Miss & Mister Deaf World 2013

15.07.2013 09:00

V Top Hotelu Praha se o víkendu konalo finále světové soutěže neslyšících krásek. Novinkou bylo, že letos poprvé soutěžili také mladí muži. Záměrem této soutěže, která se konala již po třinácté, je ukázat, že i sluchově postižení mohou žít plnohodnotný život. Účast na akci nejen napomáhá sluchově postiženým dívkám a nyní i chlapcům z celého světa v jejich nelehkém životě, ale také každoročně umožňuje ukázat široké slyšící veřejnosti, že jsou lidem slyšícím i přes své postižení ve všem naprosto rovni.

Z jednačtyřiceti dívek a sedmnácti mladých mužů z 48 zemí světa vybírala porota, jejíž předsedkyní byla moderátorka Michaela Ochotská, mezi členy jsme mohli vidět i Lubu Skořepovou, Petru Černockou, Miroslava Etzlera, Ivana Vyskočila, Martina Zacha a další známé osobnosti. Nechyběla ani členka vedení poslaneckého klubu ODS Parlamentu ČR, zakladatelka a předsedkyně správní rady Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením Lenka Kohoutová.

Novou Miss Deaf World se stala pětadvacetiletá Brazilka Thaisy Payová. Ocenění první vicemiss udělili porotci Slovence Erice Ďuricové, druhou vicemiss je Queval Marianneová z Francie. Evropskou miss neslyšících se stala Kinal Timea Melindaová z Maďarska. Titul miss sympatie samotní soutěžící přiřkli reprezentantce z Mali Sako Niahkaleové. Titul Mister Deaf World patří šestadvacetiletému Mexičanu Christianu Bernalovi a evropský titul tuzemskému zástupci Bohuši Vlačuhovi.

Podle prezidenta světových soutěží Miss Deaf World a Miss Deaf Europe Josefa Uhlíře se klání neslyšících krasavic téměř nijak nelišilo od klasické soutěže - nechyběla módní přehlídka ve večerních šatech, promenáda v plavkách či volná disciplína, v níž neslyšící dívky dokonce tančily nebo cvičily na hudbu. "Dívky, které dostaly šanci, mají naprosto stejné schopnosti jako dívky slyšící, v mnoha případech předvádějí i lepší výkony," říká Josef Uhlíř. Jiné byly jen reakce publika, které dávalo najevo potlesk třepetáním zdviženýma rukama.

Zatímco v dnešní době je moderní fňukat a stěžovat si, neslyšící finalisté soutěže během svého pražského pobytu ukázali, že dokážou brát život radostně. Řečeno slovy Luby Skořepové, „vždycky se najde něco, na co si můžeme stěžovat. Ale překonat to a užívat si to pěkné, co život přináší, to představuje umět žít!“

Foto: autor
 

Datum:15.07.2013 09:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Svět hudby a prádla

Tezenis představuje Ritu Ora v nové televizní reklamě Your Song.

Karlie Kloss navštívila showroom Swarovski během Pařížského týdne módy

Ambasadorka značky Karlie Kloss navštívila showroom Swarovski během Pařížského týdne módy.

Hvězdná Lily Aldridge je novou tváří kampaně značky Bulgari

Topmodelka a zároveň jeden z andílků značky Victoria´s Secret Lily Aldridge se stala novou ambasadorkou italské značky Bulgari pro sezónu 2016/2017.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama