Libor Podmol
Libor PodmolLibor PodmolLibor PodmolLibor Podmol

Surfer flip

07.03.2014 12:00

Český freestyle motokrosový závodník (mistr světa z roku 2010 a zlatý medailista z X-Games 2013), Libor Podmol, se pokusí tento víkend o trik, který neudělal nikdo na světě.

Již tento víkend se pojede první závod Mistrovství světa ve Freestyle Motokrosu v Německém Berlíně. Podmol trávil posledních několik týdnů tréninkem ve Španělsku, kde také jako první člověk na světě vyzkoušel, jak sám nazval tento trik, "Surfer flip".

Podmol dodává: „Hecovali jsme se s klukama, kdo udělá bláznivější trik do molitanu, a mě se v hlavě zrodila tato myšlenka… i když to bylo "jen" do molitanu, skočit trik, který před vámi nikdo neskočil, je velmi strašidelné. Nemáte tušení jestli vám motorka třeba neuletí z rukou...A když na vás přistane i do molitanu 100kilová motorka ze 7metrové výšky, může to pěkně bolet..."

První pokusy
„Ale první pokus dopadl dobře a pak už jsem jen dolaďoval detaily a taky dával pozor na to, aby se nic nedostalo na veřejnost a nikdo z kolegů mě neokopíroval či mi trik neukradl před tím, než ho ustojím na hlínu ... A taky jsem chtěl na prvním závodě všechny šokovat.“

Proč zrovna Surfer Flip?
„Nazval jsem ho surfer flip, protože před odrazovou rampou vyskočím na sedlo motocyklu a jedu jak na surfu... na konci rampy škubnu, motorka se začne točit do salta a já vyletím do Tsunami flipu (stojka na řidítkách v saltu),“ tak Libor Podmol popisuje nový trik.

Nicméně s mírnými obavy dodává: „Triku můžete dát jméno až po té, co ho odjedete na hlínu... Tak doufám, že o víkendu to bude Ráj surferů!"

Hned po Berlíně má Podmol namířeno do Mexico City, kde se pojede závod Red Bull Xfighters a kde by rád svůj trik zopakoval. 

Datum:07.03.2014 12:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama