Ve Žlutých lázních se sejdou poprvé vyznavači board sportů

08.07.2013 11:00

Areál Žluté lázně v pražském Podolí se stane v sobotu 13. července od 13 hodin místem prvního setkání milovníků boardových sportů. Zájemci se zde seznámí s adrenalinovými sporty a vyzkouší si jízdu na různých „prknech“. Chybět nebude motorový naviják, který umožní wakeboardistům pohyb ve vodě podél břehu lázní ani motorový člun, který vytvoří vlnu pro wakesurfing. Každý, kdo přijde se sportovním „prknem“, získá vstup zdarma.

Všechny boardy a další sportovní vybavení budou pro návštěvníky areálu po celý den k zapůjčení zdarma. S jejich ovládáním poradí zájemcům odborný personál. „Chceme propojit komunitu lidí, kteří se těmto disciplínám věnují, a současně ukázat široké veřejnosti, jak jsou zábavné a jak je mohou využít. Doufám, že tak nastartujeme příjemnou tradici boardových festivalů a pomůžeme k větší oblibě těchto sportů,“ říká Petr Hozák, provozní ředitel Žlutých lázní. K dispozici bude několik desítek longboardů i paddleboardů od různých značek pro možnost srovnání a testování jednotlivých tipů.

Ve Žlutých lázních si mohou v sobotu návštěvníci vyzkoušet paddelboarding (prkno s pádlem na Vltavě), surfskating, longboarding (pohodlnější skateboard), indoboard (trenažér rovnováhy), wakeboard (prkno na vodě), wakeskate, wakesurf (jízda na vlně za člunem) nebo slackline (nácvik rovnováhy na speciálním laně). Na boardové nadšence i začátečníky čeká výuka správné techniky jízdy na longboardu i ukázky speciální vodotěsné a nárazuvzdorné kamery Gopro, kterou využívají sportovci při snímání během sportovních výkonů. Vyzkoušet si může každý také speciální plážová kola beach cruiser, tarpsurfing (skate s plachtou) nebo winch, unikátní motorový naviják na vodě s délkou 120 metrů a možností umístění dvou překážek. Na malé i velké čeká řada soutěží a her.

Společná projížďka po řece i podél Vltavy
Během sobotního odpoledne čeká na všechny, kteří se rozhodnou vyzkoušet longboard společná vyjížďka na Zbraslav po cyklostezce podél Vltavy. Přidat se mohou jezdci na kolech, koloběžkách i inline bruslích. 

Na hromadnou plavbu po Vltavě směrem k Mánesu se vydají také jezdci na paddelboardu. V podvečer se bude v areálu konat také otevřený závod na několik stovek metrů na paddleboardech.

Celodenní akci ukončí tematická party v Tančírně od 21 hodin. Hosté uvidí projekce videí sportovních výkonů i fotografie z celého dne. Organizátoři vyhlásí výsledky jednotlivých soutěží, připravená bude také tombola a Dj Robot a Akvamen.
 
Datum:08.07.2013 11:00
Reklama

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

Bitters Czech Bowl XXV

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července v Ostravě.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama