Björn Thomas
OMEGA AquaTerra GolfOMEGA AquaTerra GolfCeans MontanaStephen Urquhart a Björn Thomas

European Masters Crans-Montana 2013

24.09.2013 08:00

Společnost OMEGA je stálým a hrdým partnerem EUROPEAN MASTERS. Jde o turnaj, který má bohatou historii a tradici, patří mezi nejstarší na evropském kontinentu a je jednou z nejvýznamnějších sportovních událostí roku.

OMEGA European Masters Crans-Montana se hraje na jednom z nejkrásněji situovaných golfových hřišť. Přírodní scenérie a atmosféra alpského městečka Crans-sur-Sierre v minulosti přilákala a ověnčila vítězstvím i takové golfové legendy jako jsou Ernie Els, Sergio Garcia, Lee Westwood nebo Seve Ballesteros.

Letošní European Masters konaný v resortu Crans-Montana, se díky podpoře společnosti OMEGA, stal 5. - 8. září 2013 opět baštou světového golfu. Mezi hvězdnými hráči, kteří tuto soutěž svojí účastí podpořili, byli například Španěl Miguel Angel Jimenéz, Australan Brett Rumford, trojnásobný vítěz asijské tour Thongchai Jaideen z Thajska, Ir Darren Clarke, Brandon Grace z Jižní Afriky či vítězové minulých ročníků Dán Thomas Björn a Richie Ramsay ze Skotska. Pozornosti neunikly ani výkony mladých golfových talentů Edoarda Molinariho, Matea Manassera z Itálie a především třináctiletého Ye Wochenga z Číny, který se v květnu 2013, ještě jako dvanáctiletý, zapsal do historie jako nejmladší hráč, který dokončil European Tour.

Triumf z Crans Montany si odvezl dvaačtyřicetiletý Dán Thomas Björn ((na fotografii společně s panem prezidentem společnosti OMEGA Stephenem Urquhartem). Björn na EPGA Tour vyhrál už po čtrnácté a o svém vítězství na OEM v Crans Montaně rozhodl hned na první jamce. Druhý skončil Skot Craig Lee. Třetí se umístil Francouz Victor Dubuisson a za ním Španěl Alejandro Canizares. Na dělené 5. pozici skončili Angličan Ross Fisher a Španěl Miguel Angel Jimenéz, vítěz z roku 2010.


HISTORIE OMEGA EUROPEAN MASTERS V CRANS-MONTANA
OMEGA European Masters je pokračovatelem Swiss Open, poprvé pořádané v roce 1923. Tehdy bylo ve Švýcarsku jen devět hřišť. Turnaj zprvu putoval, až v roce 1939 zakotvil na hřišti Crans-sur-Sierre v Crans-Montaně. S přestávkou v meziválečných letech byla tradice obnovena v roce 1948 a od té doby zůstala v Crans-Montaně. OMEGA převzala záštitu roku 2001 a působivý seznam vítězů se od té doby rozrostl o Roberta Karlssona, Ernieho Else, Luka Donalda a Sergia Garciu.

Roku 2009 se OMEGA European Masters stal prvním evropským golfovým turnajem spolupořádaným evropskou a asijskou tour, tvoříce pevný svazek mezi dvěma nejdynamičtějšími golfovými regiony.

OMEGA VSTOUPILA DO SVĚTA GOLFU
Golf hraje klíčovou roli ve strategii značky OMEGA a známé jméno z hodinářského světa je proto často spojováno s nejlepšími sportovními událostmi. Kromě OMEGA European Masters jsou tu také Dubai Desert Classic a Dubai Ladies Open. V roce 2011 OMEGA zahájila spolupráci s asociací PGA America, když jako oficiální časomíra převzala záštitu nad dvěma největšími turnaji: PGA Championship – jeden ze čtyř golfových majors a americkou částí Ryder Cup, nejsledovanějším a nejemotivnějším turnajem.

OMEGA povýšila golf na světovou úroveň
OMEGA po dlouhou dobu podporuje golf a usiluje o jeho zviditelnění. Rozhodnutí zařadit tento sport na seznam disciplín olympijských her v Rio De Janeiru (2016) jen potvrzuje jeho širokou oblibu.

OMEGA & PGA AMERICA
V červenci 2011, OMEGA oznámila několikaleté partnerství s americkou částí série PGA. Jako oficiální časomíra je OMEGA zodpovědná za měření všech závodů pořádaných PGA America a to včetně PGA Championship – jednoho ze čtyř hlavních golfových majors a Ryder Cupu, když je pořádaný v USA. V místech konání soutěží jsou instalovány statické hodiny OMEGA.

PGA America pokračuje v naplňování dvou cílů svých zakladatelů: nastavit a zvyšovat úroveň golfové profese a nadchnout mládež v účasti a zájmu o golf.

Zvyšování úrovně golfové profese přes prvotřídní vzdělávání a programy rozvoje umožňuje svým členům zlepšovat výkony a pomáhá jim na cestě ke kariéře. Vytvořením a zpřístupněním světových soutěží a jejich zajímavou propagací zvyšuje PGA America veřejné povědomí o golfu jako takovém s cílempřiblížit tuto hru komukoliv a kdekoliv.

Vznik víceletého partnerství švýcarské hodinářské společnosti OMEGA a americké PGA dalo v roce 2011 zřetelně a hlasitě najevo důležitost sportu v marketingové strategii této firmy. Spoluprací s vynikajícími hráči současného golfu Stacy Lewis a Rorym McIlroyem, zahájenou v letošním roce, posunula spojení golfu a značky OMEGA na vyšší úroveň.

Tito noví OMEGA ambasadoři se tak přiřadili k dalším neméně hvězdným golfovým hráčům týmu OMEGA, mezi kterými nechybí ani legenda Greg Norman (na fotografii společně s panem prezidentem společnosti Omega Stephenem Urquhartem).

STACY LEWIS, vítězka sedmi titulů LPGA, je nyní nejlepší hráčka světa a je i jedničkou v žebříčku 2013 LPGA. Mezi její zásadní letošní úspěchy patří vítězství v 2013 HSBC Women’s Champions nebo triumf na 2013 RR Donnelley LPGA Founders Cupu v Arizoně. Právě touto výhrou si Stacy Lewis zajistila postup ze třetího na první místo světového žebříčku, což je velký mezník v její profesionální kariéře.

V roce 2012 získala Stacy Lewis čtyři velká vítězství doprovázená oceněním „Hráčka roku“. K tomu přidala patnáct dalších umístění v Top 10, včetně několika druhých příček. Zároveň vedla LPGA v birdies, eagles a rounds na 60s. Tato sympatická osmadvacetiletá golfistka pochází z Toleda v Ohiu, ale vyrůstala nedaleko Houstonu v Texasu. V mládí ji byla diagnostikována skolióza a musela podstoupit složitý chirurgický zákrok, při kterém jí byla vyztužena páteř. Golf nyní hraje s titanovou tyčí a pěti šrouby v zádech.

Stacy Lewis říká: „Jsem poctěna, že mohu vstoupit do rodiny OMEGA,“ řekla Lewis. „Je to vzrušující zlom v mé kariéře a jsem pyšná, že reprezentuji značku OMEGA. ¨Ta totiž symbolizuje odhodlání, eleganci i sílu – všechny hodnoty, které uznávám jak při závodě, tak mimo něj.“

Stephen Urquhart, prezident společnosti OMEGA dodává: „Jsme ohromeni úspěchem Stacy Lewis a nadšeni, že ji můžeme přivítat mezi vybranou společností nejlepších golfových hráčů světa. Její postup na vrchol ženského golfu je příkladem i motivací pro všechny profesionální golfistky.“

RORY MCILROY, populární golfista ze Severního Irska je jedním z vynikajících a nejtalentovanějších hráčů současnosti.

Stephen Urquhart, prezident společnosti OMEGA je nadšený z podpisu partnerství mezi Rorym Mcilroywm a značkou OMEGA doplňuje: „Rory je jedním z těch golfistů, kteří rozzáří každý turnaj, kterého se účastní. V posledních letech podává strhující výkony a přilákal tím spoustu nových fanoušků. Sportovci jako on dělají golfu dobré jméno. Nemohu se dočkat, kam se díky svému výjimečnému talentu dostane. Je pro nás velkým potěšením, že se stal součástí naší rodiny OMEGA.“

Rory McIlroy dodává:. „OMEGA má inspirativní sportovní historii, především díky olympijským hrám a golfu. Jsem dlouholetým fanouškem značky OMEGA a to, že jsem se nyní stal jejím ambasadorem je pro mě zvláštní pocit. Je to opravdové nadšení a těším se na mnoho úžasných společných let.“

Datum:24.09.2013 08:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama