denně.

Spolu s až pěti lety denně z Prahy do Londýna to znamená, že si můžete odlet do Velkého jablka naplánovat s maximální časovou flexibilitou.Praxe je taková, že v 7:00 hodin ráno odletíte prvním letem do Londýna, zde si zcela optimálních a ideálních 90 minut počkáte na navazující let a ve 13:00 téhož dne již stojíte na Times Square. Pokud si pro svůj přílet a odlet zvolíte druhé newyorské mezinárodní letiště Newark, proletíte se nejspíš v úplně novém letadle Boeing 787 Dreamliner, které nabízí neobyčejný cestovní komfort. Letadlo je vybavené zcela novými cestovními kabinami, novým zábavním systémem, mnohem většími okénky a prostornějším interiérem.Během letu je natlakované na nižší nadmořskou výšku, než bylo doposud běžné. To má pozitivní vliv na lidský organismus. Vzduch je vlhčí a cestující méně unavaení. Letadla B787 jsou také mnohem meně hlučná. Moderní technologie řízení letadla má navíc pozitivní vliv na diskomfort během turbulencí.

Pokud se s British Airways do New Yorku skutečně vydáte, přinášíme vám TOP 10 věcí, které rozhodně musíte během návštěvy stihnout.

1. Červené schody na Times Square: červené schody tvoří dominantu snad nejrušnějšího místa na světě teprve pár let. Zde nejvíce načerpáte energii New Yorku. Zastavte se a chvíli vnímejte ruch okolí. Je to impozatní zážitek.

2. Empire State Building: po roce 2001 je Empire State Building nejvyšší budovou Manhattanu, která disponuje vyhlídkovou terasou pro turisty. Vyhlídka z momentálně druhého nejvyššího mrakodrapu ve městě je nejnavštěvovanější na světě. Vyjezd do 102. patra budovy je zkrátka povinností.

3. Piknik v Cenral Parku: má rozlohu 20 km2 a tvoří jakousi přírodní oázu uprostřed velkoměsta. Obětujte jedno ráno a zajděte si sem zaběhat a nebo se s přáteli vydejte na odpolední piknik. Na trávníku u tzv. Turtle pond s vyhlídkou na repliku středověkého hradu nebudete rozhodně sami.

4. Projížďka newyorským metrem: bude trochu náročná a chvíli potrvá, než se zorientujete, ale přesto bude stát za to. Zdejší metro má 468 stanic, 26 linek a jezdí 24 hodin denně, 365 dnů v roce.

5. Představení na Broadwayi: tak pompézní produkci zdejších muzíkálů neuvidíte nikde jinde na světě. Vstupenky jsou sice dražší, ale za ten zážitek stojí. Na výběr je nepřeberné množství představení, nechte si proto nějaký čas na výběr. Tip pro zkušené cestovatele: každý den se na Times Square pod červenými schody prodávají lístky na představení, která se konají tentýž den s 50 % slevou.

6. Výlet trajektem na Sochu svobody: nejspíš tím strávíte celý den. Většinu času ve frontách na lístky, na trajekt a na opravdu zevrubnou bezpečnostní kontrolu. Ale i tak je výlet k Soše svobody povinnost.

7. Jízda newyorským taxíkem: zkuste se postavit na okraj vozovky, zvednout ruku a zastavit si svého taxíka. Absolvujte alespoň jednu jízdu městem v tzv. yellow cab. Budete si připadat jako newyorčan a váš rozpočet to nijak dramaticky nezatíží. Zdejší taxíky patří k těm levnějším.

8. Neworský hot dog: prodávají se na každém rohu a jsou neoddělitelnou součástí města. Stojí pouhých 99 centů. Nejsou žádným gurmánským zážitkem, ale v New Yorku je prostě zkusit musíte.

9.Nákupy: z New Yorku si musíte nutně něco dovézt. Kroky většiny turistů směřují do zdejší Macys - největšího obchodního domu na světě, které spíše připomíná obrovské bludiště. My doporučujeme příjemnější variantu nákupů – procházku po nákupních ulicích v Sohu.

10. Nedělní brunch: jde o víkendové velmi populární jídlo kombinující snídani a oběd. V New Yorku jej provozuje doslova každý. Pokud si tedy chce užít trochu newyorského životního stylu, vydejte se na bruch. Nabízejí jej všechny dobré restaurace.

Na cestu do New Yorku si zvolte jeden ze 12 denních letů společnosti British Airways. Zpáteční letenku v luxusní první třídě First nyní pořídíte od 97.990 Kč. Mimo vstupu do nejluxusnějšího salónku Concorde Room v New Yorku JFK i Londýně, který byl dle CNN zařazen mezi deset nejluxusnějších salónků světa, vás na palubě čeká soukromá kajuta a servis ve stylu nejluxusnějších hotelů a restaurací světa. Letenky v business třídě Club World jsou pak k dispozici od 43,290 Kč. V ceně jsou tři velká zavazadla k odbavení, luxusní palubní menu, možnost využití lázní přímo na letišti a samozřejmostí jsou také letištní salónky s bohatým občerstvením a širokým výběrem alkoholických i nealkoholických nápojů. Cena zpáteční letenky v ekonomické třídě včetně zavazadla k odbavení a prvotřídního palubního servisu se pohybuje od 17.690Kč. A nakonec ceny zpátečních letenek v premium ekonomické třídě World Traveller Plus začínají od 33.990Kč a to včetně dvou odbavených zavazadel a speciálního servisu na palubě.

Členové věrnostního programu Executive Club navíc za jediný zpáteční let do New Yorku i v té nejlevnější ekonomické třídě získají dostatečný počet mílí, které jim postačí na pořízení jedné bonusové letenky z Prahy do Londýna nebo jedné z dalších destinací ve Velké Británii.

Datum:07.05.2014 08:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Nejlepší tipy na výlety v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky

Vyrazit na dovolenou k našim sousedům je vždy dobrý nápad. Těšit se můžete na hodně přírody, čerstvého vzduchu a dobrodružství.

Top romantická místa v Česku nejen na žádost o ruku

Prozkoumat svět křížem krážem můžeme zatím omezeně. Naše země je plná krásných a magických míst, kam můžete vyrazit se svoji drahou polovičkou.

Za vynikajícími sněhovými podmínkami

Součástí údolí Maurienne je zimní středisko La Norma. Zdatní lyžaři ocení především trasy ve vyšších polohách s kvalitní sněhovou pokrývkou.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama