Limitovaná kolekce, Zèta x Nespresso, foto kredit: Nespresso
Limitovaná kolekce, Zèta x Nespresso, foto kredit: NespressoLimitovaná kolekce, Zèta x Nespresso, foto kredit: NespressoLimitovaná kolekce, Zèta x Nespresso, foto kredit: NespressoLimitovaná kolekce, Zèta x Nespresso, foto kredit: Nespresso

Zèta x Nespresso: krok vpřed

30.05.2022 00:00

Společnost Nespresso, která je průkopníkem a nastavuje laťku v oblasti porcované kávy vysoké kvality, ve spolupráci s módním start-upem s nulovým odpadem Zèta vytvořila RE:GROUND, stylové tenisky vyrobené s použitím recyklované kávové sedliny.

Limitovaná kolekce se inspirovala principy nulového odpadu, ekologickým designem a francouzským stylem, aby se model RE:GROUND mohl stát ikonou udržitelné módy.

Každý pár tenisek RE:GROUND obsahuje kávovou sedlinu z 12 šálků (představuje 7 % celkové hmotnosti) získanou v rámci recyklačního systému kapslí Nespresso. Sedlina je součástí veganské kožené svrchní části obuvi i podrážek. Zbytek tenisek RE:GROUND je vyroben z 80 % z recyklovaných a udržitelných materiálů.

Za posledních pět let (Google Trends hledání sousloví „Sustainable brands“ 2017 - 2021) narostl objem vyhledávání udržitelných značek na internetu o více než 45 %, protože spotřebitelé jsou si stále více vědomi toho, jaká je ekologická stopa jejich oblečení. Laure Babin, 25letá generální ředitelka značky Zèta, si povšimla rostoucí mezery na trhu s ekologicky uvědomělou obuví. Svou společnost založila před dvěma lety s cílem vyrobit první udržitelné tenisky s nulovým odpadem na světě.

Laure Babin, generální ředitelka společnosti Zèta, uvedla: „Moje vize pro značku Zèta je vyrábět stylové tenisky pro milovníky módy, kteří myslí ekologicky. Pro tuto kolekci naši výrobci látek ve společnosti Tintex osm měsíců zdokonalovali inovativní veganskou umělou kůži vyrobenou s použitím recyklované kávové sedliny. RE:GROUND je ztělesněním naší spolupráce s Nespresso – je to chic a stylová bota, která je oslavou hodnoty kávy a významu cirkulární ekonomiky.

Generální ředitel Nespresso Guillaume Le Cunff uvedl: „Zèta je neuvěřitelný start-up, který propojuje styl a udržitelnost. Díky svému závazku cirkulární ekonomice neustále objevuje nové způsoby, jak lze získávat hodnotu z odpadu, a její inovativní uvažování jí umožnilo vymyslet, jak by se dala naše recyklovaná kávová sedlina použít zcela novým způsobem. Kolekce Zèta RE:GROUND nepochybně potěší milovníky kávy i módy.“

Značka Zèta spolupracovala se společností Tintex, která pro ni vyrábí látky, na inovativní umělé kůži vyrobené s použitím kávové sedliny z recyklačního programu pro kapsle Nespresso.

Boty Zèta se vyrábějí v Portugalsku a prodávají pouze zákazníkům v Evropě, aby byl produktový okruh co nejmenší. Limitovaná edice kolekce RE:GROUND se bude prodávat exkluzivně na  www.zeta-shoes.com pouze do vyprodání zásob.

ZÁKLADNÍ FAKTA: Nespresso x Zèta

  • Udržitelné tenisky Zèta se vyrábějí z odpadu a obsahují minimálně 80 % recyklovaných či odpadních materiálů.
  • Každý pár tenisek RE:GROUND obsahuje recyklovanou kávovou sedlinu v množství odpovídajícím 12 kávám espresso.
  • Kávová sedlina v teniskách RE:GROUND pochází z recyklačního systému kapslí Nespresso.


Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama