Ilustrační snímek, zdroj: Monkey Business Images / Shutterstock.com

Jak si užít podzimní zahradu?

28.10.2020 00:00

Každé roční období má své vlastní kouzlo a jinak to není ani v případě podzimu. Přináší s sebou pestrobarevnou hru stromů, pěkné počasí a stále příjemné teploty, díky kterým si můžeme užívat čas venku, například na zahradě. Krásy okolní přírody jsou během podzimu někdy až dech beroucí. Byla by proto škoda, pokud byste nevyužili příležitost a zůstali zavření doma. Jak si tedy užít podzimní dny v prostředí vaší zahrady?

Pobyt na čerstvém vzduchu výrazně prospívá našemu zdraví, nezáleží na věku. Zpříjemněte si i vy podzimní dny pobytem na zahradě, ať už o samotě nebo s vaší rodinou. Podzimnímu počasí a okolním barvám se nesmírně těší i malé děti, a tak si můžete čas na zahradě zpříjemnit i různými zábavnými aktivitami.

Podzimní úklid - spojte příjemné s užitečným
Podzim je skvělým obdobím pro úklid a přípravu zahrady na zimu. Takový druh aktivity je prospěšný nejen pro zahrádku, ale i pro vás, protože poskytuje jistou dávku pohybu a pobyt na čerstvém vzduchu. A to je pro naše zdraví důležité. Do podzimního úklidu zahrady můžete zapojit i vaše ratolesti, které vám mohou pomoci například při sbírání jablíček nebo ořechů, a tak bude váš čas strávený nejen efektivní, ale i zábavně. Připravte pro ně různé zajímavé aktivity a spojte tak příjemné s užitečným. Co třeba skákání do shrabaným kopy listí? Nejen zahrada, ale také zahradní domek, chatka či dřevěný altán si na podzim vyžadují patřičnou péči. Měli byste je připravit na zimu, abyste se na začátku nové sezóny mohli naplno pustit do zahradních prací. Ukliďte si zahradní nářadí, očistěte sekačku či jiné motorové nářadí, uložte je na suché a bezpečné místo. Ukliďte si i v zahradním domku, altánu či chatce. Očistěte váš zahradní domek, chatku či dřevěný altán od případných zašpinění z používání a zkontrolujte, zda dřevo nepotřebuje obnovu či ošetření.

K zimě neodmyslitelně patří i praskající oheň v krbu. Pokud máte na zahradě dřevo, také mu dopřejte patřičnou péči, zejména ve formě úkrytu před navlhnutím. Skvělým řešením by mohl být dřevník či přístřešek na dřevo. Abyste se vyhnuli navlhnutí vašeho dřeva, je velmi důležité vědět, jak dřevo efektivně skladovat, aby sloužilo celou zimu.

Po práci zasloužený odpočinek
Podzim je skvělá v tom, že si během ní stále můžeme vychutnávat jakžtakž příjemné a teplé dny na čerstvém vzduchu. Po dobře vykonané práci na zahrádce vám k odpočinku může pomoci právě zahradní domek, chatka ale i dřevěný altán, ať už si budete chtít vychutnat šálek dobrého čaje, přečíst knihu či strávit čas s blízkými. Pokud dřevěný altán, zahradní domek či chatku nemáte, možná je ten správný čas začít přemýšlet nad tím, že si zahradní stavbu pořídíte. Zahradní domek, dřevěný altán ale i zahradní chatka jsou nejen skvělým doplňkem do zahrady, ale i praktickým pomocníkem při péči o zahradu a perfektním místem k odpočinku pro celou rodinu.

Užijte si podzim naplno v prostředí vaší zahrádky. Nachytejte podzimní sluneční paprsky ještě před tím, než přijde zima a spolu s ní i mrazivé dny. Užijte si čas na čerstvém vzduchu, připravte si zahrádku na zimu a vychutnejte si společné chvíle s rodinou.


Datum:28.10.2020 00:00
Reklama

Užijte si filmový festival plnými doušky

Prémiová káva Nespresso je posedmé partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Pojištění auta: proč nezapomínat ani na havarijní pojištění

K čemu slouží havarijní pojištění a proč není ze zákona povinné?

Jističe: chraňte se před výpadky proudu a ušetřete peníze!

Na co se při výběru jističe zaměřit a jak poznat, že starý potřebuje výměnu?

Já chci na pláž

Portál o cestování, zaměřený především na nejkrásnější pláže celého světa.

Lyžování v Rakousku - lyžování na ledovci

Krásné ubytování v rodinném hotelu Lukashansl v blízkosti ledovce Kitzsteinhorn s možností celoročního lyžování.

Život v Karibiku

Sledujte život na honduraském ostrově Roatan.

Užijte si filmový festival plnými doušky

Prémiová káva Nespresso je posedmé partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Pro jednodušší recyklaci

Vířivé proudy už dva roky třídí neželezné kovy. Nově lze do šedých kontejnerů odkládat i použité hliníkové kávové kapsle.

Káva může měnit svět k lepšímu

Geroge Glooney a další přátelé Nespresso představují neutuchající lidskou péči vkládanou do každého šálku výjimečné kávy.

TWITTER
Reklama
PRÁVĚ V PRODEJI
VIDEO DNE
AKCE
31.01.2022

Dovolená na Roatanu

Pojeďte za námi do Karibiku.

Reklama