Ples jako Brno

04.03.2014 15:00

Pompézní zážitková akce - Ples jako Brno - potvrdila svým třetím ročníkem svoji neotřesitelnou pozici “Nej” plesu nejen v moravské metropoli. Vychází z toho nejlepšího, co plesová tradice nabízí, nicméně vše posouvá o několik úrovní výš.

Slavnostním večerem provázel charismatický Tomáš Matonoha, který předtočeným medailonem vyvolával salvy smíchu ještě před svým příchodem na pódium.
Úvodním tancem navnadili vítězka Stardance Anna Polívková s Michalem Kurtišem a neuvěřitelný nástup cateringu v taneční kreaci 50 servírek a číšníků sliboval útok na všechny smysly!

Ušlechtilým cílem akce je přispět dražbou Nadačnímu fondu Pro dětský smích a díky štědrým dražitelům se podařilo získat několik set tisíc korun. Dražila se například večeře s držitelem ceny Thálie, Dušanem Vitázkem, obraz autistických dětí z SPC Štolcova, obraz Petry Němečkové , fotoobraz Arizona od Jiřího Kolbaby a pomyslnou třešinkou byl obraz Karla Buriana Jabko velký jak sviňa, vydražený za 150 000,- Kč!

Ušlechtilý pocit střídala kvalitní zábava i poučení (to, když Ladislav Špaček s Tomášem Matonohou “učili” přítomné, jak správně dražit), největší tombola v historii plesu, hudební čísla střídala například kouzelnická show, odhalení obří ledové sochy brněnského dómu Petra a Pavla (z 5,2 tuny ledu) či již zmíněná taneční choreografie cateringu.

Unikátní a oceňované jsou samotné industriální prostory Wannieck galery (nově Adam gallery), které nadchly spojením zdánlivě neslučitelného: technický prostor spolu s elegantním moderním designem a výzdobou křehkých květinových aranžmá, to vše pro tento jediný večer.

Bavící se hosté nešetřili chválou v průběhu celé dlouhé noci. Netradiční programové složení bylo letos laděné víc do rocku a kromě velkého orchestru Zatrestband vystoupili i Skokani roku Eddie Stoilow, učaroval latinsko - americký temperament Santiago Ferreiry, Miroslav Sýkora s Jozefem Pavlusíkem zastoupili operní melodie, po půlnoci nastoupil Rolling Stones revival a pro noční (spíše ranní) vytrvalce hrál DJ.

Partneři plesu se předháněli v originální prezentaci svých služeb a výrobků. Jedním z nich bylo i vinařství Sonberk, který již třetím rokem obohacuje tento ples svým skvostným výběrem vín.
Hosté si mohli odnést památní fotky zdarma na počkání, ulevit bolavým nohám v jednom z designových odpočinkových koutků a vyzkoušet briliantové šperky.

Prestižní květinářství Carmen Flora na dekoraci prostor plesu použilo 3.000 červených růží a 10.000 okvětních plátků, z kterých byly vytvořeny nádherné dekorace, například v podobě květinových lustrů. Ve své show floristé pobavili přítomné a květinami obdarovali každou dámskou účastnici plesu.

Samotná kapitola by se mohla jmenovat “Zážitkový catering“, který povznesl pouhé nasycení do gastronomických výšin. Prostory cateringu se opět rozšířily a po celou noc byl k dispozici předkrmový, dezertní a teplý bufet. Už porcování čtyřicetikilogramového tuňáka dávalo tušit chuťový zážitek, ale málokdo čekal skutečně top exkluzivitu celého menu. Jen malá ukázka: teplé foie gras, kachní prsíčka, hovězí líčka, krevety s lanýžovým rizotem, máslová ryba s šafránovým rizotem….. To vše v exkluzivním aranžmá se skvělou obsluhou a hosteskami a odborným komentářem mistrů kuchařů exkluzivního restaurantu Valoria a pod taktovkou šéfkuchaře Petra Kašparovského. Předvedli skvělé vaření před očima návštěvníků, tzv. „front cooking“. Spotřebovalo se 90 kg mořských specialit, 160 kg exklusivního masa, 150 lahví francouzského šampaňského, 600 lahví vybraného vína a 1500 míchaných nápojů.

O pohodlí hostů se pozorně staral 130 členný personál. Ples byl zcela vyprodaný a zájem partnerů a sponzorů byl enormní. Příprava plesu trvala 40 hodin nonstop práce.

Co dodat? Snad jen, že fotografie řeknou víc, než slova.

A že pořadatelé se pokusí o skoro nemožné - pokusit se příští rok své návštěvníky opět překvapit. Vždyť Ples jako Brno je jen jeden jediný! A má ambice být TOP plesem 2015 i v Praze.

PLES JAKO BRNO 2014 ve zkratce a číslech

 • Jedinečná opulentní zážitková akce
 • Unikátní aranžmá industriálního prostoru, moderního designu a záplava živých květin (po plese květinový dárek pro každou dámu)
 • Velkolepý a bohatý catering s originálním foodstylingem - porcování 40 kg tuňáka, nekončící gastronomické hody i dlouho po půlnoci
 • Moderátorem byl charismatický Tomáš Matonoha - a vtipem ani osobitou ironií nešetří ;-)
 • Vystoupili Skokani roku Eddie Stoilow
 • Latinsko-americký temperament hudebníka Santiago Ferreiry
 • Tančili vítězka StarDance Anna Polívková s Michalem Kurtišem
 • Parketu velel velký orchestr Zatrestband
 • Největší tombola za celou historii plesu (v hodnotě přes půl milionu korun)
 • Charitativní dražba unikátních děl - Nadační fond pro dětský smích získal několik set tisíc korun. Vydražili se mimo jiné automobil, obraz Karla Buriana, Jiřího Kolbaby, Petry Němečkové nebo večeře s držitelem Thálie Dušanem Vitázkem
 • Odhalení obří ledové sochy brněnského dómu sv. Petra a Pavla z 5,2 tuny ledu
 • Kouzelnická show
 • Rolling Stones Revival
 • Dárky pro všechny přítomné
 • Odpočinkové koutky, včetně velké postele
 • Známé osobnosti jsou nejen na jevišti, ale i mezi hosty… Ladislav Špaček, Simona Stašová, Jana Doleželová, Tereza Fajksová, Jitka Kocurová, Monika Bagárová, Jiří Kolbaba a mnoho dalších 
Datum:04.03.2014 15:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama