Golf Karlštejn
Golf ZbraslavGolf KarlštejnGolf KarlštejnGolf Plzeň - Dýšina

Golf je víc než hra

21.08.2012 00:00

 Tenhle sport, při němž je člověk členem týmu, ale zároveň i sám, prý mnohé naučí žít jednoduše, účelně, s jasnou myslí, pružně a v pohybu. Dopředu promýšlet své kroky nejen na greenu, dívat se kupředu, vidět věci v souvislostech. Golf je výzvou, vzruší, poučí a odmění.

Na celém světě mu propadlo více než šedesát miliónů hráčů, což pro golf znamená druhé místo, hned za volejbalem. Kdysi býval i olympijským sportem, a zase bude: v roce 2016 by měl být součástí letních olympijských her v Rio de Janeiru. K nejvyhlášenějším golfovým rájům patří americká Florida, tady prý je také hraní nejlevnější, možná i proto se tam za ním stěhují senioři z celých USA. I když do tamní popularity a podmínek máme u nás nejspíš hodně daleko, situace se lepší každým rokem.

V posledních letech přibývá golfových hřišť jako hub po dešti, roste i počet nadšenců, kteří se „ozbrojeni“ holemi vydávají na souboj nejen s jamkami, ale i sami se sebou. Klíčem k úspěchu v této hře prý je slušnost a ohleduplnost ke druhým, umění odhadnout, kdy se drát kupředu a riskovat, a kdy je na místě spíše přibrzdit, být opatrný. Což je vlastně rozhodující i v životě. Golf zkrátka podporuje sebekázeň, pomáhá zachovat chladnou hlavu, udržet na uzdě emoce, soustředit se, nenechat se rozptylovat, nést odpovědnost za svá rozhodnutí. Učí dodržovat pravidla, což se dnes – přiznejme si - v mnoha oblastech společenského života nenosí.

Golf je však také způsobem uvolnění a relaxace, zlepšování fyzické kondice a vytrvalosti, podporuje zdravou soutěživost, dává příležitost k navazování nových přátelství či obchodních kontaktů… Ale už dost o tom, proč je skvělé hrát golf. S pěkným počasím se totiž v mnoha oblastech naplno rozjela nová golfová sezóna, a s ní se objevila řada zajímavých turnajů. 

Datum:21.08.2012 00:00
Reklama

Opening CHOPARD v Pařížské

Klenotnictví BENY nabízí prvotřídní šperky a hodinky. Kvalitu služeb a nabízených výrobků ocenila i vyhlášená švýcarská firma CHOPARD.

Pro zamilované i pro singles

Pokud nechcete trávit svátek všech zamilovaných v restauraci či v kině obklopeni desítkami lidí, můžete ho strávit doma zachumlaní pod dekou u filmu.

Ztělesnění glamour 70. let

Longchamp v nové kolekci vzdává hold módním ikonám té doby, jedinečné Veruschce a Anite Pallenberg.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
08.09.2019

Století Medy Mládkové

Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových připravuje celoroční blok akcí, jehož součástí budou výstavy, divadelní představení a tematické programy.

Reklama