EDITH THE SHOW zavítá do Prahy i Brna
EDITH THE SHOW zavítá do Prahy i Brna

EDITH THE SHOW zavítá do Prahy i Brna

12.09.2013 07:00

Před padesáti lety zemřela žena, jejíž hlas dodnes vzrušuje a dojímá posluchače na celém světě: Pohnutý život Edith Piaf, která se stala nesmrtelným symbolem francouzského šansonu, přiblíží divákům 4. prosince v pražské Hybernii a 5. prosince v brněnském Bobycentru unikátní výpravné představení Edith The Show, v němž královna šansonu ožije prostřednictvím francouzské zpěvačky Jil Aigrot, která dala hlas velké šansoniérce i v celosvětově úspěšném filmu Edith Piaf (La Vie en Rose).

Americký časopis Newsweek tehdy napsal: "Marion Cotillard dostala za pozoruhodné ztvárnění Edith Piaf v La Vie en Rose Oscara, ale ve filmu je ještě jeden úžasný výkon, který dává Edith život, a jeho autorka zůstala vašim zrakům skryta: francouzská zpěvačka Jil Aigrot…" Nyní je tedy ten správný čas tajemství poodhalit: Zpěvačku ve výpravném představení doprovodí kvartet pařížských muzikantů a důmyslně použitá projekce řady dobových pařížských snímků a zejména pak samotné Edith Piaf. První část dvoudílné show na nás dýchne atmosférou Montmartru, legendární bohémské čtvrti, v jejímž pulzujícím každodenním a každonočním životě se snoubí hudba, umění a krása s polosvětem alkoholu, prostitutek a drog a jejíž atributy poznamenaly život i písně pařížského vrabčáka. Ve druhé části sledujeme Edith v poválečném čase největší slávy, kdy při jejích koncertech praskala ve švech pařížská Olympie a řada dalších evropských sálů.

EDITH THE SHOW proběhne v pražském divadle Hybernia 4. prosince od 19 hodin, a 5. prosince v brněnském Bobycentru od 19:30 hodin. Vstupenky v cenách od 890 Kč pro Prahu a od 690 Kč pro Brno jsou v prodeji v síti Ticketpro. Více informací na www.edith-theshow.com.

L’Accordéoniste, La vie en rose, Hymne á l’amour, Padam…Padam…, Milord, Non, je ne regrette rien – všechny tyto písně jsou klenoty hudby 20. století a základními kameny tradice šansonu. Zpěvačku Jil Aigrot, která je v pražské Hybernii a brněnském Bobycentru zazpívá, objevila dlouholetá přítelkyně a tajemnice Edith Piaf Ginou Richer a doporučila ji režisérovi filmu La Vie en Rose (u nás uváděného pod názvem Edith Piaf) a ten ji vybral, aby nazpívala vokální party zpěvačky ve filmu ztvárněné fenomenální Marion Cotillard, jehož úspěch odstartoval i zpěvaččinu kariéru v celosvětovém měřítku.

U zrodu této výpravné show plné emocí, která během světového turné vyprodává divadelní hlediště a vyvolává standing ovations, byla samotná Jil Aigrot. Edith Piaf pro ni byla již od dětství vzorem a díky ní také začala zpívat. O tom, že jednou bude ztvárňovat tuto ikonu francouzského šansonu, se jí tehdy ani nezdálo. „Naším posláním je přiblížit francouzskou hudbu a osobnost Edith Piaf mladší generaci,“ říká producent projektu Gil Marsalla.

Edith Piaf, vlastním jménem Édith Giovanna Gassion, se narodila 19. prosince 1915 jako dcera barové zpěvačky a pouličního akrobata. Rodiče se o ni příliš nestarali, ulice byla světem jejího dětství se všemi klady i zápory. Jedna z jejích babiček vedla nevěstinec a její zaměstnankyně se o Edith spolu s ní staraly, traduje se, že se složily na pouť, díky níž se tříletá Edith vyléčila ze slepoty.

Ve čtrnácti se přidala k pouličním představením svého otce a poprvé zpívá před publikem na veřejnosti. Posléze působí jako pouliční zpěvačka v několika pařížských čtvrtích. Roku 1935 ji ve čtvrti Pigalle objevil Louis Leplée, majitel nočního klubu Le Gerny poblíž Avenue des Champs-Élysées. Poprvé ji divákům představil jako Môme Piaf (tj. Opuštěné vrabčátko, Malé vrabčátko, Vrabčí mládě), inspirací mu byl její malý vzrůst - měřila pouhých 142 cm. Tato přezdívka, a zároveň umělecké jméno, Édith zůstala po celý život a stala se na desítky let symbolem Paříže, Francie a šansonu.
 

Datum:12.09.2013 07:00
Reklama

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

5 krásných tipů nejen na vánoční dárky

Vánoce se sice mohou zdát daleko, ale opak je pravdou. Vyhněte se vánočnímu šílenství, zkuste dárky nakoupit už teď.

Činy jsou více než slova

Každý konec bude také novým začátkem. Nespresso představuje nejnovější počiny na cestě k cirkulární ekonomice.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
13.11.2020

Ozzy Osbourne & Judas Priest

Několikanásobný držitel ceny Grammy navštíví v rámci svého turné "NO MORE TOURS 2" i Českou republiku.

Reklama