Tim Burton, Foto: © Leah Gallo
Blue Girl with Wine (studie, figurativní práce, olej na plátně, 71.1 x 55.9 cm, 1997, soukromá sbírka) Holidays (různé, pero a inkoust na papíře, jednotný rám, 22.9 x 17.8 cm, 1989, soukromá sbírka)Misunderstood Outcasts (Trudný konec Ústřičného chlapečka a jiné příběhy, inkoust, fix a barevné tužky na papíře, individuální rám, 32.7 x 30.2 cm, 1982-84, soukromá sbírka)

Tim Burton a jeho svět

27.03.2014 13:00

V pátek 28. března 2014 se otevřou dveře v Domě u Kamenného Zvonu všem příznivcům Tima Burtona, sám umělec bude přítomen a vše zahájí svou autogramiádou, na kterou bylo vyprodáno během pouhých dvou minut.

Expozice Tim Burton a jeho svět čerpá ze soukromého archivu neopakovatelného režiséra, výtvarníka, scénáristy a spisovatele a zcela exkluzivně odkrývá i 150 děl, která nebyla nikdy zveřejněna, a to včetně 4 loutek umístěných ve speciálních bublinách z křišťálového skla. Které jsou zároveň Timovým nejoblíbenějším kouskem z výstavy: "Je to velmi elegantní cesta, jak do výstavy zakomponovat specialitu České republiky," dodává sám umělec.

V úterý proběhl koncert Dannyho Elfmana, který je dvorním hudebním skladatelem právě Burtonových filmů. Český národní symfonický orchestr skvěle doprovázel ukázky z filmů Ospalá díra, Mrvá nevěsta či Ukradené Vánoce. Spojení Elfmanovi hudby s Burtonovým výtvarným nadáním si vysloužilo potlesk vestoje.

Na dnešní tiskové konferenci vzpomínal Tim Burton na českého filmového kouzelníka Jana Švankmajera i na filmy Karla Zemana. Přiblížil také blíže vlivy ze svého dětství a spolupráci s Johnnym Deppem. "Na herci je nejlepší, když mu nevadí, že bude ve filmu vypadat potrhle," uvedl režisér. Střihorukého Edwarda, s Deppem v hlavní roli, má prý obzvlášť v oblibě.

Výběr matičky měst pro uvedení výstavy nebyl náhodný. "Když jsem navštívil Prahu, říkal jsem si, jaké je to nádherné město, které přímo vyzívá k procházkám a objevování. Má skvělou energii, která inspiruje. Navíc si tu cení loutek, to se mi líbí," přibližuje Tim Burton.

Kurátorka výstavy Jenny He přiblížila i výběr prostoru pro výstavu: "Dům u Kamenného zvonu vypadá, jako by byl postaven přímo pro výstavu Tima Burtona. Podívejte se na labyrint malých intimních galerií v několika poschodích nebo na děsivý studený sklep, který je perfektní pro promítání původního krátkého filmu Vincent z roku 1982."

Kromě samotné výstavy se můžete těšit na bohatý doprovodný program v podobě tématických přednášek, výtvarně-divadelních workshopů na téma Střihoruké bytosti nebo Továrna na sny a čokoládu.

Tim Burton a jeho svět
28.3. - 3.8.2014
Dům U Kamenného zvonu
Staroměstské náměstí 13, Praha
www.timburton.cz

Datum:27.03.2014 13:00
Reklama

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Další zahraniční hvězda

Další hvězdou Metronome Festivalu Prague 2019 bude kultovní elektronická ikona Kraftwerk. Přiveze unikátní show ve 3D.

Život mezi paragrafy

Legenda českého krasobruslení a advokacie, Gerhardt Bubník, ve své autobiografii bilancuje i odkrývá aféry.

Brunello Cucinelli slaví

Italská luxusní značka oslavila 40. výročí svého působení v rodném kraji svého zakladatele - městečku Solomeo v oblasti Perugia.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama