Ilustrační snímek, zdroj: Monkey Business Images / Shutterstock.com

Jak si užít podzimní zahradu?

28.10.2020 00:00

Každé roční období má své vlastní kouzlo a jinak to není ani v případě podzimu. Přináší s sebou pestrobarevnou hru stromů, pěkné počasí a stále příjemné teploty, díky kterým si můžeme užívat čas venku, například na zahradě. Krásy okolní přírody jsou během podzimu někdy až dech beroucí. Byla by proto škoda, pokud byste nevyužili příležitost a zůstali zavření doma. Jak si tedy užít podzimní dny v prostředí vaší zahrady?

Pobyt na čerstvém vzduchu výrazně prospívá našemu zdraví, nezáleží na věku. Zpříjemněte si i vy podzimní dny pobytem na zahradě, ať už o samotě nebo s vaší rodinou. Podzimnímu počasí a okolním barvám se nesmírně těší i malé děti, a tak si můžete čas na zahradě zpříjemnit i různými zábavnými aktivitami.

Podzimní úklid - spojte příjemné s užitečným
Podzim je skvělým obdobím pro úklid a přípravu zahrady na zimu. Takový druh aktivity je prospěšný nejen pro zahrádku, ale i pro vás, protože poskytuje jistou dávku pohybu a pobyt na čerstvém vzduchu. A to je pro naše zdraví důležité. Do podzimního úklidu zahrady můžete zapojit i vaše ratolesti, které vám mohou pomoci například při sbírání jablíček nebo ořechů, a tak bude váš čas strávený nejen efektivní, ale i zábavně. Připravte pro ně různé zajímavé aktivity a spojte tak příjemné s užitečným. Co třeba skákání do shrabaným kopy listí? Nejen zahrada, ale také zahradní domek, chatka či dřevěný altán si na podzim vyžadují patřičnou péči. Měli byste je připravit na zimu, abyste se na začátku nové sezóny mohli naplno pustit do zahradních prací. Ukliďte si zahradní nářadí, očistěte sekačku či jiné motorové nářadí, uložte je na suché a bezpečné místo. Ukliďte si i v zahradním domku, altánu či chatce. Očistěte váš zahradní domek, chatku či dřevěný altán od případných zašpinění z používání a zkontrolujte, zda dřevo nepotřebuje obnovu či ošetření.

K zimě neodmyslitelně patří i praskající oheň v krbu. Pokud máte na zahradě dřevo, také mu dopřejte patřičnou péči, zejména ve formě úkrytu před navlhnutím. Skvělým řešením by mohl být dřevník či přístřešek na dřevo. Abyste se vyhnuli navlhnutí vašeho dřeva, je velmi důležité vědět, jak dřevo efektivně skladovat, aby sloužilo celou zimu.

Po práci zasloužený odpočinek
Podzim je skvělá v tom, že si během ní stále můžeme vychutnávat jakžtakž příjemné a teplé dny na čerstvém vzduchu. Po dobře vykonané práci na zahrádce vám k odpočinku může pomoci právě zahradní domek, chatka ale i dřevěný altán, ať už si budete chtít vychutnat šálek dobrého čaje, přečíst knihu či strávit čas s blízkými. Pokud dřevěný altán, zahradní domek či chatku nemáte, možná je ten správný čas začít přemýšlet nad tím, že si zahradní stavbu pořídíte. Zahradní domek, dřevěný altán ale i zahradní chatka jsou nejen skvělým doplňkem do zahrady, ale i praktickým pomocníkem při péči o zahradu a perfektním místem k odpočinku pro celou rodinu.

Užijte si podzim naplno v prostředí vaší zahrádky. Nachytejte podzimní sluneční paprsky ještě před tím, než přijde zima a spolu s ní i mrazivé dny. Užijte si čas na čerstvém vzduchu, připravte si zahrádku na zimu a vychutnejte si společné chvíle s rodinou.


Datum:28.10.2020 00:00
Reklama

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Pobyt ve vířivce vám zlepší spánek i náladu

Přemýšlíte nad tím, jak si zpříjemnit zimu? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste se měli nad pořízením vířivky přeci jen zamyslet.

Zharmonizujte ducha i tělo pomocí vůní

Zpříjemněme si čas strávený doma vůní, která zharmonizujme ducha i tělo a navodí dokonalý okamžik nejen pro odpočinek.

S vášní pro moderní design

Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE

Warning: Illegal string offset 'id' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 2
AKCE

Warning: Illegal string offset 'date' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 7


Warning: Illegal string offset 'name' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 8


Warning: Illegal string offset 'perex' in /webhosting/ftp/nexus/www.menhouse.eu/areas/akceBox.php on line 9

Reklama