Velikonoce začaly! Foto: Fotolia

Velikonoce začaly!

17.04.2014 06:00

Velikonoční víkend na největších Velikonočních trzích v České republice podpoří děti v pěstounské péči a přinese zábavu všem návštěvníkům. V neděli vystoupí ve dvanáctihodinové show na pódiu Staroměstského náměstí řada tuzemských uměleckých a sportovních hvězd, Velikonoční pondělí bude patřit dětem.

V sobotu uvidí návštěvníci trhů vystoupení dánské skupiny, zazní historická hudba a nebude chybět velikonoční pohádka. Neděle bude ve znamení velké charitativní akce, která začne v devět hodin dopoledne a potrvá až do 21 hodin. Sportovním a kulturním programem provedou návštěvníky velikonočního víkendu moderátor Petr Vojnar a herec Martin Zach. Nebude chybět hraná pohádka, písničky z dětského muzikálu Kapka medu pro Verunku, DJ Vašek Hösler a český i moravský folklór s tancem. Pod pódiem si mohou zájemci uplést velikonoční pomlázku.

„Na pódiu vystoupí Dara Rollins, David Koller, hudebníci z Chinaski, zpěváci Jan Bendig a Petr Poláček, Barstarzz - artisté pracující s lidským tělem, Jógin, který bude předcvičovat jógu, tři vítězky soutěže Miss aerobik 2013, Jiří Krampol a další osobnosti z řad umělců a sportovců,“ upřesňuje Jan Kareš, pořadatel akce.

Tři pokusy o světový rekord pro dobrou věc
V rámci charitativních aktivit se pokusí dvojnásobný mistr světa ve shybech a rekordman Guinessovy knihy rekordů Jan Kareš o překonání tří světových rekordů v počtu shybů. Jde o rekord v počtu shybů za 6 hodin (nyní 3 288 opakování), za 12 hodin (nyní 4 020) a za 24 hodin (nyní 4 620, tento rekord drží Jan Kareš). „Ocelový muž“ začne vždy cvičit v celou hodinu. Po padesáti minutách vždy následuje desetiminutová přestávka.

„Chci založit novou tradici, jako trenér namotivovat co nejvíc lidí, aby do toho šli se mnou, a zároveň pomoci dobré věci. Věřím, že rekordy pokořím,“ říká Jan Kareš.
Výtěžek z akce věnují pořadatelé nadačnímu fondu J&T, který peníze využije na nákup sportovního vybavení pro děti v pěstounské péči. Přispět bude moci každý do kasičky vedle pódia přímo na Staroměstském náměstí. Tam umístí pořadatelé také hrazdy, kde mohou zájemci vyzkoušet svojí kondici.

Velikonoční pondělí na Staroměstském náměstí
Velikonoční program pro celou rodinu potrvá na velikonoční pondělí od 15 do 19 hodin. Nadílka se smíšky přinese nejmenším návštěvníkům řadu zábavy, her a soutěží. „Nejmenší se opět setkají se školákem Albertíkem, který bude řešit velikonoční lapálie se svými přáteli - hodovníkem Elmem, houbičkou Bobem, oslíkem, tygříkem, Kravíkem a Plutem,“ upřesňuje program Zuzana Krejčíková, vedoucí marketingu pořadatelské společnosti Taiko. Odpoledne zazní na Staroměstském náměstí také barokní a renesanční hudba. Večer uzavřou americké spirituály.

Datum:17.04.2014 06:00
Reklama

Nespresso káva v Karlových Varech již po osmé

Svátek filmu a hlavní společenská událost se blíží. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, bude počátkem července opět patřit výjimečným snímkům.

Jak má vypadat pořádná zahrada

Zahrada je oblíbeným místem nejen pro mnohé zahrádkáře a nadšence pěstování, ale i milovníky odpočinku.

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

Mohlo by se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2023

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama