Miss & Mister Deaf World 2013

15.07.2013 09:00

V Top Hotelu Praha se o víkendu konalo finále světové soutěže neslyšících krásek. Novinkou bylo, že letos poprvé soutěžili také mladí muži. Záměrem této soutěže, která se konala již po třinácté, je ukázat, že i sluchově postižení mohou žít plnohodnotný život. Účast na akci nejen napomáhá sluchově postiženým dívkám a nyní i chlapcům z celého světa v jejich nelehkém životě, ale také každoročně umožňuje ukázat široké slyšící veřejnosti, že jsou lidem slyšícím i přes své postižení ve všem naprosto rovni.

Z jednačtyřiceti dívek a sedmnácti mladých mužů z 48 zemí světa vybírala porota, jejíž předsedkyní byla moderátorka Michaela Ochotská, mezi členy jsme mohli vidět i Lubu Skořepovou, Petru Černockou, Miroslava Etzlera, Ivana Vyskočila, Martina Zacha a další známé osobnosti. Nechyběla ani členka vedení poslaneckého klubu ODS Parlamentu ČR, zakladatelka a předsedkyně správní rady Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením Lenka Kohoutová.

Novou Miss Deaf World se stala pětadvacetiletá Brazilka Thaisy Payová. Ocenění první vicemiss udělili porotci Slovence Erice Ďuricové, druhou vicemiss je Queval Marianneová z Francie. Evropskou miss neslyšících se stala Kinal Timea Melindaová z Maďarska. Titul miss sympatie samotní soutěžící přiřkli reprezentantce z Mali Sako Niahkaleové. Titul Mister Deaf World patří šestadvacetiletému Mexičanu Christianu Bernalovi a evropský titul tuzemskému zástupci Bohuši Vlačuhovi.

Podle prezidenta světových soutěží Miss Deaf World a Miss Deaf Europe Josefa Uhlíře se klání neslyšících krasavic téměř nijak nelišilo od klasické soutěže - nechyběla módní přehlídka ve večerních šatech, promenáda v plavkách či volná disciplína, v níž neslyšící dívky dokonce tančily nebo cvičily na hudbu. "Dívky, které dostaly šanci, mají naprosto stejné schopnosti jako dívky slyšící, v mnoha případech předvádějí i lepší výkony," říká Josef Uhlíř. Jiné byly jen reakce publika, které dávalo najevo potlesk třepetáním zdviženýma rukama.

Zatímco v dnešní době je moderní fňukat a stěžovat si, neslyšící finalisté soutěže během svého pražského pobytu ukázali, že dokážou brát život radostně. Řečeno slovy Luby Skořepové, „vždycky se najde něco, na co si můžeme stěžovat. Ale překonat to a užívat si to pěkné, co život přináší, to představuje umět žít!“

Foto: autor
 

Datum:15.07.2013 09:00
Reklama

10 let COS

Na oslavu 10. výročí uspořádala značka COS party v The National Gallery během Fashion Weeku v Londýně.

Týden plný módy

Zářijová edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila domácí módní tvorbu a zahájila podzimní sezónu v Pařížské ulici.

Fenomén Kat Von D

Do Česka přichází kultovní značka kosmetiky Kat Von D Beauty, která se specializuje na produkty s vysokým obsahem pigmentů a je 100 % vegan.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Natura Siberica

Natura Siberica - přírodní BIO kosmetika ze Sibiře, kde příroda produkuje svoji krásu, sílu a čistotu ve formě bylinek a rostlin.

Karlie Kloss navštívila showroom Swarovski během Pařížského týdne módy

Ambasadorka značky Karlie Kloss navštívila showroom Swarovski během Pařížského týdne módy.

Hvězdná Lily Aldridge je novou tváří kampaně značky Bulgari

Topmodelka a zároveň jeden z andílků značky Victoria´s Secret Lily Aldridge se stala novou ambasadorkou italské značky Bulgari pro sezónu 2016/2017.

Česká Miss 2016

Nová vicemiss Natálie Kotkové rozbila korunku

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
23.09.2017

Harley-Davidson Open House 2017

Nové motocykly Harley-Davidson řady Softail poprvé v ČR. Zkušební jízdy zdarma již na Open House 22. a 23. září.

Reklama