Zařiďte si obývací pokoj k obrazu svému. Na co nezapomenout? Zdroj obrázku: Antoha713/Shutterstock.com

Zařiďte si obývací pokoj k obrazu svému

26.08.2022 00:00

Obývací pokoj je hlavní místností každého domu nebo bytu. Jde o místnost, kde se setkáváte s rodinou a přáteli, díváte se na filmy a vyprávíte si o svých zážitcích z celého dne. Z tohoto důvodu musí být obývák útulný, příjemný a zároveň praktický. Toho často není jednoduché dosáhnout, a to hlavně v malém prostoru. Jak dosáhnout všeho, po čem toužíte?

Myslete nejen na sebe, ale také na sousedy
V první řadě budete zaručeně řešit podlahy. Před samotným položením podlahy podle vašeho výběru byste měli myslet na své sousedy, pokud žijete v bytě a někdo žije pod vámi. Kročejová izolace zajistí, že na ně nebudete dupat. Díky tomu budete mít lepší vztahy v domě a zmizí vám jedna starost, na kterou byste museli myslet. Z podlahových krytin máte na výběr:

  • dřevěná podlaha (parkety, laminát),
  • PVC, vinyl,
  • korek, bambus,
  • dlažba nebo koberec.
Volba podlahové krytiny závisí na mnoha faktorech. V obývacím pokoji je nejlepší zvolit neutrální barvu a odolný materiál, protože zde budete trávit hodně času a podlahu budete hodně využívat. V případě, že máte malé děti nebo domácí mazlíčky, nebude koberec nejlepší možností. Nad tímto rozhodnutím se dobře zamyslete, protože budete mít podlahu doma po mnoho let.

Pohodlí v každém ročním období
Interiér si můžete přizpůsobit ke své spokojenosti nejen nábytkem, ale také doplňky. Výběr je důležitý, protože dodá celému interiéru vaši osobnost. Existují ale také praktické předměty, které by u vás doma neměly chybět. Sítě proti hmyzu, žaluzie nebo závěsy vám pomohou k pohodlí. A mohou vypadat také velmi stylově, i když půjde o praktickou složku místnosti.

Stylové doplňky jsou ovšem stejně důležité. Nezáleží na tom, jestli půjde o obrazy, sošky, vázy nebo okrasné mísy. Populární jsou nyní např. dřevěné mísy nebo velké svíčky. Na trhu najdete vhodné doplňky pro každý styl a pro každého jedince bez ohledu na to, jakou máte osobnost a jakého stylu chcete ve svém domově dosáhnout.

Sedací soupravu vybírejte s rozvahou
Co musíte u výběru pohovky zohlednit? Mezi základní parametry patří velikost, materiál, konstrukce, funkce, vlastnosti, design, barva, cena a údržba. Hlavně ale musíte myslet na vzhled a styl svého interiéru a počet osob, které u vás žijí. Velká rodina bude potřebovat velkou pohovku. Jestli u vás spí hodně návštěvy, budete potřebovat rozkládací pohovku. Existuje nespočet možností a kategorií, na které musíte myslet.

Hlavní je, aby byla pohovka pohodlná, snadno se udržovala a vypadala dobře i po letech každodenního používání. Toto rozhodnutí si musíte rozmyslet stejně dobře jako u podlahy. Jde o velkou investici, kterou si musíte dobře rozmyslet. Jestli si nevíte rady, požádejte o radu profesionálního designéra, který vám poradí nejlepší tvar, velikost, materiál i barvu pro váš domov.

Jídelna v obýváku? Žádný problém
Budete se divit, ale i do menších obýváků můžete dostat i jídelní stůl a židle. Pro jedinečnou velikost i styl si můžete zvolit vlastní nohy ke stolu a desku podle vlastního výběru. Díky tomu budete mít doma jedinečný kousek, u kterého se každé ráno a večer posadíte s rodinou. Největším problémem je optické odlišení jídelny od obýváku. Existuje hned několik metod, které můžete využít:
  • pomocí policové (nebo jiné) stěny,
  • jiná barva a styl nábytku,
  • osvětlení nad stolem,
  • koberec pod stolem.
Při výběru jídelního stolu myslete také na stylové a pohodlné židle. Výběr velikosti stolu a počtu židlí bude samozřejmě záležet na počet osob, se kterými počítáte. To je velká výhoda originálních stolů, protože si je můžete přizpůsobit podle svých potřeb a místa, které máte k dispozici. Při odlišení jídelny také myslete na to, že by se mělo jednat o malý posun ve stylu a barvě. Dvě naprosto odlišné styly budou působit v interiéru podivně.


Datum:26.08.2022 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama