Tim Burton, Foto: © Leah Gallo
Blue Girl with Wine (studie, figurativní práce, olej na plátně, 71.1 x 55.9 cm, 1997, soukromá sbírka) Holidays (různé, pero a inkoust na papíře, jednotný rám, 22.9 x 17.8 cm, 1989, soukromá sbírka)Misunderstood Outcasts (Trudný konec Ústřičného chlapečka a jiné příběhy, inkoust, fix a barevné tužky na papíře, individuální rám, 32.7 x 30.2 cm, 1982-84, soukromá sbírka)

Tim Burton a jeho svět

27.03.2014 13:00

V pátek 28. března 2014 se otevřou dveře v Domě u Kamenného Zvonu všem příznivcům Tima Burtona, sám umělec bude přítomen a vše zahájí svou autogramiádou, na kterou bylo vyprodáno během pouhých dvou minut.

Expozice Tim Burton a jeho svět čerpá ze soukromého archivu neopakovatelného režiséra, výtvarníka, scénáristy a spisovatele a zcela exkluzivně odkrývá i 150 děl, která nebyla nikdy zveřejněna, a to včetně 4 loutek umístěných ve speciálních bublinách z křišťálového skla. Které jsou zároveň Timovým nejoblíbenějším kouskem z výstavy: "Je to velmi elegantní cesta, jak do výstavy zakomponovat specialitu České republiky," dodává sám umělec.

V úterý proběhl koncert Dannyho Elfmana, který je dvorním hudebním skladatelem právě Burtonových filmů. Český národní symfonický orchestr skvěle doprovázel ukázky z filmů Ospalá díra, Mrvá nevěsta či Ukradené Vánoce. Spojení Elfmanovi hudby s Burtonovým výtvarným nadáním si vysloužilo potlesk vestoje.

Na dnešní tiskové konferenci vzpomínal Tim Burton na českého filmového kouzelníka Jana Švankmajera i na filmy Karla Zemana. Přiblížil také blíže vlivy ze svého dětství a spolupráci s Johnnym Deppem. "Na herci je nejlepší, když mu nevadí, že bude ve filmu vypadat potrhle," uvedl režisér. Střihorukého Edwarda, s Deppem v hlavní roli, má prý obzvlášť v oblibě.

Výběr matičky měst pro uvedení výstavy nebyl náhodný. "Když jsem navštívil Prahu, říkal jsem si, jaké je to nádherné město, které přímo vyzívá k procházkám a objevování. Má skvělou energii, která inspiruje. Navíc si tu cení loutek, to se mi líbí," přibližuje Tim Burton.

Kurátorka výstavy Jenny He přiblížila i výběr prostoru pro výstavu: "Dům u Kamenného zvonu vypadá, jako by byl postaven přímo pro výstavu Tima Burtona. Podívejte se na labyrint malých intimních galerií v několika poschodích nebo na děsivý studený sklep, který je perfektní pro promítání původního krátkého filmu Vincent z roku 1982."

Kromě samotné výstavy se můžete těšit na bohatý doprovodný program v podobě tématických přednášek, výtvarně-divadelních workshopů na téma Střihoruké bytosti nebo Továrna na sny a čokoládu.

Tim Burton a jeho svět
28.3. - 3.8.2014
Dům U Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha
www.timburton.cz

Datum:27.03.2014 13:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama