Vítek Ludvík/Red Bull Content Pool
Vítek Ludvík/Red Bull Content PoolVítek Ludvík/Red Bull Content PoolVítek Ludvík/Red Bull Content PoolVítek Ludvík/Red Bull Content PoolVítek Ludvík/Red Bull Content PoolVítek Ludvík/Red Bull Content PoolVítek Ludvík/Red Bull Content PoolVítek Ludvík/Red Bull Content Pooldanvojtech.cz/Red Bull Content Pooldanvojtech.cz/Red Bull Content Pooldanvojtech.cz/Red Bull Content Pooljankaslphoto.com/Red Bull Content Pooljankaslphoto.com/Red Bull Content Pooljankaslphoto.com/Red Bull Content Pool

Neuvěřitelné letostroje ovládly vzdušný prostor nad Prahou!

23.09.2013 09:00

37 roztodivných letostrojů jako ukázka bezbřehé lidské nápaditosti a zručnosti. 6 metrů vysoká rampa a posádky odhodlané popřít fyzikální zákony. Hlasivky Tomáše Hanáka a Jakuba Koháka rozpálené do ruda. A natěšený dav více než 30.000 diváků, kteří dorazili nejen na Dvořákovo nábřeží, ale doslova obsypali místa všude kolem, a byli tak očitými svědky přepisování historie letectví. To byl třetí Red Bull Letecký Den v Praze.
Hvězdné války nechal stranou a svoji hvězdu smrti dorazil mimo jiné předvést i samotný Darth Vader. Světový rekord ve vzdálenosti 70 metrů sice nepřekonal, přesto si vysloužil obdiv poroty, která hodnotila design strojů, předletovou show posádky a měřil se pochopitelně také dolet.

V boji se zemskou přitažlivostí se v úžasné atmosféře utkala řada dalších neuvěřitelných konstrukcí, jejichž cílem bylo vyhrát hlavní cenu 250 tisíc korun, kterou nakonec z rukou primátora Tomáše Hudečka díky nejvyššímu počtu bodů přebíral tým Planet Expres.

Porota: Matěj Ruppert, Milan Cais. Yemi A.D., Ben Cristovao, Vladimir 518, Vavřinec Hradílek, Eva Samková, Radka Máchová, Martin Šonka a Tereza Brodská.

Ben Cristovao - porotce
„Já jsem strašně rád, že se takováhle akce koná v Praze a že se jí účastní takhle kreativní lidé. Je neuvěřitelné, co všechno dokázali svépomocí vyrobit a sestavit.“

Předseda poroty Martin Šonka
„Neskutečná akce. Člověk jen kouká, co lidé dokáží vytvořit a pak se s tím vrhnout z výšky dolů. Jen škoda, že stroje nedoletěli o trochu dál, ale na druhou stranu je to pro ně výzvy do dalšího ročníku.“

Matěj Ruppert – porotce
„Je to nádherná milá bláznivina. Jsem strašně rád, že se to děje i u nás. Já mám takovýhle akce rád a kdybych nebyl porotce, dorazil bych se určitě jen podívat, protože to fakt stojí za to.“

Yemi – porotce
„Je to krásný, protože tady vidím rodiny s dětma se zadarmo bavit a to je paráda. Jsem až překvapený, jak moc si soutěžící vyhráli s detaily. Některý stroje jsou fakt neskutečný.“

Vladimir 518 – porotce
„Já jsem na takový akci poprvé a jsem nadšenej. Jsem strašně překvapenej, kolik je tady lidí, to jsou obrovský davy.“

TECHNICKÉ INFORMACE:
Při přípravě akce se přemístilo více než 420 tun materiálu.
Na výrobě strojů strávili posádky přes 1400 hodin.
Nejdelší let: Červíci Pepíci – 28 metrů
Nejkratší let: 9 metrů
 

Datum:23.09.2013 09:00
Reklama

Captain Morgan vyplouvá

Letošní sezónu startuje svou tour po festivalech obří loď Captain Morgan Port Royal, která nabízí svým návštěvníkům víc než jen bar.

"I love Catalunya!" A jak mají rádi okruh Moto GP ostatní jezdci?

Ready to carve-up Catalunya Monster Energy MotoGP! What the riders think…

Unexpected Summer

Prožijte Austrálií inspirované léto s Nespresso a dopřejte svým chuťovým buňkám zážitek z opačné strany zeměkoule s limitkou ledových káv.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama