Kampaň

Káva může měnit svět k lepšímu

11.05.2021 00:00

Společnost Nespresso byla vždy přesvědčena, že káva může měnit svět k lepšímu. A toto přesvědčení vtělila do své nové komunikační kampaně: „Vytvořeno s péčí“. Kampaň, jež má dnes celosvětovou premiéru, bude lokálně představena videem pro sociální média, v němž dlouholetý ambassador značky a člen Rady Nespresso pro udržitelnost (NSAB) George Clooney spolu s dalšími přáteli značky dokazují, že do každého šálku kávy Nespresso je investováno mnoho lidské péče.

Každý šálek začíná péčí
Kampaň „Vytvořeno s péčí,“ v jejímž čele stojí George Clooney, znázorňuje vnitřní přesvědčení společnosti Nespresso: že vytvoření vysoce kvalitní kávy může být uměním a zároveň nastartovat pozitivní změny – pokud je každému jednotlivému detailu věnována péče. Tato filozofie je součástí celkových hodnot společnosti, a to od programu Nespresso AAA Udržitelnosti kvality™, jenž zajišťuje dodávky nejkvalitnějších zrn kávy, a přitom zlepšuje živobytí pěstitelů a chrání životní prostředí, až po závazek obnovovat ohrožené druhy kávy a komunity pěstitelů v programu Reviving Origins. Stejná míra péče se také odráží v závazku společnosti Nespresso, kterým je zajistit, že do roku 2022 bude mít každý šálek kávy této značky neutrální uhlíkovou stopu.

Péče je nedílnou součástí přístupu Nespresso,“ uvádí Anna Lundstrom, Nespresso Chief Brand Officer. „Protože jsme ochránci jednoho ze vzácných přírodních zdrojů, je tato filozofie součástí všeho, co děláme. Zavázali jsme se nabídnout nejintenzivnější zážitek z kávy, a zároveň chránit to nejlepší z našeho světa, a to díky lidské péči a úsilí. Náš přístup dokazuje, že pravá chuť kávy jde ruku v ruce s jejími hodnotami. Jsme hrdí na to, že se v naší nejnovější kampani sešlo tolik přátel značky Nespresso, kteří smýšlejí stejně.

Společné hodnoty
Kampaň „Vytvořeno s péčí“ navazuje na partnerství, které bylo zahájeno v roce 2006, a zdůrazňuje dále trvající soulad mezi hodnotami značky Nespresso a Georgem Clooneym, který ukazuje, že role velvyslance značky se může časem přetvořit v něco mnohem významnějšího.

Společně s Nespresso sdílím smysl pro udržitelnost a prosperitu kávových komunit. A pokud nás něco minulý rok naučil, tak to, že péče je stěžejní k udržení prosperity a odolnosti komunit. Proto mi je ctí, že stojím po boku lidí, kteří sdílejí stejné hodnoty v kampani „Vytvořeno s péčí“ – od aktivistů po celebrity až po nejodhodlanější farmáře a nadšené kávové experty, které jsem kdy potkal. Společně se zavazujeme k udržitelnosti a férovosti, abychom zachovali tu nejkvalitnější kávu pro příští generace“, říká George Clooney.

V úvodním videu odpovídají Clooney a rozmanitá skupina partnerů a přátel Nespresso na otázku „Co je to péče?“ Každý z nich vysvětluje, jak jeho osobní přesvědčení souzní s hlubokou lidskou péčí, jež je pro společnost Nespresso klíčovou hodnotou.

Co pro nás znamená péče
Péče o komunity pěstitelů a snaha o dosažení genderové rovnoprávnosti jsou pro značku Nespresso zásadní. Ve videu vystupuje celá řada osobností, které sdílejí stejné hodnoty a zapojují se do boje za aktuální sociální témata. Ať už je to kolumbijská módní designérka Johanna Ortiz, rwandsko-francouzská herečka a filantropka Sonia Rolland, globální ikona a italská podnikatelka Chiara Ferragni či súdánsko-americká básnířka a aktivistka Emi Mahmoud, ve všech případech je společnost Nespresso velmi hrdá, že může spolupracovat s takto nadšenými obhájci rovnoprávnosti a inkluzivity.

Ve videu také vystupují partneři, kteří se společností Nespresso sdílejí dlouhodobý závazek udržitelnosti, a to od inspirativních lidí, jako je francouzský šéfkuchař Jean Imbert, kteří tyto hodnoty vyjadřují svým uměním, po jednotlivce, kteří celou svou kariéru spojili s bojem za spravedlnost a udržitelnost – konkrétně je to Dr. Nyagoy Nyong’o, globální CEO Fairtrade International, a Tristan Lecomte, zakladatel PUR Projet, kteří jsou oba členové Rady pro udržitelnost společnosti Nespresso.

Úcta k lidské práci, která je nezbytná pro pěstování a výrobu kvalitní kávy, je pro značku Nespresso zásadní. Také je základem pro vztahy, jež má tato značka s nejnadanějšími umělci a profesionály celého světa, kteří svůj talent využívají jako platformu pro pomoc ostatním - jsou jimi filmový a televizní herec Mark Chao nebo francouzský houslista Renaud Capuçon.

Konečně pak mohou péči, která je vkládána do každého šálku Nespresso, možná nejlépe vyjádřit slova lidí, kteří za touto značkou stojí a pro něž je péče součástí jejich každodenního života. Péče o kvalitu, péče o zážitek, který nabízejí milovníkům kávy, péče o sebe navzájem. Hlasy, které ve videu slyšíme, patří mimo jiné Alexisi Rodriguezovi, řediteli divize vývoje kávy Nespresso, coffee specialistovi Jamesi Pergolovi i kolumbijské agronomce Julianě Correa a nikaragujským znalcům kávy Cindy Romero a Andersonovi Moranovi.

V úvodním videu kampaně „Vytvořeno s péčí“ vystupuje také globální ikona a italská podnikatelka Chiara Ferragni, která je skutečnou milovnicí kvalitní kávy a celoživotní fanynkou Nespresso. Její fundraisingové aktivity, inovativní nápady a aktivní podpora zapojení žen odpovídají klíčovým hodnotám značky Nespresso a Chiara díky nim do řad podporovatelů konceptu péče skvěle zapadá.

V loňském roce jsem získala ještě silnější přesvědčení, že skutečná péče znamená udělat maximum pro to, abychom pomohli naší komunitě. Protože společně jsme silnější. Vždy jsem obdivovala značku Nespresso pro její závazek rovnoprávnosti a udržitelnému nákupu surovin a jsem hrdá na to, že s ní začínám spolupracovat na takto významné iniciativě a těším se na vše, co přijde,“ uvedla Chiara Ferragni.

„Vytvořeno s péčí“ – pro milovníky kávy na celém světě
Nejnovější kampaň Nespresso se objeví v digitálních a tištěných kanálech, na sociálních médiích i v buticích Nespresso a na webových stránkách nespresso.com. Na YouTube kanálu Nespresso ZDE najdete úvodní film i další části kampaně obsahující příběhy pěstitelů kávy vyprávěné jejich vlastními slovy. Každý se může k našemu hnutí připojit sdílením toho, co pro něj péče znamená, pod hashtagem #MadeWithCare #Vytvořenospéčí.


Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama