Golf Karlštejn
Golf ZbraslavGolf KarlštejnGolf KarlštejnGolf Plzeň - Dýšina

Golf je víc než hra

21.08.2012 00:00

 Tenhle sport, při němž je člověk členem týmu, ale zároveň i sám, prý mnohé naučí žít jednoduše, účelně, s jasnou myslí, pružně a v pohybu. Dopředu promýšlet své kroky nejen na greenu, dívat se kupředu, vidět věci v souvislostech. Golf je výzvou, vzruší, poučí a odmění.

Na celém světě mu propadlo více než šedesát miliónů hráčů, což pro golf znamená druhé místo, hned za volejbalem. Kdysi býval i olympijským sportem, a zase bude: v roce 2016 by měl být součástí letních olympijských her v Rio de Janeiru. K nejvyhlášenějším golfovým rájům patří americká Florida, tady prý je také hraní nejlevnější, možná i proto se tam za ním stěhují senioři z celých USA. I když do tamní popularity a podmínek máme u nás nejspíš hodně daleko, situace se lepší každým rokem.

V posledních letech přibývá golfových hřišť jako hub po dešti, roste i počet nadšenců, kteří se „ozbrojeni“ holemi vydávají na souboj nejen s jamkami, ale i sami se sebou. Klíčem k úspěchu v této hře prý je slušnost a ohleduplnost ke druhým, umění odhadnout, kdy se drát kupředu a riskovat, a kdy je na místě spíše přibrzdit, být opatrný. Což je vlastně rozhodující i v životě. Golf zkrátka podporuje sebekázeň, pomáhá zachovat chladnou hlavu, udržet na uzdě emoce, soustředit se, nenechat se rozptylovat, nést odpovědnost za svá rozhodnutí. Učí dodržovat pravidla, což se dnes – přiznejme si - v mnoha oblastech společenského života nenosí.

Golf je však také způsobem uvolnění a relaxace, zlepšování fyzické kondice a vytrvalosti, podporuje zdravou soutěživost, dává příležitost k navazování nových přátelství či obchodních kontaktů… Ale už dost o tom, proč je skvělé hrát golf. S pěkným počasím se totiž v mnoha oblastech naplno rozjela nová golfová sezóna, a s ní se objevila řada zajímavých turnajů. 

Datum:21.08.2012 00:00
Reklama

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Vánoční nadílka

Litovelský pivovar se na sváteční období opět chystá s výjimečnými pivy a také speciální Kolekcí litovelského sládka.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

Bitters Czech Bowl XXV

Česká liga amerického fotbalu oslavuje pětadvacet let své historie. Bitters Czech Bowl XXV se uskuteční 14. července v Ostravě.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
17.11.2018

Noc divadel 2018

Třetí listopadová sobota bude opět patřit Noci divadel. V letošním roce termín vychází symbolicky na 17. listopadu 2018, což určilo i téma letošního ročníku: Česko-slovenská divadelní spolupráce.

Reklama