Agáta Hanychová má hlavní ženskou roli v novém klipu Doctora P. P.

27.08.2014

Co mají společného filmy Harry Potter, Piráti z Karibiku, Šifra mistra Leonarda nebo Pán prstenů s kapelou Doctor P.P.? Od těchto dnů je to filmařská technika Red Epic, se kterou populární česká skupina kolem Petra Pečeného, natočila svůj nový videoklip s názvem Nebe, peklo, ráj.

Speciální kamera a technologie RED, kterou kvůli kvalitnímu filmovému obrazu využívají režiséři Peter Jackson nebo Steven Soderbergh, podtrhla aktuální video kapely, jenž odkazuje na komiksovou a fantasy literaturu. Hlavní ženské role se ujala Agáta Hanychová, režii měl na starosti Miroslav Mirčev.

Petr Pečený je mezi přáteli ze showbusinessu pověstný sbírkou komiksů a fantasy literatury, která patří zřejmě k největším u nás. Vizuální ztvárnění klipu je proto na jeho popud stylizováno do filmových adaptací komiksových příběhů a nezapře doktorovu vášeň pro kultovní komiks Sin City.

„Když jsem byl malý kluk, tak ze dne na den po vpádu spřátelených vojsk zarazili komunisté ze dne na den vydávání Rychlých šípů (avizované číslo mi nikdy nedošlo) i mého oblíbeného Tarzana. Přesto, že zůstal Čtyřlístek a podpultový kapitán Klos, bral jsem to jako strašlivý zásah do mých dětských práv a nesl jsem to jako celoživotní trauma. Proto se dnes snažím dohnat vše, co mi bylo desítky let odpíráno“, komentuje svou zálibu Doctor P.P.

„Nebe, Peklo, Ráj byla poslední neotextovaná píseň, kterou napsal náš kamarád Pancho. Vzhledem k tomu, že jsem jí měl druhý den nazpívat, sedl jsem si doma ke krbu, otevřel své oblíbené šampaňské, pak druhé a ráno byla píseň napsaná. Dnes už ani nevím, zda jsem tu zvláštní démonickou ženu, o které je píseň, potkal nebo se mi to zdálo v šampaňském opojení,“ popisuje vznik skladby Doctor P.P. Ke ztvárnění femme fatale nakonec vybral právě Agátu Prachařovou, která podle něj prokázala, že má nejen parametry modelky, ale i rodilý herecký talent.

Během vzniku klipu použil jeho tvůrčí tým řadu animací, a vzhledem k vysokému rozpočtu tak vzniklo na české poměry výpravné video. „Nicméně aby z tajemné písně zcela nezmizel crazy humor, který mají naši fanoušci rádi, je na konci sen vystřídán realitou. Takže se změním ve vilného bohatého staříka a Agáta v mou sexy ošetřovatelku, která za tučný honorář snáší dědkovy mírně chlípné vrtochy a dokonce má těsně za hranicí minisukně, vytetováno logo kapely,“ doplňuje.

Písní Nebe, peklo ráj, která si výborně vede v českých rádiích, navazuje Doctor P.P. na úspěchy singlů Jsem dokonalej a Zdravej doktor. Ty se několik měsíců drželi mezi pěti nejhranějšími českými skladbami radiového žebříčku. Ostatně úspěšné bylo i aktuální album kapely Zdravej doktor, ze kterého trojice singlů pochází. Ihned po vydání několik měsíců bodovalo v první desítce žebříčku nejprodávanějších alb v České republice.

O kapele Doctor PP:
Česká punk'n'rollová skupina působící od poloviny devadesátých let, jejímž frontonem je Petr Pečený, m. j. uznávaný odborník na autorské právo. Za debutové album „Je to pečený“, které obsahuje hit „Beránci“, který je dodnes v rozhlasových rotacích, byla kapela Akademií populární hudby nominována na výroční hudební cenu (tehdejší českou „Grammy“) v kategorii Objev roku. Poté následovala alba „Jeliman“ (1999), „Tenkej led“ (2002), „Lochneska“ (2007) a předposlední hitové z roku 2009 má název „Rock´n´roll Zombie“. Poslední album nese název Zdravý doktor a nabízí rovný tucet nových songů. Ochutnávkou z již sedmé desky je titulní skladba „Zdravý doktor“, která se drží už 10. týdnů mezi 5ti nejhranějšími českými skladbami a těší se nečekaných pozitivních ohlasů. Také videoklip k této skladbě vás zaručeně pobaví. Jak už text napovídá, doktor se pokouší žít zdravě, tedy nesouložit, nepít, nekouřit a držet dietu. Nakonec se však stejně upije k smrti a dostane se do nebe, kde ho vítá sám velký Lou Fanánek Hagen s fernetem v ruce, autor nejen tohoto textu. Dále se na albu autorsky podíleli m. j. Pancho, Gabriela Osvaldová, Kuba Ryba ze skupiny Rybičky 48, Lou Fanánek Hagen nebo Ondřej Soukup, který celé album také produkoval. Album bylo pokřtěno v den vydání 25.4. v pražském Lucerna music baru. Rolí kmotrů se ujali dlouholetí Doctorovi bigbeatoví i muzikáloví souputníci Ondřej Soukup a Lou Fanánek Hagen.

Více na: http://www.doctorpp.cz/
Autor:redakce Menhouse
Datum:27.08.2014
Reklama
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama