Španělsko - La Quinta Golf
Gran Canaria - Meloneras Golf
Island - Vestmannaeyjar Golf
Kalifornie - Pebble Beach GolfKypr - Aphrodite Hills Golf Resort
Spojené arabské emiráty / Abu Dhabi - Saadiyat Beach Golf Club
Las Vegas - Cascata Golf
Vietnam - Tam Dao Golf Resort

S golfem kolem světa

22.01.2014 07:00

Golf je stále oblíbenější kratochvílí spousty mužů. V Čechách máme širokou nabídku golfových hřišť pro začátečníky i pokročilé hráče. Proč ale nezkusit i hřiště v zahraničí a nespojit tak příjemnou dovolenou se zlepšováním handicapu? Vybrali jsme pro vás zajímavá hřiště v Evropě, Asii i Spojených státech amerických.

EVROPA

Kypr
Aphrodite Hills Golf Resort
Jeden z prvních golfových resortů na Kypru láká na mistrovsky udržované hřiště s úchvatným výhledem na Středozemní moře. V Aphrodite Hills Resortu najdete 18 jamek na hřišti o celkové rozloze 6299 metrů. Celé golfové hřiště bylo navrženo renomovaným architektem Cabell Robinsonem, nabízí rovná odpaliště, měkké a velkoryse odstupňované greeny. Začátečníci i zkušení hráči všech úrovní se mohou učit a zlepšovat svou hru na 3-jamkové golfové akademii, která nabízí kvalifikované odborníky pod taktovkou PGA. Resort nabízí nejen kvalitní tréninkové zázemí s možností využití služeb profesionálních trenérů, ale po náročném dni na hřišti si mohou golfisté odpočinout v komfortní klubovně, která poskytuje prvotřídní služby. Podél fairwayí se pak nachází vily s možností ubytování.

Španělsko
La Quinta Golf
Andalusie je již tradiční golfovou destinací, jeden z nejlepších golfových zážitků nabízí La Quinta Golf v oblíbené části Costa del sol. Na 27 jamkách si skvěle zahraje jak nadšený amatér, tak zkušený profesionál. Tři devítijamkové hřiště jsou zasazeny do nádherné přírodní scenérie, z jedné strany Středozemní moře, ze strany druhé pak majestátní pohoří Ronda. První devítka, zvaná San Pedro, je hodně otevřená a krátká. Druhá devítka - Ronda, nabízí krásné hřiště s rovnými fairwayemi a těžkými greeny. Svůj název dostala právě podle pohoří Ronda, které máte z této devítky jako na dlani. Poslední devítka - Guadaiza je sice krapet lehčí než Ronda, ale je tu více kopců a doglegů. Resort hostí i European Tour, kvalitou si tak můžete být jisti. Občerstvit se po náročné hře můžete v různých restauracích, které komplex nabízí. Pokud budete hrou hodně unaveni, můžete se ubytovat v pětihvězdičkovém hotelu s arabskými lázněmi.

Gran Canaria
Meloneras Golf
Příjemné 18ti jamkové hřiště s typickým rozložením jamek. Z jedné strany máte výhled na vysoké hory, z druhé pak na nekončící vody Atlantického oceánu. Jedná se o nejexkluzivnější část celého ostrova Gran Canaria, samotné hřiště je pak milou oázou palem a jezírek. Nejkrásnější jsou tři jamky, které kopírují pobřeží. Výběr ze čtyř různých druhů odpališť z hriště udělalo aktraktivním místem pro všechny výkonostní kategorie golfistů. Hřiště se rozprostírá na 520.000 m2 a je konfigurováno jako velmi technické golfové hřiště zaměřené na hráče s různými handicapy, jsou tak vhodé i k pořádání významných mezinárodních mistrovství. Samozřejmostí je restaurace s občerstvením a golfová škola pro začátečníky.

Island
Vestmannaeyjar Golf
Asi nejzajímavěji umístěné golfové hřiště na světě. Nachází se totiž přímo uprostřed kráteru sopky. První golfový klub zde byl založený už v roce 1938. V roce 1962 zde bylo dokončeno prvních 9 jamek, pak ale přišla katastrofální erupce a vše pokryla sopečným popelem. Hřiště i později prošlo díky činnosti sopky mnoha změnami, ale několik jamek stále zůstává na svých původních místech. Vestmannaeyar Golf je vhodný především pro náročnější hráče, kteří mají rádi výzvy. Stěny kráteru dělají hru o mnoho zajímavější. Mimořádně nádherné prostředí, kde jsou ptáci v dokonalé harmonii s Atlantickým oceánem, to vše na 18ti jamkách.

ASIE

Spojené arabské emiráty / Abu Dhabi
Saadiyat Beach Golf Club
Nedaleko Abu Dhabi, na ostrově Saadiyat najdeme osmnáctijamkové hřiště Saadiyat Beach Golf Club. Jedná se o jediné oceánské hřiště ve Spojených arabských emirátech. Hřiště bylo navrženo legendárním golfistou Garym Playerem. Nápadité golfové hřiště poskytuje celou řadu golfových zážitků, každá jamka ma svůj jedinečný charakter. Hřiště postavené podle přísných ekologických pravidel, tak aby naprosto zapadlo do okolního prostředí nabízí výhled na křišťálově modré vody lemované nedotčenými plážemi s bílým pískem, na kterých se při troše štěstí dá pozorovat hnízcící želvy. Kulinářským zážitkem je pak večeře v místní golfové restauraci.

Vietnam
Tam Dao Golf Resort
Resort umístěný vysoko v horách Tam Dao byl otevřen v roce 2007, dostanete se na něj pohodlně z letiště Noi Bai, které je vzdáleno pouhých 45 minut cesty. 18-ti jamkové hřiště je jedním z nejlepších ve Vietnamu, může směle konkurovat evropským nebo americkým hřištím. Tam Dao Resort využívá přírodních kontur - přes sérii jezer a potoků až po místní faunu a flóru, aby golfistům poskytla co nejvíce atraktivní prostředí. Nižší teplota vzduchu poskytuje golfistům pocit, jako by snad ani nebyli ve Vietnamu. Relaxovat po náročné hře můžete v saunách, jacuzzi nebo na baru či v restauraci.

Kambodža
Phokeethra Golf Club
Phokeethra Country Club je kambodžský skvost mezi golfovými hřišti. Nabízí to nejlepší z moderního golfu, v zachovaném prostředí kambodžské přírody. Jedná se o první mezinárodně spravované golfové hřiště v zemi. Najdeme na něm 18 jamek na 6533 metrech. Pro svou zastávku si ho vybrala i asijská PGA tour. Golfisté zde musí překonávat obtížné vodní překážky, rychlé greeny i přírodní jezera. Klub je součástí Sofitel Royal Angkor Golf & Spa, který zaručuje nejvyšší stupeň kvality i pro nejnáročnější klienty, ať už jde o kvalitu poskytovaného servisu nebo ty nejlepší podmínky na hřišti. Součástí jsou i speciální golfové masáže pro naprostou relaxaci celého těla po celém dnu na hřišti. Každý host je přivítán chladným ručníkem, osvěžujícím nápojem z místních bylinek a pochopitelně i s úsměvem.

USA

Florida
Normandy Shores Golf Club

Tento příjemný golfový klub najdete v klidné rezidenční části na ostrově Normandy, na sever od Miami Beach. Uklidňující vánek a až tropická příroda vám poskytne zázemí pro příjemnou hru. Hřiště navrhnuté na nejvyšším mořském pobřeží Paspalum nabízí tři sady odpališť pro začátečníky i pokročilé hráče. Rychle zvlněné greeny nabízí obrovskou výzvu a skutečnou zkoušku dovedností pro každého golfistu. Normandy Shores Golf Club nabízí i skvělou grill restauraci s fantastickým výberem sendvičů a salátů, které si můžete vychutnat na kryté terase s úchvatným výhledem na Miami.

Las Vegas
Cascata Golf
Cascata znamená v italštině vodopád, příhodnější jméno pro tento golfový resort majitelé zvolit snad ani nemohli. Dominantou celého hřiště je totiž kaskádovitý vodopád. Architekt Rees Jones vytvořil jedno z nejextravagantnějších hřišť v Americe. Povrch hřiště je velmi členitý, s mnoha potoky, jezírky a keříky. Klubovna vytvořena v toskánském stylu pak dominuje celému komplexu a tvoří tak kulisu pro královský golfový zážitek.

Kalifornie
Pebble Beach Golf
Hřiště otveřené již v roce 1919 láká na nádherné prostředí a nevšední golfové zážitky, odehrávají se zde prestižní golfové turnaje. Pebble Beach Golf je jedním z nejslavnějších hřišť na světe, u každé jamky cítíte přítomnost největších golfových legend,jste přímo tam kde se psaly dějiny golfu. Jack Neville a Douglas Grant navrhli hřiště na členitém pobřeží, které poskytuje otevřený pohled na moře, fairwaye na útesech a šikmé greeny. Každý golfista si zaslouží alespoň jednou za život zahrát na Pebble Beach a být tak o krok blíž svým vzorům. 

Datum:22.01.2014 07:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama