Test reakcí za asistence kosmonauta
Test prostorového vnímání v otočném křesleTest reakcí: když se na displeji rozsvítí žlutá, je třeba zmáčknout žluté tlačítko. Když se objeví šipka, musí testovaná osoba sešlápnout pedál. Pokud se ozve nízký/vysoký tón, mačkají se šedá tlačítka po stranách. Tlaková komoraHned první den čekala na třináctku Čechů zdravotní prohlídka ve vojenském zdravotním střediskuTlaková komoraTour de France pod dohledem lékařůŠťastnou cestu!!!13 adeptů vesmírného letu, ze kterých vzejde jeden vítěz

Jak se vybírá příští český kosmonaut?

09.08.2013 14:00

Tento týden probíhá v rámci festivalu Sziget v Budapešti výběr českého kandidáta vesmírného letu. Projekt Axe Apollo Space Academy nabízí 24 lidem z celého světa možnost nahlédnout do vesmíru z výšky 101 km, která je považována za hranici vesmíru. Ze třinácti vítězů českého národního kola bude v Maďarsku vybrán jeden Čech. Ten se v prosinci tohoto roku vypraví do výcvikového střediska v Orlandu, ve státě Florida. Své síly zde změří se dvěma dalšími vítězi ze Slovenska a Maďarska. Jeden z nich se pak vydá do vesmíru. Šance, že to bude právě Čech, je tak poměrně vysoká. Držíme palce! 

Na 13 Čechů čekala po příjezdu na Space Camp zdravotní prohlídka. Nechybělo zubní vyšetření, měření tlaku, EKG, neurologické a psychické testy včetně Ravenova testu. Ten měří neverbální abstraktní uvažování kandidátů. V rámci prohlídky vyzkoušeli také otočné křeslo, které slouží astronautům k tréninku prostorové orientace a tlakovou komoru pod dohledem lékařů.

Finální výběr vesmírných letců proběhne v elitním výcvikovém centru v Orlandu ve státě Florida v listopadu tohoto roku. Zde pak z trojice finalistů ze střední Evropy (Česko, Slovensko, Maďarsko) vzejde jeden vítěz, který poletí do vesmíru. „Po 35 letech tak má Česká republika jedinečnou šanci dostat svého člověka až k hranici kosmu,“ říká Karel Pacner, novinář, publicista, spisovatel a odborný poradce projektu A.A.S.A. v České republice.

Celkem získá možnost nahlédnout k hranici vesmíru 24 šťastlivců z celého světa. Ti vyletí ve speciálním letounu společnost Space Expedition Corporation do výšky 101 km při tzv. parabolickém skoku. Celková doba letu včetně přípravné fáze bude trvat 60 minut a výherci při ní zažijí stav beztíže i přetížení až 4G.
 

Datum:09.08.2013 14:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama