Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/index.php on line 103
Nočníky pro nedonošená miminka | Menhouse.eu – Oficiální web časopisu MENHOUSE
VIP osobnosti se svými nočníky.
Jiří Dvořák.Tomáš Klus.Markéta Procházková.

Nočníky pro nedonošená miminka

08.02.2017 18:00

Muzeum hygieny pořádá již druhý ročník charitativní akce, jejímž cílem je získat prostředky na pomoc potřebným. V letošním roce je akce pořádaná ve prospěch Nadačního fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiny. Do charitativní akce se zapojilo třicet známých osobností z řad herců, zpěváků, muzikantů, malířů i představitelů módy či špičkové medicíny. Porcelánové nočníky, které jednotlivé osobnosti výtvarně zkrášlily, budou vydraženy dne 27. března 2017 v Paláci Žofín. Do té doby budou vystaveny v Muzeu hygieny v Michalské 1. Získané prostředky z aukce půjdou na konkrétní pomoc rodinám s předčasně narozenými dětmi.

Mezi osobnostmi, které vytvořily ojedinělé nočníky, je i zpěvačka Markéta Procházková. Svůj výtvor pojmenovala „Jsem kouzelný“. „Inspirovaly mě obrázky, které jdou namalovat jedním tahem. A protože miluju přírodu, zvířata a lásku, tak se tam všechno nachází,“ popsala zpěvačka svůj postup a dodala, že by si přála, aby její nočník pomohl co nejvíce dětem.

To Tomáš Klus tvořil v přítomnosti líbivých tvorů ze svého okolí. „Byl jsem na chalupě u kamarádky mezi mnoha dětmi, psy, kočkami a pohodičkou. Hlavně aby můj Chrudoš, to je jméno, které jsem nočníku dal, vydělal pro nadaci co nejvíce peněz. Ve svém okolí jsem se naštěstí s problémem nedonošených dětí nesetkal, ale lidem, které toto neštěstí potkalo, přeji hodně zdraví a božího požehnání,“ uvedl Tomáš Klus, se kterým tvořila i jeho manželka Tamara Klusová.

Herec Jiří Dvořák podpořil tuto akci na základě osobní zkušenosti. „Viděl jsem fotografii narozeného dítěte, které bylo stejně veliké jako propiska. Ta fotka mě dostala a ještě víc to, že tým sester a lékařů dokázal z tohoto tvorečka vypiplat zdravé a krásné dítě,“ svěřil se. 

Klarinetista a hudební skladatel Felix Slováček bral inspiraci pouze ze své vlastní fantazie. S nočníčkem mu pomáhala jeho přítelkyně Lucie Gelemová a nese trefný název Lucie a Felix dětem.

V České republice se každé dvanácté dítě narodí předčasně. Nadační fond pro předčasně narozené děti a jejich rodiny jako jediný nadační fond v této oblasti pomáhá finančně rodinám předčasně narozených dětí. Hradí dopravu rodičů za dlouhodobě hospitalizovaným dítětem po porodu, přispívá na speciální zdravotnické pomůcky, rehabilitace a další potřebné věci.

Náš nadační fond se již třetím rokem snaží pomáhat rodinám s předčasně narozenými dětmi. Problematika předčasných porodů je bohužel velmi rozšířená a naše pomoc plyne napříč celou republikou. Naším posláním je zmírnit dopady tíživé psychické a ekonomické situace, “ upřesnila zakladatelka Nadačního fondu Ing. Hana Píšová, také matka extrémně nedonošených dvojčat.
Velký dík patří manželům Sedláčkovým, majitelům Muzea hygieny, kteří věnují svůj čas, energii i výtěžek z charitativní akce právě na pomoc předčasně narozeným dětem. „Po úspěšné loňské akci pro nevidomé jsem se těšila na tu letošní a mile mne překvapil zájmem osobností, které jsme oslovili. Kvalita práce mnoha z nich je úžasná. Návštěvníci muzea i potenciální dražitelé budou velice překvapeni,“ radovala se ředitelka muzea Renáta Sedláčková. „Jsem velice napnutá, kolik se 27. března na Žofíně vydraží a zda překonáme minulou hodnotu,“ dodala paní ředitelka.

Další osobnosti, které se letos zapojili do vytvoření originálního nočníku a jejich výrobky můžete spatřit v Muzeu hygieny: Monika Absolonová, Jan Cina, Zbigniew Czendlik, Richard Genzer, Milan Hein, Karel Heřmánek, Marta Jandová, Ivana Jirešová, Tereza Kerndlová, Michaela Kuklová, Osmany Laffita, prof. Petr Neužil, Míša Nosková, Adam Plachetka s chotí Kateřinou Kněžínkovou, Dagmar Pecková, Magdalena Pivoňková, David Prachař, Petr Rychlý, Tomáš Trapl, Zdeněk Troška, Miluška Voborníková, Jan Vodňanský, Roman Vojtek, Zdeněk Vrba.

Datum:08.02.2017 18:00
Reklama

Jak si hlídat vlhkost ve výrobních prostorách?

Správná vlhkost je velmi důležitá, a to nejen z důvodu ochrany technologií a materiálů, ale také kvůli osobám, které tam tráví mnoho času.

Šetřete své kroky pomocí komunikačního systému

Máte ve firmě nebo jiných prostorách mnoho návštěv a unavuje vás neustálé odbíhání od práce? S tímto vám mohou pomoci komunikační systémy.

Objevte kávové tradice celé planety

Milovníci kávy, kteří touží objevovat rozmanité chutě z celého světa, si mohou nově vychutnat řadu Nespresso World Explorations.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/content/article.php on line 125

Chytrá budoucnost Česka

​Digitalizace a automatizace ovlivní v příštích dvou letech 90 procent společností a klíčové dovednosti a schopnosti budoucích zaměstnanců.


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/content/article.php on line 125

Jákl tropí hlouposti

Režisér Petr Jákl po rozepři při natáčení prohodil sklem úspěšného českého youtubera. Co za tím stálo?


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/content/article.php on line 125

Pro zdraví a krásu

Síť lékáren Dr.Max představila nový koncept pro zdraví a krásu. Radu Vám zde poskytne nejen lékárnice, ale i dermoporadkyně.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2022

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama