Británie zažila běžecký super závod roku

14.08.2013

Největší britská letecká společnost British Airways pokračuje v představování nového přírůstku do své flotily – letadla Airbus A380, jehož první kus obdržela letos v červenci. Nově na podporu svého dnes již světově proslulého superjumba angažovala národní rugbyový tým Jihoafrické republiky. Angažmá jihoafrických špičkových sportovců má představit novou linku Airbusu A380 v barvách British Airways, kterou bude od 12. února 2014 Johannesburg. Při příležitosti oznámení této linky společnost British Airways uspořádala naprosto unikátní závod. Do běžeckého klání na 100 m postavila člena hvězdného jihoafrického rugbyového týmu, hráče Bryana Habana. Ten v minulosti proslul svým závodem s gepardem, který se uskutečnil na podporu kampaně proti vyhynutí tohoto vzácného zvířecího druhu. Soupeřem bylo Habanovi tentokrát samotné obří letadlo, které na ranveji startovalo ke svému dalšímu cvičnému letu. Průběh celého „šíleného“ závodu můžete shlédnout ve videu.

O hladký průběh záčatku závodu se postarala modelka Georgia May Jagger, která „běh“ odstartovala. Stroj o rozměrech 24 metrů na výšku, 73 metrů na délku a vážící přes 360 tun, měl i díky svým kolosálním rozměrům těžkopádný start. Proto měl zkušený sprinter Habana šanci stroj porazit. Proti Airbusu A380, vybavenému čtyřmi výkonnými motory Rolls-Royce Trent 900 a s maximální rychlostí kolem 950 km/h však člověk nemá příliš šancí. „Bylo to drsné srovnání sil stroje a člověka. V podstatě v naprosto nepostřehnutelném okamžiku se letadlo dostane na maximální zrychlení a vzlétne. Ten moment je tak krátký, že si jej musíte několikrát přehrát na videu,“ poznamenal Bryan Habana.

Na palubě nového Airbusu A380 budou moci zákazníci British Airways cestovat do jihoafrické metropole zprvu třikrát týdně. Od 10. března 2014 se frekvence zvýší na šest letů za týden. Letenky jsou již k dispozici i pro české zákazníky, a to v následujících cenových relacích: zpáteční letenka z Prahy v ekonomické třídě World Traveller od 18.480 Kč, v lepší ekonomické třídě World Traveller Plus od 45.822 Kč, v business třídě Club World od 73.793 Kč a v nejluxusnější třídě First od 211.808 Kč.
 

Autor:Pavlína Hajduová
Datum:14.08.2013
Reklama
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama