Kate Moss
Karen MulderNaomi Campbell

Excesy světových topmodelek

21.01.2014 10:00

Jsou krásné, slavné, bohaté a jejich vzhled se vyvažuje zlatem. Řeč je o světových top modelkách, které zdobí ta nejprestižnější mola. Toto pozlátko je ale nebezpečné, kde kdo se v něm utopí a sláva sebou často přináší i osobní krachy a pády. Příběhy modelek můžete sledovat v pořadu stanice CBS Drama Modelky s.r.o.. Své o tom vědí i slavné supermodelky jako Naomi Campbell, Kate Moss či Karen Mulder.

Bouřlivá a zuřivá Naomi Campbell
V srpnu roku 1988 se zcela poprvé v historii objevila modelka tmavé pleti na obálce Vogue, nejvlivnějšího módního magazínu na světě. Z Naomi se rázem stala múza nejslavnějších módních návrhářů a hvězda nejprestižnějších módních přehlídek. Se vzrůstající slávou však přišly i hvězdné manýry. „Mezi ně patří chození na domluvené schůzky s několikahodinovým zpožděním nebo určování si na poslední chvíli, jaký model bude či nebude na molu předvádět,“ popisují časté prohřešky přehnaně sebevědomých a náladových krásek tvůrci televizního seriálu Modelky, s.r.o. (u nás vysílá CBS Drama), který ukazuje i odvrácenou tvář tohoto jinak blyštivého prostředí.

Neprofesionální chování se Naomi vymstilo. V roce 1999 skončila její letitá práce pro luxusní značku Versace. Tehdy se kakaová kráska odmítla spokojit s honorářem 40 000 dolarů za jednu přehlídku, tedy v přepočtu více než tři čtvrtě milionu korun. A klientovi došla trpělivost. Velice pestrý není pouze její pracovní život, ale i ten soukromý. Léčila se ze závislosti na alkoholu i drogách, musela podstoupit soudem nařízenou léčbu své zuřivosti a absolvovat stovky hodin veřejně prospěšných prací za to, že hodila telefonem po hospodyni, mobilem zaútočila i na svou asistentku a na dva policisty a napadla a zranila novináře. Aktuálně plánuje svatbu a rodinný život se svým partnerem, ruským miliardářem. Ten je ale stále ženatý.

Kokainová princezna Kate Moss
V roce 2005, ve svých 31 letech stála Kate na vrcholu své kariéry. Byla hvězdou přehlídkových mol a reklam a její tvář zářila z titulních stran těch nejprestižnějších módních časopisů. Téhož roku se ale objevila fotka v bulvárních časopisech, jak si Kate dopřává v hojné míře kokain po boku svého snoubence, rockera Peta Dohertyho. Šokující zpráva prolétla celým světem a Kate takřka ze dne na den přišla o pracovní kontrakty s renomovanými partnery v řádu milionů liber. Značky, kterých byla tváří, nechtěly mít rázem s „kokainovou Kate“ nic společného. Ta se ale vzchopila, rozešla se s Dohertym a nastoupila na protidrogovou léčbu. Do roka dostala druhou šanci, dveře k předním značkám a návrhářům se jí opět otevřely. Topmodelka je v současné době provdaná za kytaristu rockové kapely The Kills, Jamieho Hinse, a podle posledních informací prý vyměnila alkoholové večírky za poklidný rodinný život na venkově.

„Padlý anděl“ Karen Mulder
Patřila mezi ženy, které v 90. letech vytvořily kult supermodelek. Jakmile se jako mladičká modelka objevila na titulní straně britského magazínu Vogue, stalo se z ní ve světě modelingu velmi žádané zboží. Karen měla možnost pracovat pro značky jako Valentino, Giorgio Armani, Chanel, Gianni Versace či Victoria´s Secret. Se slávou a novým tisíciletím ale přišly i silné deprese. Modelka tehdy osočila několik lidí ze svého okolí z obtěžování a pokusu o znásilnění. Jednalo se o šéfy modelingových agentur. Roku 2001 obvinila Karen z pokusu o znásilnění dokonce i monackého knížete Alberta III. „Psychické potíže nebo sexuální obtěžování nejsou ve světě modelingu výjimečné,“ potvrzují autoři televizního seriálu Modelky, s.r.o. ze CBS Drama.

Andělsky krásná Karen si prošla psychiatrickou léčebnou. Terapie však nepřinesla zlepšení. V roce 2002 se Karen pokusila o sebevraždu a strávila několik dní v kómatu. O pět let později se konal její velký návrat na výsluní v podobě přehlídky pro značku Christian Dior. Zdálo se, že má excesy již za sebou, ale o dva roky později přišel další pád, tehdy devětatřicetiletá topmodelka skončila za mřížemi. Podle policie totiž několikrát obtěžovala svou bývalou doktorku z kliniky plastické chirurgie výhružnými telefonáty s násilnickým obsahem. K výhružkám prý vedl exmodelku fakt, že lékařka nechtěla vyhovět její žádosti o další zkrášlující zákrok. V současné době věnuje spoustu času akcím na získání peněz pro dobročinné účely, zejména na pomoc chudým dětem. Pro tyto děti koupila v roce 1995 zámek ve Francii.
 

Datum:21.01.2014 10:00
Reklama

Užijte si filmový festival plnými doušky

Prémiová káva Nespresso je posedmé partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Pojištění auta: proč nezapomínat ani na havarijní pojištění

K čemu slouží havarijní pojištění a proč není ze zákona povinné?

Jističe: chraňte se před výpadky proudu a ušetřete peníze!

Na co se při výběru jističe zaměřit a jak poznat, že starý potřebuje výměnu?

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Svět hudby a prádla

Tezenis představuje Ritu Ora v nové televizní reklamě Your Song.

Karlie Kloss navštívila showroom Swarovski během Pařížského týdne módy

Ambasadorka značky Karlie Kloss navštívila showroom Swarovski během Pařížského týdne módy.

Hvězdná Lily Aldridge je novou tváří kampaně značky Bulgari

Topmodelka a zároveň jeden z andílků značky Victoria´s Secret Lily Aldridge se stala novou ambasadorkou italské značky Bulgari pro sezónu 2016/2017.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2022

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama