EDITH THE SHOW zavítá do Prahy i Brna
EDITH THE SHOW zavítá do Prahy i Brna

EDITH THE SHOW zavítá do Prahy i Brna

12.09.2013 07:00

Před padesáti lety zemřela žena, jejíž hlas dodnes vzrušuje a dojímá posluchače na celém světě: Pohnutý život Edith Piaf, která se stala nesmrtelným symbolem francouzského šansonu, přiblíží divákům 4. prosince v pražské Hybernii a 5. prosince v brněnském Bobycentru unikátní výpravné představení Edith The Show, v němž královna šansonu ožije prostřednictvím francouzské zpěvačky Jil Aigrot, která dala hlas velké šansoniérce i v celosvětově úspěšném filmu Edith Piaf (La Vie en Rose).

Americký časopis Newsweek tehdy napsal: "Marion Cotillard dostala za pozoruhodné ztvárnění Edith Piaf v La Vie en Rose Oscara, ale ve filmu je ještě jeden úžasný výkon, který dává Edith život, a jeho autorka zůstala vašim zrakům skryta: francouzská zpěvačka Jil Aigrot…" Nyní je tedy ten správný čas tajemství poodhalit: Zpěvačku ve výpravném představení doprovodí kvartet pařížských muzikantů a důmyslně použitá projekce řady dobových pařížských snímků a zejména pak samotné Edith Piaf. První část dvoudílné show na nás dýchne atmosférou Montmartru, legendární bohémské čtvrti, v jejímž pulzujícím každodenním a každonočním životě se snoubí hudba, umění a krása s polosvětem alkoholu, prostitutek a drog a jejíž atributy poznamenaly život i písně pařížského vrabčáka. Ve druhé části sledujeme Edith v poválečném čase největší slávy, kdy při jejích koncertech praskala ve švech pařížská Olympie a řada dalších evropských sálů.

EDITH THE SHOW proběhne v pražském divadle Hybernia 4. prosince od 19 hodin, a 5. prosince v brněnském Bobycentru od 19:30 hodin. Vstupenky v cenách od 890 Kč pro Prahu a od 690 Kč pro Brno jsou v prodeji v síti Ticketpro. Více informací na www.edith-theshow.com.

L’Accordéoniste, La vie en rose, Hymne á l’amour, Padam…Padam…, Milord, Non, je ne regrette rien – všechny tyto písně jsou klenoty hudby 20. století a základními kameny tradice šansonu. Zpěvačku Jil Aigrot, která je v pražské Hybernii a brněnském Bobycentru zazpívá, objevila dlouholetá přítelkyně a tajemnice Edith Piaf Ginou Richer a doporučila ji režisérovi filmu La Vie en Rose (u nás uváděného pod názvem Edith Piaf) a ten ji vybral, aby nazpívala vokální party zpěvačky ve filmu ztvárněné fenomenální Marion Cotillard, jehož úspěch odstartoval i zpěvaččinu kariéru v celosvětovém měřítku.

U zrodu této výpravné show plné emocí, která během světového turné vyprodává divadelní hlediště a vyvolává standing ovations, byla samotná Jil Aigrot. Edith Piaf pro ni byla již od dětství vzorem a díky ní také začala zpívat. O tom, že jednou bude ztvárňovat tuto ikonu francouzského šansonu, se jí tehdy ani nezdálo. „Naším posláním je přiblížit francouzskou hudbu a osobnost Edith Piaf mladší generaci,“ říká producent projektu Gil Marsalla.

Edith Piaf, vlastním jménem Édith Giovanna Gassion, se narodila 19. prosince 1915 jako dcera barové zpěvačky a pouličního akrobata. Rodiče se o ni příliš nestarali, ulice byla světem jejího dětství se všemi klady i zápory. Jedna z jejích babiček vedla nevěstinec a její zaměstnankyně se o Edith spolu s ní staraly, traduje se, že se složily na pouť, díky níž se tříletá Edith vyléčila ze slepoty.

Ve čtrnácti se přidala k pouličním představením svého otce a poprvé zpívá před publikem na veřejnosti. Posléze působí jako pouliční zpěvačka v několika pařížských čtvrtích. Roku 1935 ji ve čtvrti Pigalle objevil Louis Leplée, majitel nočního klubu Le Gerny poblíž Avenue des Champs-Élysées. Poprvé ji divákům představil jako Môme Piaf (tj. Opuštěné vrabčátko, Malé vrabčátko, Vrabčí mládě), inspirací mu byl její malý vzrůst - měřila pouhých 142 cm. Tato přezdívka, a zároveň umělecké jméno, Édith zůstala po celý život a stala se na desítky let symbolem Paříže, Francie a šansonu.
 

Datum:12.09.2013 07:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Metallica letos opět podpoří Obědy pro děti

Již tuto neděli 18. srpna Metallica vystoupí v rámci svého turné WorldWired Tour v Praze před vyprodanými Letňany.

Na svatého Patrika plno hudby, kultury i irské gastronomie

Oslavy irského svátku svatého Patrika, které jsou tradicí mnoha světových velkoměst, si v posledních letech našly své místo také v České republice.

Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague oznamuje první českou a slovenskou kapelu! Comebackový koncert Khoiby a stále slavnější The Ills.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama