Tim Voase

Britský diplomat poběží z Prahy do Vyškova. Chce podpořit hrdiny

16.05.2013 09:00

Zástupce britské velvyslankyně Tim Voase chce uběhnout 260 km během 3 dnů. Kromě osobní výzvy má jeho běh podpořit dobrou věc.

Zástupce britské velvyslankyně Tim Voase se ve dnech 25. – 27. května chystá běžet z Prahy do Vyškova. Tuto vzdálenost by rád uběhl za tři dny, to znamená, že musí uběhnout více než dva maratony denně.

Tim Voase má ale dobrou motivaci, svým během chce podpořit hned dvě nadace, Sport pomáhá a Pomoc hrdinům. Cestou ho čeká několik zastávek na vojenských základnách v Čáslavi, Náměšti nad Oslavou a ve Vyškově, kde svůj běh zakončí. Voasova iniciativa nadchla už mnoho lidí, někteří se k němu chtějí i přidat a doprovodit ho alespoň část cesty.

„Lidé se mě často ptají, proč to dělám. Trochu s nadsázkou odpovídám: A proč ne? Naposledy jsem se vydal z Prahy do Brna na kole a chtěl jsem to dokázat za méně než 10 hodin. Povedlo se. Už tenkrát mě napadlo, jaké by bylo, tu vzdálenost uběhnout“, říká Tim Voase.

K Timově iniciativě se na Facebooku za poslední dva týdny přidaly už téměř tři stovky lidí. Mnozí z nich chtějí diplomata na část cesty doprovodit. Jsou mezi nimi Timovi přátelé z diplomatických kruhů, zkušený běžec Pavel Janovský, který na začátku ledna uběhl 700 km napříč republikou, hendikepovaná sportovkyně Petra Hurtová se svým handbikem nebo členové nadačního fondu pro novodobé válečné veterány REGI Base. Na několika posledních kilometrech cesty ho doprovodí britští a čeští vojáci z Vyškova.

Kdokoli další by se chtěl k Timovi připojit nebo jeho plán jinak podpořit, se mu může ozvat na facebookovém profilu „Tim is running“, kde se připravuje i online reportáž z běhu. Více informací k běhu je i na webových stránkách www.timisrunning.com.

Trasa diplomata Tima Voase povede z Prahy přes Kolín, Čáslav, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Křižanov a Velkou Bíteš. Po celou dobu cesty na sobě bude mít GPS, aby lidé mohli jeho pohyb živě sledovat na jeho webových stránkách a na Facebooku.

Seznamte se. Kdo je Tim Voase?
Tim se stal diplomatem poté, co jako armádní důstojník sloužil na místech jako Falklandské ostrovy či na Balkáně. Na britské Ministerstvo zahraničních věcí nastoupil den před teroristickým útokem na USA v září 2001. Od té doby se věnoval bezpečnostním otázkám v Afghánistánu a Pákistánu a podílel se na boji proti terorismu na Středním Východě.


 
Datum:16.05.2013 09:00
Reklama

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

3 nejlepší masáže

Vyzkoušejte kouzlo thajských masážích, po kterých se budete cítit jako znovuzrození.

Král Customů

Custom thajského dealerství pojmenovaný Princ je jednoduchá, čistá stavba, symbolizující to, jak by měl vypadat chopper roku 2018.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Miluju boty

Milujeme boty a módní doplňky a píšeme o nich. Nikdy nebudu mít dost bot!

MMA událost roku

O víkendu proběhl v pražské O2 aréně jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace OKTAGON MMA.

OKTAGON 10 | 17.11.2018

Svátek bojových umění a MMA událost roku se blíží – jubilejní desátý turnaj největší česko-slovenské organizace míří do pražské O2 arény.

Legendární trofej

Natalia Vodianova a Philipp Lahm doprovodili cestovní pouzdro s oficiální trofejí pro vítěze FIFA World Cup od Louis Vuitton.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
30.11.2018

Ikonická Sicily Bag v Praze

Italská módní značka Dolce & Gabbana připravuje ve dnech 29. - 30. listopadu 2018 možnost nechat si ručně personifikovat kabelku Sicily italskou kreslířkou v pražském butiku.

Reklama