Vizážisté zažívají nový Comeback!

26.09.2013 09:00

Barevný svět vizážistů zažívá opravdový boom. Poprvé za celou historii se totiž povedlo dostat ta největší jména vizážistického světa u nás pod jednu střechu. Make-up Institute Prague otevřel své dveře nejkreativnějším osobnostem, které znamenají ve světě vizážistiky pojem, protože mají za sebou neskutečné roky dřiny, neobyčejné pracovní zkušenosti a našli své know how. Všechna tato hvězdná jména jsou dnes připravena předat své zkušenosti novým talentovaným studentům v rámci profesionálních make-up kurzů právě na adrese Institutu.

Královna make-upu, Claudie Marčeková se vizážistice věnuje už od roku 1994. Začínala v Americe a po návratu do Česka se doslova nezastavila. Líčila topmodelku Lindu Evangelistu, Rickyho Martina i přehlídky Vercase, u nás stojí za reimage Lucie Bílé z rockerky na něžnou dámu.

Claudie, co tě nejvíc baví líčit?
„Miluji přehlídky, jelikož je to hodně stylizovaný, kreativní, maximálně trendy make-up. Make-Up, který vidíte na přehlídkách není v reálu nositelný, ale make-upem na přehlídkách dokážete něco vyjádřit a to se mi přesně líbí.”

Focení, přehlídky, reklamy a celovečerní filmy, to je svět Sashy W. Isara, lektora kurzu na základní speciální efekty s názvem Special Effects (STEP 1).

Sasho, jaký byl tvůj vizážistický sen?
„Vrchol vizážisty je, když začneš dělat filmy. Kariéra postupuje následovně, ze začátku děláš focení, přehlídky, reklamy, krátký film a poté se dostaneš k celovečerním filmům…když dostaneš 300 stránkový scénář, na který máš vymyslet koncept pro jednotlivé herce, je to složitá práce, kde musíš pořád hlídát návaznosti. To považuji za svůj největší úspěch,“ dodává.

Výrazný český make-up artist a designér Filip Novák, je současně lektorem pro Extreme Make-Up Kurz. V tomto kurzu se studenti učí pracovat se svojí kreativitou a různými druhy materiálů, které rozvíjejí jejich tvůrčí schopnosti v rámci uměleckého make-upu.

Filipe, jaký je tvůj „pracovní“ postup?
„Při líčení si musíte na začátku představit obličej, jak bude vypadat po nalíčení a jak s nim pracovat, či co se bude hodit. I když se líčení může podobat, modelka je vždy jiná, takže hodně využíváte představivost a pracujete s vizí, kterou jste před tím neměli možnost vidět. V designu používám podobného principu, snažím se nahlížet na zaběhlé věci jiným úhlem pohledu nejen z hlediska materiálů a barev, ale celkově při vnímání určitých objektů.“

Jak si vybrat správný kurz?
Nepropadejte panice, existuje mnoho variant a možností, jak k výběru zodpovědně přistupovat. Asi nejčastějším rozhodováním jsou finance, odpovězte si proto na otázku, jaké uplatnění chcete jako budoucí vizážista mít? Dáváte přednost líčení jako koníčku, kdy vám stačí nalíčit kamarádky o víkendech, něco málo si přivydělat? Nebo chcete jít cestou úspěšného profesionála, plně se realizovat a nastartovat svou kariéru na hodně dlouho?

Řekněte si nahlas, jaký je váš sen.
Také je dobré si co nejdříve uvědomit, na který typ vizážistiky se opravdu cítíte. Zda je to spíše osobní make-up, tím se myslí poradenství klientům, líčení na plesy a společenské události jako jsou svatby, firemní akce apod. Nebo chcete proniknout do světa módních fotografů, reklamy a filmu? Podle toho by se měl výběr kurzů odvíjet. Opravdu široká paleta zaměření od základních kurzů po Extreme Make-Up kurz, Runway o módních přehlídkách, Pánský make-up, Foto make-up nebo nejkompletnější a největší kurz v ČR. MASTER PRO A-Z nebo-li vše od A-Z – http://www.makeupinstitute.cz/kurzy/master-pro-a-z/ vám otevře oči. Ale může se stát, že si prostě nebudete vědět rady, do kterého kurzu investovat. Pro tento případ je vám plně k dispozici studijní oddělení,protože zde společně s vámi zvolíme formu studia, které bude pro vás smysluplné a nebude se jednat o zbytečně vynaložené peníze.

Portoflio rozhoduje
Stát se profesionální vizážistou neznamená absolvovat pouze kurz.
Na řadu přicházejí další investice jako je vybavení ve formě štětců, palet a dalších pomůcek bez, kterých se těžko pracuje. Ovšem nejdůležitějším materiálem je vaše osobní portfolio. Každý vizážista se potřebuje prezentovat svojí prací, aby mohl získat nové zakázky a vešel svým stylem v povědomí fotografů a klientů. Silné fotografické portfolio vás dokáže prodat. Musejí zde být zastoupeny různé styly líčení, ale také výstupy z akcí, na kterých jste se podíleli a ideálně i komerční práce jako jsou katalogy, časopisy, reklamy a další ukázky prací.

Možná se ptáte, kde to všechno sehnat?
Tým odborníků z Make-Up Institute se postará o vše. Studijní oddělení s vámi vybere vhodný kurz, agentura se postará o možnosti dalšího uplatnění a zajistí vám to nejcennější, první pracovní zkušenosti! V Make-Up Institute Prague najdete asi jako nikde jinde, oddělený profesionální ateliér. To znamená, že ateliér není součástí učebny, ale je oddělený proto, aby se mohlo tvořit individuální dílo každého z našich absolventů.

A vydělám si jako vizážista?
Na jasnou otázku dostanete v Make-Up Institute jasnou odpověď. Jako jediný z podobně zaměřených vzdělávacích programů totiž spolupracuje s agenturou pro vizážisty. Co to znamená v praxi? Když se rozhodnete oboru věnovat naplno, bude první velkou překážkou absence kontaktů. To však není problem, jste-li zapálení, máte talent a nepostrádáte kombinaci pokory a zdravého sebevědomí. Umíme udělat maximum proto, aby jste dostali příležitost a dokázali ji plně využít. Jako bonus má každý absolvent zdarma Marketing kurz. Když jste vizážista, prezentujete se jako značka na trhu. Musíte se naučit ocenit svoji osobnost, umět oslovit klienty a hlavně si je udržet. ...

Praxe jedině s modelkami
“Většinou se studenti musí líčit navzájem, aby si vůbec mohli vyzkoušet líčení, jejich čas se tak zkrátí na půlku, protože musejí vysedávat jako modelové, aby se ti druzí také něco naučili.” Praxe studentky Veroniky z vizážistické školy.

Konec solidárnosti, tohle nikam nevede, nemluvě o tom, že přicházíte o svůj čas a investované peníze.

Studenti našich kurzů se nikdy nelíčí navzájem, pracují pouze na modelkách. Studenti brzy poznají, že vizážistika není jen o krásném nalíčení, ale o celkovém servisu a o ten jde především, líčení je totiž služba, která by měla být všem klientům nanejvýš příjemná.

Teď už máte kompletní informace o konceptu našeho pestrého světa vizážistů. Pokud vás tento svět pohltil a jste jím dokonce fascinováni, staňte se jedním z nich. Stačí jen vyplnit přihlášku na www.makeupinstitute.cz.  

Datum:26.09.2013 09:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Svět hudby a prádla

Tezenis představuje Ritu Ora v nové televizní reklamě Your Song.

Karlie Kloss navštívila showroom Swarovski během Pařížského týdne módy

Ambasadorka značky Karlie Kloss navštívila showroom Swarovski během Pařížského týdne módy.

Hvězdná Lily Aldridge je novou tváří kampaně značky Bulgari

Topmodelka a zároveň jeden z andílků značky Victoria´s Secret Lily Aldridge se stala novou ambasadorkou italské značky Bulgari pro sezónu 2016/2017.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama