Tim Voase

Britský diplomat poběží z Prahy do Vyškova. Chce podpořit hrdiny

16.05.2013 09:00

Zástupce britské velvyslankyně Tim Voase chce uběhnout 260 km během 3 dnů. Kromě osobní výzvy má jeho běh podpořit dobrou věc.

Zástupce britské velvyslankyně Tim Voase se ve dnech 25. – 27. května chystá běžet z Prahy do Vyškova. Tuto vzdálenost by rád uběhl za tři dny, to znamená, že musí uběhnout více než dva maratony denně.

Tim Voase má ale dobrou motivaci, svým během chce podpořit hned dvě nadace, Sport pomáhá a Pomoc hrdinům. Cestou ho čeká několik zastávek na vojenských základnách v Čáslavi, Náměšti nad Oslavou a ve Vyškově, kde svůj běh zakončí. Voasova iniciativa nadchla už mnoho lidí, někteří se k němu chtějí i přidat a doprovodit ho alespoň část cesty.

„Lidé se mě často ptají, proč to dělám. Trochu s nadsázkou odpovídám: A proč ne? Naposledy jsem se vydal z Prahy do Brna na kole a chtěl jsem to dokázat za méně než 10 hodin. Povedlo se. Už tenkrát mě napadlo, jaké by bylo, tu vzdálenost uběhnout“, říká Tim Voase.

K Timově iniciativě se na Facebooku za poslední dva týdny přidaly už téměř tři stovky lidí. Mnozí z nich chtějí diplomata na část cesty doprovodit. Jsou mezi nimi Timovi přátelé z diplomatických kruhů, zkušený běžec Pavel Janovský, který na začátku ledna uběhl 700 km napříč republikou, hendikepovaná sportovkyně Petra Hurtová se svým handbikem nebo členové nadačního fondu pro novodobé válečné veterány REGI Base. Na několika posledních kilometrech cesty ho doprovodí britští a čeští vojáci z Vyškova.

Kdokoli další by se chtěl k Timovi připojit nebo jeho plán jinak podpořit, se mu může ozvat na facebookovém profilu „Tim is running“, kde se připravuje i online reportáž z běhu. Více informací k běhu je i na webových stránkách www.timisrunning.com.

Trasa diplomata Tima Voase povede z Prahy přes Kolín, Čáslav, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Křižanov a Velkou Bíteš. Po celou dobu cesty na sobě bude mít GPS, aby lidé mohli jeho pohyb živě sledovat na jeho webových stránkách a na Facebooku.

Seznamte se. Kdo je Tim Voase?
Tim se stal diplomatem poté, co jako armádní důstojník sloužil na místech jako Falklandské ostrovy či na Balkáně. Na britské Ministerstvo zahraničních věcí nastoupil den před teroristickým útokem na USA v září 2001. Od té doby se věnoval bezpečnostním otázkám v Afghánistánu a Pákistánu a podílel se na boji proti terorismu na Středním Východě.


 
Datum:16.05.2013 09:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Lyžařské brýle Uvex: Sázka na eleganci, funkční vlastnosti a maximální pohodlí

Ještě nemáte? Pak pozorně čtete. Zaměříme se podrobně jak na typy lyžařských brýlí, tak na skla.

Čistý design a ruční výroba

Lyže Meister jsou exkluzivní, na objednávku vyráběné lyže, pro opravdové sportovní nadšence, kteří současně milují design, kvalitu a módu.

To nejlepší MMA scény

OKTAGON 10, aneb show, která napsala rekordy, příběhy a posunula hranice.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama