Libor Podmol
Libor PodmolLibor PodmolLibor PodmolLibor Podmol

Surfer flip

07.03.2014 12:00

Český freestyle motokrosový závodník (mistr světa z roku 2010 a zlatý medailista z X-Games 2013), Libor Podmol, se pokusí tento víkend o trik, který neudělal nikdo na světě.

Již tento víkend se pojede první závod Mistrovství světa ve Freestyle Motokrosu v Německém Berlíně. Podmol trávil posledních několik týdnů tréninkem ve Španělsku, kde také jako první člověk na světě vyzkoušel, jak sám nazval tento trik, "Surfer flip".

Podmol dodává: „Hecovali jsme se s klukama, kdo udělá bláznivější trik do molitanu, a mě se v hlavě zrodila tato myšlenka… i když to bylo "jen" do molitanu, skočit trik, který před vámi nikdo neskočil, je velmi strašidelné. Nemáte tušení jestli vám motorka třeba neuletí z rukou...A když na vás přistane i do molitanu 100kilová motorka ze 7metrové výšky, může to pěkně bolet..."

První pokusy
„Ale první pokus dopadl dobře a pak už jsem jen dolaďoval detaily a taky dával pozor na to, aby se nic nedostalo na veřejnost a nikdo z kolegů mě neokopíroval či mi trik neukradl před tím, než ho ustojím na hlínu ... A taky jsem chtěl na prvním závodě všechny šokovat.“

Proč zrovna Surfer Flip?
„Nazval jsem ho surfer flip, protože před odrazovou rampou vyskočím na sedlo motocyklu a jedu jak na surfu... na konci rampy škubnu, motorka se začne točit do salta a já vyletím do Tsunami flipu (stojka na řidítkách v saltu),“ tak Libor Podmol popisuje nový trik.

Nicméně s mírnými obavy dodává: „Triku můžete dát jméno až po té, co ho odjedete na hlínu... Tak doufám, že o víkendu to bude Ráj surferů!"

Hned po Berlíně má Podmol namířeno do Mexico City, kde se pojede závod Red Bull Xfighters a kde by rád svůj trik zopakoval. 

Datum:07.03.2014 12:00
Reklama

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Nejlepší výkony jezdců

Nejstarší freestyle motokrosová show v Evropě, FMX Gladiator Games má za sebou zřejmě svůj nejzdařilejší ročník.

Disco party v Myslbeku

Disco party v stylu 90. let na oslavu nové designerské kolekce MOSCHINO [tv] H&M.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

Bitters Czech Bowl XXV

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července v Ostravě.

Škola cti a respektu

Americký fotbal je skvělou školou: hráče učí Fair play, pracovní disciplíně i týmové spolupráci.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
17.11.2018

Noc divadel 2018

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Reklama