Test reakcí za asistence kosmonauta
Test prostorového vnímání v otočném křesleTest reakcí: když se na displeji rozsvítí žlutá, je třeba zmáčknout žluté tlačítko. Když se objeví šipka, musí testovaná osoba sešlápnout pedál. Pokud se ozve nízký/vysoký tón, mačkají se šedá tlačítka po stranách. Tlaková komoraHned první den čekala na třináctku Čechů zdravotní prohlídka ve vojenském zdravotním střediskuTlaková komoraTour de France pod dohledem lékařůŠťastnou cestu!!!13 adeptů vesmírného letu, ze kterých vzejde jeden vítěz

Jak se vybírá příští český kosmonaut?

09.08.2013 14:00

Tento týden probíhá v rámci festivalu Sziget v Budapešti výběr českého kandidáta vesmírného letu. Projekt Axe Apollo Space Academy nabízí 24 lidem z celého světa možnost nahlédnout do vesmíru z výšky 101 km, která je považována za hranici vesmíru. Ze třinácti vítězů českého národního kola bude v Maďarsku vybrán jeden Čech. Ten se v prosinci tohoto roku vypraví do výcvikového střediska v Orlandu, ve státě Florida. Své síly zde změří se dvěma dalšími vítězi ze Slovenska a Maďarska. Jeden z nich se pak vydá do vesmíru. Šance, že to bude právě Čech, je tak poměrně vysoká. Držíme palce! 

Na 13 Čechů čekala po příjezdu na Space Camp zdravotní prohlídka. Nechybělo zubní vyšetření, měření tlaku, EKG, neurologické a psychické testy včetně Ravenova testu. Ten měří neverbální abstraktní uvažování kandidátů. V rámci prohlídky vyzkoušeli také otočné křeslo, které slouží astronautům k tréninku prostorové orientace a tlakovou komoru pod dohledem lékařů.

Finální výběr vesmírných letců proběhne v elitním výcvikovém centru v Orlandu ve státě Florida v listopadu tohoto roku. Zde pak z trojice finalistů ze střední Evropy (Česko, Slovensko, Maďarsko) vzejde jeden vítěz, který poletí do vesmíru. „Po 35 letech tak má Česká republika jedinečnou šanci dostat svého člověka až k hranici kosmu,“ říká Karel Pacner, novinář, publicista, spisovatel a odborný poradce projektu A.A.S.A. v České republice.

Celkem získá možnost nahlédnout k hranici vesmíru 24 šťastlivců z celého světa. Ti vyletí ve speciálním letounu společnost Space Expedition Corporation do výšky 101 km při tzv. parabolickém skoku. Celková doba letu včetně přípravné fáze bude trvat 60 minut a výherci při ní zažijí stav beztíže i přetížení až 4G.
 

Datum:09.08.2013 14:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

Bitters Czech Bowl XXV

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července v Ostravě.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama