Miss Víno 2013 se stala Lucie Klukavá

19.07.2013 14:00

Před pár dny vyvrcholilo ve velkobílovickém kulturním domě téměř tříměsíční hledání reprezentantky vinařského stavu. Radují se tak v Ostravě, kde Lucie bydlí, ale také v Rakvicích u vítězného vinařského patrona Bronislava Vajbara. 1. vicemiss se stala soutěžící č. 8 - Adéla Kadlecová a 2. vicemiss č. 2 Hana Hegarová. Z výher svých svěřenek se oprávněně radovali i vinařští patroni Patria Kobylí a Vinařství Ludwig. Dívky se mohly radovat nejen z úspěchu, ale i krásných cen za téměř 900 000 Kč. Navíc bude Lucie Klukavá reprezentovat naši zemi na světovém finále Miss Tourism Queen of the Year 2013 v Číně. 

Ojedinělá soutěž, která spojuje dívčí krásu s nejkrásnějším moravským darem - vínem a odkazem našich předků – folklórem, vznikla loni v hlavě majitele Vinařství U Kapličky Rostislava Žďárského, který také uspořádal její první ročník, tenkrát ještě pouze pro dívky z jižní Moravy. K letošnímu ročníku byl přizván publicista a organizátor vinařských akcí Branko Černý, který ji rozšířil na celou republiku a doplnil o nové prvky.

Vše začalo v dubnu v Retro Clubu Vinařství U Kapličky, kam dorazily děvčata z celé republiky na casting. Vzhledem k tomu, že budoucí reprezentantka stavu vinařského by měla spojovat krásu, eleganci, empatii a charisma ve spojení s vinařskými vědomostmi a praxí, hledala odborná porota, spojení těchto vlastností, nebo alespoň jejich zárodky. Do soutěže se přihlásilo celkem 74 dívek. Porota vybrala 10 finalistek a 4 náhradnice.

Každá finalistka si vylosovala vinařského patrona, který ji během dvou měsíců zasvětil do tajů vinařství a pomohl s vlastní prezentací. Z některých vinařství se tak stala adoptivní rodina finalistky a musíme konstatovat, že to bylo hodně znát – na znalostech, kvalitě a promyšlenosti programu i počtu získaných SMS v soutěži o Miss Sympatie.

Dívky se v přípravném období prezentovaly na vinařských akcích - Vinexu či Jarovín Rosé, účastnily se Dětského dne v Jihlavě, otevření nové prodejny BMW a absolvovaly Miss Tour u řady Inter Sparů. Také pilně trénovaly módní přehlídky a pohyb, pod vedením Květy Krišové. Pro některé první kontakty s publikem absolvovaly v Retro Clubu v Zaječí.

Stovky hodin práce, tréninku a zkoušek se pozitivně projevily na finálovém galavečeru. Publikum bavil nejen špičkový Leoš Mareš a jeho kolegové ze show bussinesu Tereza Kerndlová, Václav Noid Bárta a fenomenální houslistka Gabriela Demeterová, ale i desítka finalistek svými výkony. Vše začalo u folklórní disciplíny. Dívky oblékly kroje svých obcí, případně obcí vinařských patronů a předvedly tanec, zpěv nebo o kroji vyprávěly. Další disciplína – sommelierská – by se mohla zdát pro někoho nudná, proto se střídala s akčními vystoupeními v rámci disciplíny volné. Všechny disciplíny měly navíc časová omezení. Další specialitou vinařské miss byl souboj v natahování koštýřem, ke kterému dívky nastoupily v zástěrách svých vinařských patronů v rytmu mažoretek. Standardní naopak byla promenáda v plavkách – na Miss Víno to byly značkové plavky Diesel, které finalistky pochopitelně získaly, jako součást své odměny. A pochopitelně i závěrečné defilé ve společenských šatech. Eliška Tomková, majitelka salonu Elisha Mode, navrhla pro dívky speciální kolekci šatů, ve kterých vypadaly jako skutečné princezny.

Celá soutěž Miss Víno měla i charitativní rozměr. Výtěžek ze zaslaných SMS hlasů v soutěži Miss Sympatie byl určen pro Nadační fond Modrý Hroch. Ředitelka Nadačního fondu Modrý hroch Monika Chasáková převzala od pořadatelů šek na 25 000 Kč, ke kterým Rostislav Žďárský, majitel Vinařství U Kapličky štědře přidal dalších 100 000 Kč!!! Miss Sympatie se stala soutěžící číslo 9 - Lucie Klukavá. Z celkových téměř 7 300 zaslaných hlasů obdržela neuvěřitelných 3 620. Na druhém místě skončila dívka č. 6 - Veronika Thielová a na třetím 8 - Adéla Kadlecová. Za dětmi, které nadace podporuje, se pojedou missky podívat v létě, v rámci fotografování svého kalendáře. 
Datum:19.07.2013 14:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Svět hudby a prádla

Tezenis představuje Ritu Ora v nové televizní reklamě Your Song.

Karlie Kloss navštívila showroom Swarovski během Pařížského týdne módy

Ambasadorka značky Karlie Kloss navštívila showroom Swarovski během Pařížského týdne módy.

Hvězdná Lily Aldridge je novou tváří kampaně značky Bulgari

Topmodelka a zároveň jeden z andílků značky Victoria´s Secret Lily Aldridge se stala novou ambasadorkou italské značky Bulgari pro sezónu 2016/2017.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama