Vítek Ludvík/Red Bull Content Pool
Vítek Ludvík/Red Bull Content PoolVítek Ludvík/Red Bull Content PoolVítek Ludvík/Red Bull Content PoolVítek Ludvík/Red Bull Content PoolVítek Ludvík/Red Bull Content PoolVítek Ludvík/Red Bull Content PoolVítek Ludvík/Red Bull Content PoolVítek Ludvík/Red Bull Content Pooldanvojtech.cz/Red Bull Content Pooldanvojtech.cz/Red Bull Content Pooldanvojtech.cz/Red Bull Content Pooljankaslphoto.com/Red Bull Content Pooljankaslphoto.com/Red Bull Content Pooljankaslphoto.com/Red Bull Content Pool

Neuvěřitelné letostroje ovládly vzdušný prostor nad Prahou!

23.09.2013 09:00

37 roztodivných letostrojů jako ukázka bezbřehé lidské nápaditosti a zručnosti. 6 metrů vysoká rampa a posádky odhodlané popřít fyzikální zákony. Hlasivky Tomáše Hanáka a Jakuba Koháka rozpálené do ruda. A natěšený dav více než 30.000 diváků, kteří dorazili nejen na Dvořákovo nábřeží, ale doslova obsypali místa všude kolem, a byli tak očitými svědky přepisování historie letectví. To byl třetí Red Bull Letecký Den v Praze.
Hvězdné války nechal stranou a svoji hvězdu smrti dorazil mimo jiné předvést i samotný Darth Vader. Světový rekord ve vzdálenosti 70 metrů sice nepřekonal, přesto si vysloužil obdiv poroty, která hodnotila design strojů, předletovou show posádky a měřil se pochopitelně také dolet.

V boji se zemskou přitažlivostí se v úžasné atmosféře utkala řada dalších neuvěřitelných konstrukcí, jejichž cílem bylo vyhrát hlavní cenu 250 tisíc korun, kterou nakonec z rukou primátora Tomáše Hudečka díky nejvyššímu počtu bodů přebíral tým Planet Expres.

Porota: Matěj Ruppert, Milan Cais. Yemi A.D., Ben Cristovao, Vladimir 518, Vavřinec Hradílek, Eva Samková, Radka Máchová, Martin Šonka a Tereza Brodská.

Ben Cristovao - porotce
„Já jsem strašně rád, že se takováhle akce koná v Praze a že se jí účastní takhle kreativní lidé. Je neuvěřitelné, co všechno dokázali svépomocí vyrobit a sestavit.“

Předseda poroty Martin Šonka
„Neskutečná akce. Člověk jen kouká, co lidé dokáží vytvořit a pak se s tím vrhnout z výšky dolů. Jen škoda, že stroje nedoletěli o trochu dál, ale na druhou stranu je to pro ně výzvy do dalšího ročníku.“

Matěj Ruppert – porotce
„Je to nádherná milá bláznivina. Jsem strašně rád, že se to děje i u nás. Já mám takovýhle akce rád a kdybych nebyl porotce, dorazil bych se určitě jen podívat, protože to fakt stojí za to.“

Yemi – porotce
„Je to krásný, protože tady vidím rodiny s dětma se zadarmo bavit a to je paráda. Jsem až překvapený, jak moc si soutěžící vyhráli s detaily. Některý stroje jsou fakt neskutečný.“

Vladimir 518 – porotce
„Já jsem na takový akci poprvé a jsem nadšenej. Jsem strašně překvapenej, kolik je tady lidí, to jsou obrovský davy.“

TECHNICKÉ INFORMACE:
Při přípravě akce se přemístilo více než 420 tun materiálu.
Na výrobě strojů strávili posádky přes 1400 hodin.
Nejdelší let: Červíci Pepíci – 28 metrů
Nejkratší let: 9 metrů
 

Datum:23.09.2013 09:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

Bitters Czech Bowl XXV

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července v Ostravě.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
17.11.2018

Noc divadel 2018

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Reklama