Ve Žlutých lázních se sejdou poprvé vyznavači board sportů

08.07.2013 11:00

Areál Žluté lázně v pražském Podolí se stane v sobotu 13. července od 13 hodin místem prvního setkání milovníků boardových sportů. Zájemci se zde seznámí s adrenalinovými sporty a vyzkouší si jízdu na různých „prknech“. Chybět nebude motorový naviják, který umožní wakeboardistům pohyb ve vodě podél břehu lázní ani motorový člun, který vytvoří vlnu pro wakesurfing. Každý, kdo přijde se sportovním „prknem“, získá vstup zdarma.

Všechny boardy a další sportovní vybavení budou pro návštěvníky areálu po celý den k zapůjčení zdarma. S jejich ovládáním poradí zájemcům odborný personál. „Chceme propojit komunitu lidí, kteří se těmto disciplínám věnují, a současně ukázat široké veřejnosti, jak jsou zábavné a jak je mohou využít. Doufám, že tak nastartujeme příjemnou tradici boardových festivalů a pomůžeme k větší oblibě těchto sportů,“ říká Petr Hozák, provozní ředitel Žlutých lázní. K dispozici bude několik desítek longboardů i paddleboardů od různých značek pro možnost srovnání a testování jednotlivých tipů.

Ve Žlutých lázních si mohou v sobotu návštěvníci vyzkoušet paddelboarding (prkno s pádlem na Vltavě), surfskating, longboarding (pohodlnější skateboard), indoboard (trenažér rovnováhy), wakeboard (prkno na vodě), wakeskate, wakesurf (jízda na vlně za člunem) nebo slackline (nácvik rovnováhy na speciálním laně). Na boardové nadšence i začátečníky čeká výuka správné techniky jízdy na longboardu i ukázky speciální vodotěsné a nárazuvzdorné kamery Gopro, kterou využívají sportovci při snímání během sportovních výkonů. Vyzkoušet si může každý také speciální plážová kola beach cruiser, tarpsurfing (skate s plachtou) nebo winch, unikátní motorový naviják na vodě s délkou 120 metrů a možností umístění dvou překážek. Na malé i velké čeká řada soutěží a her.

Společná projížďka po řece i podél Vltavy
Během sobotního odpoledne čeká na všechny, kteří se rozhodnou vyzkoušet longboard společná vyjížďka na Zbraslav po cyklostezce podél Vltavy. Přidat se mohou jezdci na kolech, koloběžkách i inline bruslích. 

Na hromadnou plavbu po Vltavě směrem k Mánesu se vydají také jezdci na paddelboardu. V podvečer se bude v areálu konat také otevřený závod na několik stovek metrů na paddleboardech.

Celodenní akci ukončí tematická party v Tančírně od 21 hodin. Hosté uvidí projekce videí sportovních výkonů i fotografie z celého dne. Organizátoři vyhlásí výsledky jednotlivých soutěží, připravená bude také tombola a Dj Robot a Akvamen.
 
Datum:08.07.2013 11:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama