Topit tuhými palivy se dnes vyplatí mnohem více nežli kdykoli dříve, zdroj obrázku: fortton/Shutterstock.com

Topit tuhými palivy se dnes vyplatí

21.04.2022 00:00

Dříve tolik možností nebylo a lidé tak museli topit dřevem, koksem nebo třeba uhlím. Kolem 90. let nastoupil obrovský zájem o plynové topení. Plynofikovalo se napříč celou republikou a lidé skupovali plynové kotle ve velkém. A když přišlo na řadu topení elektřinou, mohlo se zdát, že vytápění tuhými palivy šlo do ústraní. Dnes je ale všechno jinak.

Stále více lidí se vrací k topení tuhými palivy
I když je topení plynem nebo elektrikou do značné míry opravdu pohodlné, protože v případě, kdy chcete mít doma příjemně teplo, stačí jen otočit knoflíkem, není žádným tajemstvím, že se v poslední době stále více lidí vrací ke staré dobré klasice. A tím máme na mysli tuhá paliva, zájem o ně raketově roste. Důvodem stále se zvětšujícího zájmu nejsou jen současné ceny elektřiny, ale i vidina, že hrozí nedostatek plynu.

Hledáte pohodlné a levné řešení? Zkuste dřevěné brikety
Když se řekne topení tuhými palivy, většina lidí – především pak ona stará škola, která ani jinou možnost v podstatě nezažila – si vybaví hromadu práce. Dřevo je totiž potřeba naštípat, uložit do sucha. Podobně se to má i s uhlím, které je nutno někam složit.

Dneska je ale naopak stále větší zájem o dřevěné brikety. A jedním z nejhlavnějších důvodů je jejich cena. Nejlevnější dřevěné brikety totiž můžete sehnat už kolem osmi korun za kilo. Pokud tedy řešíte, čím budete v nadcházející topné sezoně doma topit, jsou dřevěné brikety horkým kandidátem.

Proč topit briketami?
Těch důvodů, které dřevěným briketám krásně nahrávají do karet, je více. Dřevěné brikety totiž dokážou ocenit nejen ti, kteří hledají opravdu cenově dostupné řešení, jak si doma zatopit a nezruinovat svůj finanční rozpočet, ale také ti, kteří neradi tráví čas přípravou dřeva. To totiž dokáže být pořádná otrava.

Velké plus nabízí dřevěné brikety například v tom, že s nimi můžete topit hned. Na rozdíl třeba od dřeva, které musí klidně i rok nebo více schnout, aby se s ním dalo topit a nedocházelo k zanesení jak kotle, tak i komínu. Pohodlně se také skladují, s jejich rovnáním není tolik práce jako se dřevem, kdy stačí, aby se řada trochu hnula, a zásoba topiva se rázem povaluje po celém dřevníku.

Kolik toho budete potřebovat?
Za topnou sezonu se pro běžný rodinný dům spotřebuje odhadem kolem 4-6 tun dřevěných briket.  Samozřejmě ale záleží na velikosti domu. Také záleží na tom, jak nároční jste na teplo. Kdo chce mít doma kolem 21 stupňů, ten toho logicky stopí mnohem méně, nežli ten, kdo domácnost přetápí třeba až na 28 stupňů. Pakliže dřevěné brikety využijete jen na občasné přitopení si v domácím krbu, pak se v rámci spotřeby dostanete na spotřebu kolem 1 - 2 tun dřevěných briket.

V porovnání s plynem nebo elektřinou vychází topení dřevěnými briketami levněji. Jen ve srovnání s plynem můžete díky briketám ušetřit až polovinu nákladů. Topení briketami se rozhodně řadí mezi nejoblíbenější a nejvýhodnější způsoby vytápění.


Datum:21.04.2022 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama